DIENA PĒC

DIENA PĒC

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

Episodes

August 8, 2022 29 min
Latvijā kopš 2021.gada darbojas biedrība "Drošības profesionāļu asociācija". Šī organizācija apvieno privātpersonas, kuras pārstāv fizisko / tehnisko drošību, darba aizsardzību, ugunsdrošību un kiberdrošību. Epizodē uzzini, kā viņi ietekmē Latvijas drošības situāciju. DIENA PĒC autors Edmunds Visendorfs sarunājas ar biedrības valdes locekli Mārtiņu Melni.


Support the show
Share
Mark as Played
Laba sajūtas mājā katram nozīmē ko citu. Kādam svarīgi ir tikai pārlaist nakti, citam gribas mājokli iekārtot gaumīgi, funkcionāli un atbilstoši labbūtības un ilgtspējas principiem. Talkā var nākt interjerists, palīdzot realizēt ieceres. Vai arī - kā tikt galā pašam, ja interjera dizaineris un dārgo zīmolu produkti nav pa kabatai? Uz šiem jautājumiem sarunā ar Guntaru Caunu, nekustamā īpašuma attīstītāja "Kaamos Latvia" vad...

Share
Mark as Played

Ļoti lēnām, bet ar stabilu mērķi daļa uzņēmumu Latvijā piekopj zaļo domāšanu. Tiek samazināts iepakojumu daudzums un izmantoti pārstrādājami materiāli. Enerģētikai kļūstot arvien dārgākai, arī transporta nozare pamazām pāriet uz elektro automašīnām. Cik izdevīgi un reāli ir pārvietoties ar elektro automobīli? Kādas ir tendences degvielas tirgū? Vai Latvijā būs savs gāzes terminālis? Sarunā ar Eco Baltia valdes priekšsēdētāju Māri S...

Share
Mark as Played

Digitalizācija mūsdienās ir aptvērusi gandrīz visas jomas. Slimnīcu sadarbība caur digitālo ceļu ļauj piekļūt plašākam informācijas daudzumam, kas dod iespēju salīdzināt pētījumus un ātrāk tikt pie pētījuma atrisinājuma. Vai tas ir droši? Vai no digitalizācijas ir lielāks ieguvums nekā drauds? Par to sarunā ar DIENA PĒC autoru Edmundu Visendorfu dalījās Rolands Lappuķe, Valsts prezidenta padomnieks viedo tehnoloģiju jautājumos.Supp...
Share
Mark as Played
Paraudzīsimies uz mājokļa iegādi ar bankas acīm! Kā banka vērtē cilvēka kredītspēju? Kādu mājokļu iegādei banka lemj par labākiem nosacījumiem un kredīts sanāk lētāks? Ko nedarīt, lai banka no jums nenovērstos? Uz šiem jautājumiem sarunā ar Guntaru Caunu, nekustamā īpašuma attīstītāja "Kaamos Latvia" vadītāju atbild Kārlis Danēvičs, "SEB Banka" valdes loceklis, SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētājs.


Su...
Share
Mark as Played

Investīcijas vienmēr ir saistītas ar riskiem. Kad ir pareizais brīdis uzkrāt un ieguldīt? Vai sievietes atšķirībā no vīriešiem ir piesardzīgākas, ieguldot savu naudu? Par to sarunā ar DIENA PĒC autori Aiju Hermani - Sabuli dalījās Karīna Kulberga, "Swedbank Latvija private banking" vadītāja, SheOwns bloga autore.

Support the show
Share
Mark as Played

Aizsākot jaunu sēriju ciklu par Latvijā akreditētajiem vēstniekiem, kā pirmo viesi "Accenture" vadītājs Maksims Jegorovs aicināja Kanādas vēstnieku Kevinu Reksu. Noklausies un uzzini vēstnieka skatījumu par disciplīnu armijā un karā, iespējām dzīvot Kanādā un marihuānas legalizēšanu.

Support the show
Share
Mark as Played

Kad uzņēmumam nepieciešams aizdevums, primāri atbalsts tiek meklēts bankās. Tomēr tas ne vienmēr ir variants, kas der ātrai problēmas risināšanai. Kādas priekšrocības ir nebanku finansētājiem? Kas tiek ņemts vērā, piešķirot finansējumu? Par to sarunā ar DIENA PĒC autoru Oskaru Priedi dalījās Arnis Blūmfelds, ERST Finance izpilddirektors.

Epizode tapusi sadarbībā ERST Finance.

Support the show
Share
Mark as Played

DIENA PĒC | Īpašums autors, nekustamā īpašuma attīstītāja  "Kaamos Latvia", vadītājs  Guntars Cauna uz savu pirmo sarunu aicinājis šefpavāru Lauri Aleksejevu. Šoreiz ne tik daudz par pašu ēdienu, bet par to, kas īsti notiek virtuvē un ārpus tās.

