Dördüncü Duvar

Dördüncü Duvar

Sahne ile seyirciyi ayıran hayali duvarda sahneden bize, bizden sahneye yansıyanları konuşuyoruz.

Episodes

June 7, 2021 37 min
Ünsal Coşar ile gerçekleştirdiğimiz bu yayında, Coşar'ın Trabzon'daki yılları ile başlayan sohbetimiz Tatbikat Sahnesi ile yollarının kesişmesine, Nina ile online tiyatro serüvenine ve Devlet Tiyatroları için hazırladığı yeni oyuna kadar uzandı.

Keyifli sohbeti için Ünsal Coşar'a teşekkür ederiz.

07 Haziran 2021 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Tarık Dalkılıç’la Ankara’da başlayan seyircilik serüveninden Ordu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne uzanan yolculuğuna; No Tiyatro oluşumundaki yıldız takımından “Yarının Tiyatrosu” adlı projeye dair pek çok konuda sohbet ettik.

Tarık Dalkılıç'a bu hoş sohbet için çok teşekkür ederiz.

Keyifli dinlemeler.

07 Nisan 2021 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Hakkı Kuş'la Diyarbakır'da ortaokul yıllarında başlayan tiyatro hikâyesinden yönetmenliğe ve eğitmenliğe uzanan yolculuğuna; tiyatroda müziğin anlamından sanatçının sorumluluğuna kadar pek çok konuda sohbet ettik.

Kendisine bu keyifli söyleşi için çok teşekkür ederiz.

14 Mart 2021 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Zeynep Uysal ile gerçekleştirdiğimiz bu yayında Gri Şehir Tiyatrosu'ndan dezavantajlı çocuklar için uyguladıkları projelere, pandemide ne yaşadıklarından ne öngördüklerine kadar pek çok konuya değindik. Bu pek samimi yayın Zeynep Uysal'ın ufkumuzu açtığı tabirlerle daha da şenlendi. "Atmosferin gücü"nü daima hissettiğimiz bu keyifli yayın için Zeynep Uysal'a teşekkürlerimizle.

Keyifli dinlemeler.

07 Şubat 2021 | t...
Share
Mark as Played
Miraç Eronat’la ilkokulda baleyle başlayan sanat yolculuğundan ablasının izini takip ettiği tiyatro yolculuğuna; yönetmen oyuncu etkileşiminden halen devam eden eğitmenlik deneyimlerine dair tiyatro paydasında hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Keyifli sohbeti için Miraç Eronat Erbil'e teşekkür ederiz.

Bu yayını oluşturabilmemiz için fongogo aracılığıyla DD:S3E4 Miraç Eronat Erbil yayınına sponsor olan Savaş Zafer Şahin'e teşe...
Share
Mark as Played
Ozan Evkaya ile ODTÜ de başlayan tiyatro macerasından Tiyatro TAM bünyesindeki pratiğine, akademisyen kimliğiyle matematik ve tiyatro ilişkisine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Keyifli sohbeti için Ozan Evkaya'ya teşekkür ederiz.

14 Ocak 2021 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Tiyatro 1112 Garaj’ın ortak ve oyuncularından Burçin Yalçın ile gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbette tiyatroyla kesişen yollardan, farklı disiplinlerin onu nasıl beslediğinden konuştuk. Hikaye anlatıcılığından bahsettik. Bu samimi sohbet KısaGaraj’dan, Dördüncü Duvar kavramının onun tiyatro anlayışında nasıl konumlandığına, pandemi sürecinde bir oyuncu, yönetmen ve Burçin Yalçın olarak neler hissettiğine dair pek çok konu başlığ...
Share
Mark as Played
Hakan Emre Ünal ile gerçekleştirdiğimiz bu yayında, Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit oyunu ile başlayan sohbetimiz bir yönetmen olarak Hakan Emre Ünal’ın yönettiği oyunlarla ilişkisine, Trom’un online olarak gösterilmesine ve pandemide tiyatroların yaşadığı sıkıntılara kadar uzandı.

Keyifli sohbeti için Hakan Emre Ünal'a teşekkür ederiz.

Bu yayını oluşturabilmemiz için fongogo aracılığıyla DD:S3E2 Hakan Emre Ünal yayınına sponsor olan...
Share
Mark as Played
Kendisibir Kaktüs Çocuk Çağla Gülses ile sanat ve sosyoloji birlikteliğinden farklı disiplinlerden beslenen tiyatro yolculuğuna, yazıp yönettiği 'Halı' oyunundan katıldığı yönetmenlik atölyelerindeki atmosfere dair pek çok konuda hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Sevgili Çağla Gülses'e bu güzel sohbeti için çok teşekkür ederiz.

07 Aralık 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Esra Erkut'la Trabzon yıllarından müzik eğitimine; 'oyuncunun can simidi' diye tabir ettiği suflözün ön hazırlık sürecinden oyuncuyla bütünleşmesine dair tiyatro paydasında hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Keyifli sohbeti için Esra Erkut'a teşekkür ederiz.

