”מחשבות של כלב”

”מחשבות של כלב”

פודקאסט לבעלי כלבים מנקודת מבט מעט שונה

Episodes

September 30, 2022 34 min
Mark as Played

"רציתי לצאת עם אשתי לחופשה אחרי שהיא לא הייתה בחו"ל למעלה מ-3 שנים בגלל שאין לנו איפה להשאיר בים (הכלב). החלטתי שזו המטרה שלי ואנחנו נעשה הכל כדי לצאת לחופשה ביחד בזמן שבים יהיה בטוח ואנחנו נהיה רגועים".

-------------

הרבה  מאוד בעלי כלבים רגישים, במיוחד אלה התוקפניים לאנשים, לא מוצאים פנסיון להשאיר את הכלב בו ונאלצים למצוא דוג סיטרים.

במידה ומצאו אחד יש להם קושי להרגיל את הכלב לאותו אדם והם חייבים לעשות הרגלה מסודרת.

א...

Mark as Played

"במקום להגיד מה אני רוצה ולהביע עמדה תקיפה אפשר לדבר בשיח של צרכים ומה חשוב. במקום להגיד מה אנחנו רוצים בלי אפשרויות לשיחה אפשר להגיד מה חשוב לנו ולתת אופציות לקבל את מה שאנחנו רוצים".

-----------

גידול כלבים יכול להוביל לאינספור מחלוקות ואתגרים לזוגות, משפחות ואפילו מול אנשי מקצוע שלא מצליחים להבין את הצרכים שלנו.

רוב האנשים רגילים לדבר את הרצונות שלהם בשפה של עמדה, כזו שלא מאפשרת שיח בריא, כנה ומקרב אלא שיח מתנגח לרוב ובה...

Mark as Played

כולנו מכירים את הבלבול שאופף אותנו כאשר אנחנו מחפשים צעצוע שמותאם לכלב שלנו. המבחר הוא עצום וכל חברה מבטיחה שהצעצוע שהיא המציאה הוא הכי טוב ויעסיק את הכלב שלנו לנצח.

אחת המיומנויות החשובות ביותר שתהיה לנו היא אומנות בחירת צעצוע מתאים לכלב.

האם הכלב שלי לעסן? - לקקן? - סולד מריחות חזקים? - אוהב לנשוך חזק? - אוהב לפרק ולקרוע?

חשוב מאוד ללמוד מהם המאפיינים של הכלב שלנו על מנת להבין מה נכון לקנות לו במקום למצוא את עצמינו מוציאים המון כ...

Mark as Played

"אל תחכו שהכלבים יתחילו עם הבלגן בערב כדי לנסות להרגיע אותם, תכוונו את כל היום שלהם כך שהם יגיעו יותר רגועים לערב מלכתחילה".

---------------

הפעם אני מארח את חנית גולן, אחת המאלפות בצוות שלי לנושא מאוד נפוץ.

כלבים רבים חווים אי שקט בשעות הערב וגורמים להמון תסכול אצל בעלי כלבים. לא משנה כמה אנרגיה הם יפרקו במהלך היום הם עדיין יחזרו בערב הבייתה מטיול ארוך ואפילו משחק עם כלבים ויתנהגו בחוסר שקט ויציקו לכל מי שהם יכולים.

חלק מה...

Mark as Played

"יש כלבים שעוברים תהליך התנהגותי מוצלח עם מאלף אבל הם עדיין סוערים ומתקשים להפנים וללמוד התנהגויות. התרופות יכולות להשקיט את הסערה ולאפשר להם תהליך למידה טוב יותר".

------------

קיים המון מידע שגוי, מיושן ומטעה ברשת לגבי טיפול תרופתי לחיות הבית שלנו, ביניהם כלבים וחתולים בעיקר. רוב בעלי הכבלים ואנשי המקצוע נוטים להתנגד לטיפול תרופתי מחשש שהוא יפגע בכלב שלהם וישנה אותו. חלק מבעלי הכלבים כן פתוחים לרעיון התרופות אבל מחכים לרג...

Mark as Played

"כדי שנצליח להתקדם בתהליך איתם אני לא יכולה כל פעם להישבר או להתבאס כשקצת קשה, ואם לא מקבלים את זה ומבינים שאלה החיים עכשיו קשה מאוד לחיות עם כלב כזה (רגיש)".