Support the show
Share
Mark as Played

DIENA PĒC kolektīvs noklāj arvien vairāk nozaru! Esam priecīgi par Guntara Caunas, liela nekustamā īpašuma attīstītāja  "Kaamos Latvia" vadītāja pievienošanos  DIENA PĒC autoru kolektīvam. Šajā sarunā ar Aiju Hermani-Sabuli Guntars dalās savā biznesa vadīšanas pieredzē. Gaidiet DIENA PĒC | Īpašums epizodes!

Support the show
Share
Mark as Played

Starp darba ņēmēju un darba devēju tiek noslēgts darba līgums, saskaņā ar kuru puses apņemas izpildīt līgumā atrunātos pienākumus. Tomēr ir gadījumi, kad viena no pusēm nepilda līgumā noteiktās saistības. Tas ir brīdis, kad rodas nepieciešamība pēc arodbiedrības. Kas īsti ir arodbiedrība un kam tā ir izdevīga? Visu par arodbiedrības darbu sarunā ar DIENA PĒC autoru Kristapu Pētersonu skaidro Egils Baldzēns, Latvijas Brīvo arodbiedr...

Share
Mark as Played

Jaunu uzņēmumu dibināšana vienmēr bijis izaicinošs process. Latvijā mēs varam lepoties ar vairākiem veiksmes stāstiem, kas mudina citus jaunos censoņus uzdrīkstēties izveidot savus uzņēmumus. Kā ir mainījusies uzņēmēju domāšana par to, kādai jābūt organizācijai mūsdienās? Par to sarunā ar DIENA PĒC autoru, "Accenture" vadītāju Maksimu Jegorovu dalījās Andris K. Bērziņš, fonda "Change Ventures" vadošais partneris.

Sup...
Share
Mark as Played

Nav noslēpums, ka mūsdienās komunikācija un latviešu valodas lietošana, īpaši jauniešu vidū, arvien biežāk dzirdama ar anglicismiem un barbarismiem. Sarakstēs teksta vietā tiek izmantotas emociju zīmes. Kā saglabāt korektu latviešu valodas lietošanu un cik ļoti laika gaitā ir mainījusies mediju ziņu rakstīšana un saziņa ar auditoriju? Sarunā ar DIENA PĒC autoriem Kristapu Pētersonu un Oskaru Priedi atklās TV un radio diktors Arnis ...

Share
Mark as Played

Cilvēki iedalās divās kategorijās: tie, kas šķiro atkritumus un tie, kas to nedara. Sašķirotos atkritumus var pārvērst saimniecībā noderīgās lietās, piemēram, mugursoma no PET pudelēm. Kur nonāk mūsu sašķirotie atkritumi? Vai mīts par to, ka visus atkritumus beigās sagāž vienā kaudzē, ir taisnība? Sarunā ar Eco Baltia valdes priekšsēdētāju Māri Simanoviču atklāj "Latvijas Zaļais punkts" vadītājs Kaspars Zakulis.

Support the ...
Share
Mark as Played

Ikdienā mēs patērējam dažādus informācijas avotus, taču ne vienmēr varam būt pārliecināti par ziņu patiesumu. Vai sabiedriskos medijus varam uztvert kā objektīvus un profesionālus ziņu nesējus? Kas pieskata žurnālistu darbu šajos medijos? Tas ir Andas Rožukalnes, sabiedrisko mediju ombuda darbs. Kā praksē izpaužas viņas pienākumi un kā viņa vērtē iedzīvotāju mediju pratību – par to šajā DIENA PĒC sarunā ar autoru Kristapu Pētersonu...

Share
Mark as Played

Šajā DIENA PĒC | TEHNOLOĢIJAS sērijā tās autors Maksims Jegorovs uz sarunu aicinājis SIA "Visma Enterprise" vadītāju Antru Zālīti.

Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)
Share
Mark as Played

Šajā reizē DIENA PĒC autors Oskars Priede uz sarunu aicinājis divus ārstus, ķirurgus, kuri praktizē bariatriju,- Maksimu Mukānu un Igoru Troicki, lai apspriestu liekā svara problēmu Latvijā un bariatriju, kā vienu no tās risinājumiem. 

Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)
Share
Mark as Played

Šīs DIENA PĒC | VIDE epizodes viesis, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis sarunā ar Māri Simanoviču apspriedīs, kā šobrīd darbojas Latvijā nesen ieviestā depozīta sistēma.

Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)
Share
Mark as Played

Katra reize, kad DIENA PĒC ir iespēja iztaujāt kādu nozares profesionāli ir svētki. Tādi ir arī šodien, kad Prudentia partneris un DIENA PĒC | BIZNESS autors Ģirts Rungainis sarunās ar Baltijā patlaban vadošā izaugsmes fonda INVL Baltic Sea Growth Fund galveno partneri Deimanti Korsakaiti. Sarunā uzzināsi par to, kā uzņēmumu sagatavot pārdošanai, kā piesaistīt kapitālu gudri, kādas ir Baltijas valstu atšķirībās iezīmes un domāšanas...

Share
Mark as Played

Šajā DIENA PĒC serijā tās autors Oskars Priede kopā ar DIENA PĒC | VESELĪBA autoru Kasparu Vendeli diskutēs par stresa veidiem, un kā tos pārvarēt. 

Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.