Bu yayını oluşturabilmemiz için fongogo aracılığıyla DDX:S2E5 Esra Erkut yayınına 1 dakikalık sponsor olan; Simin Şay, Fethullah Dalgıç ve Kutlu Acun'a teşekkür...
Share
Mark as Played
Gül Ekşi ile tiyatro ve işletmenin birbirini beslemesi ve tiyatroların işletme disiplini ile neler yapabileceğini Yakîn Tiyatro örneği üzerinden konuştuk.

Keyifli sohbeti için Gül Ekşi'ye teşekkür ederiz.

07 Kasım 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Gül Ekşi ile fiziksel tiyatronun derinliklerine inip söz ve vücudun anlattıkları hakkında konuştuk. Gül, Yakîn Tiyatro ve Hacettepe Drama topluluğu tecrübelerinden bahsetti.

Keyifli sohbeti için Gül Ekşi'ye teşekkür ederiz.

07 Kasım 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Kübra Tıraş’la tiyatroların pandemi döneminde karşılaştıkları tabloyu, tiyatroya seyirci olarak gidip gitmemeyi, önümüzdeki süreçte neler yapılabilir ve ne bekliyoruz hakkında konuştuk.

Keyifli sohbeti için Kübra Tıraş’a teşekkür ederiz.

28 Ekim 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Kübra Tıraş’la tiyatro üzerine konuşma ihtiyacını, tiyatro deneyimini paylaşmayı, paylaştıkça çoğalan tiyatroyu ve tiyatro101.com’un nasıl başladığını konuştuk.

Keyifli sohbeti için Kübra Tıraş’a teşekkür ederiz.

28 Ekim 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Serhat Yiğit’le Çanakkale’de filizlenen tiyatro hikayesinden Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’ne,- kıyıda kalmış karakterlerin hikayesini dile getirdiği-yazarlık yolculuğundan seslendirmeye dair tiyatro paydasında pek çok konuda sohbet ettik.

Keyifli sohbeti için Serhat Yiğit'e teşekkür ederiz.

Bu yayını oluşturabilmemiz için fongogo aracılığıyla DDX:S2E2 Serhat Yiğit yayınına 1 dakikalık sponsor olan; Melike Yüksel, Ser...
Share
Mark as Played
Ilgım Öztekin’le pandemi ile değişen tiyatro yapma koşullarını ve tiyatronun içinde bulunduğu durumu konuştuk. Tiyatronun online ortama taşınması, online prova almak ve buradan oyun oynama konusuna değindik.

Keyifli sohbeti için Ilgım Öztekin'e teşekkür ederiz.

14 Ekim 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Ilgım Öztekin’le pandemi döneminde Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olurken neler yaşadığı ve nasıl hissettiği hakkında sohbet ettik. “Mezunnn” sesinin duyulmamasına rağmen bu dönem için avantaj olabilecek konulara değindik ve Tiyatro Bölümü’nü tercih edecek kişiler için Ilgım tavsiyelerde bulundu.

Keyifli sohbeti için Ilgım Öztekin'e teşekkür ederiz.

14 Ekim 2020 | tiyatro.co
Share
Mark as Played
Bahar Çuhadar'la İstanbul Üniversitesi İktisat Sahnesi'nde başlayan tiyatro hikâyesinden tiyatro eleştirmenliğine uzanan yolculuğuna; Hürriyet Kültür Sanat özelinde tiyatronun görünürlüğüne ve hâlâ mücadele edilen pandemide tiyatroların yaşadıklarına dair pek çok konuda sohbet ettik.

Keyifli sohbeti için Bahar Çuhadar'a teşekkür ederiz.

Bu yayını oluşturabilmemiz için fongogo aracılığıyla DD:S3E1 Bahar Çuhadar yayınına sp...
Share
Mark as Played
July 10, 2020 3 min
Kendi kendimize yapabildiklerimizin sınırından çıkıp okurlarımız ve dinleyicilerimiz ile daha fazlasını yapabileceğimizi düşündük ve fongogo üzerinden bir kitlesel fonlama projesi oluşturduk.

Fongogo ile Dördüncü Duvar özelinde, yayının 1 dakikasına ya da bir bölümün tümüne sponsor olarak bize destek olabilirsin.

1 dk sponsorluk için 50 TL ve bölüm sponsorluğu için 500 ve 750 TL olacak şekilde ödül seçenekleri sunduk. Dakika bazında ...
Share
Mark as Played
Bu bölümde geçtiğimiz sezondan bu yana olan süreci kısaca özetleyerek, özellikle bu sezon içinde neler yaşadık, unutulmayan anlar nelerdi ve neden şimdi final yapıyoruz üzerine sohbet ettik.

Bu yayında ilk kez tüm DD sunucuları bir aradaydı. Deneyim dolu ve oldukça öğretici bir sezonun sonunda Ekim 2020'de görüşmek dileğiyle diyerek sezona veda ediyoruz.

Bize merhaba@tiyatro.co adresine mail atarak merhaba diyebilir ve eleşt...
Share
Mark as Played

Chat About Dördüncü Duvar

Advertise With Us

Popular Podcasts

Crime Junkie
The Daily

The Daily

This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Dateline NBC

Dateline NBC

Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

For You

    Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

    Connect

    © 2021 iHeartMedia, Inc.