-------------

לפני שנתיים וחצי עירית מצאה שלושה גורים חמודים ומפוחדים באמצע השדה שהיא נוהגת לטייל בו עם הכלבה שלה, בינגו.  בירור קצר מסביב הביא אותה להסיק שהאמא לא איתם והם בסכנת מוות מהאנשים באזור.

היא החליטה לקחת אותם אליה הביתה ומאותו רגע היא נמצאת בתהליך אחד ארוך ...

Mark as Played

"בעלי כלבים מתייחסים לכלבים קטנים כמו לילדים שלא מסוגלים לטפל בעצמם וזו בעיה. זה בסדר להתייחס לכלב כמו לילד מבחינת הדאגה אליו, להפוך אותו לבן משפחה ולמלא את כל הצרכים שלו אבל לא להפוך אותו ל"ילד" שמקרקרים סביבו כל היום ולא מלמדים אותו עצמאות".

------------

לכלבים קטנים יש בעיות יותר ספציפיות לגודל שלהם. מעבר לעובדה שרבים מהם מאמינים שהם איזה רוטוויילר ומרשים לעצמם להתפרץ על כלבים פי 5 מהם בגודל הם יכול להיות גם תוקפ...

Mark as Played

"מעגל הבושה גורם לגברים להיות יותר אגרסיביים לכלבים שלהם. הכלב מתפרץ ברחוב וגורם לתחושת בושה אצל הגבר, שהוא לא מספיק טוב ולהרגיש חלש מול הכלב. מהר מאוד בושה ואשמה הופכות לתסכול שיכול לגרום לו להיות אגרסיבי לכלב".

-----

הפרק הפעם נוגע במעמקי נפשם של גברים והעולם הפנימי שלהם ואיך הוא משפיע על מערכת היחסים עם כלבים.

בחברה שבה גברים מחונכים מגיל מוקדם להחביא רגשות, להסתיר מצוקה רגשית ולהתבייש בלבטא את מה שמפריע להם זה לא פלא שר...

Mark as Played

"הבנתי מהר מאוד, שכדי להיות דוגווקר לכלבים רגישים אני חייב לעבור עוד הכשרה בנוסף להכשרה שלי כמאלף. לכלבים רגישים יש צרכים אחרים מכלב רגיל ואם לא עושים את ההתאמות הנכונות זה יכול לגרום לרגרסיה התנהגותית".

כל אחד ואחת יכולים להיות דוגווקרים. אין שום פיקוח, חוקים או הגבלות על התחום הזה בדיוק כמו באילוף.

יש הבדל עצום בין להוליך כלב ממוצע/רגיל ללא בעיות התנהגות לבין להוליך כלב רגיש שיכול להתפרץ ברחוב על אנשים וכלבים אחרים או פתא...

Mark as Played

הרבה מאוד בעלי כלבים היו רוצים לגדל שני כלבים בבית, בעיקר כדי לספק לכלב שכבר נמצא אצלם חברה, "שלא יהיה לבד כל היום".

חלק היו רוצים לנסות לטפל בבעיה התנהגותית דרך אימוץ כלב נוסף ובהרבה מקרים זה חוזר אליהם כמו בומרנג, כי לרוב האימוץ לא נעשה בצורה מושכלת וחכמה.

בפרק היום אני מארח את אילונה חייט חביב, שהתארחה בפרק נוסף בעבר, לשיחה על השיקולים הנכונים והלא נכונים להכנסת כלב נוסף, על הפערים בתפקוד של הכלב החדש לעומת הכלב הוותיק ו...

Mark as Played

"לא קיים היום זאב כלשהו שיכול להוות מודל התנהגותי לתיאור התנהגות של כלבים" / ג'ון בראדשו. ---------

ג'ון בראדשו הוא אחד החוקרים המובילים בעולם לחקר זאבים וכלבים. בשנת 2011 הוא הוציא את הספר המפורסם שלו - 

In Defense of Dogs

שחולל גלים רבים ברחבי העולם בכל הקשור למידע חדש על תהליך הביות של הכלב הביתי ומה הקשר שלו לזאב.

אחת התגליות המרעישות הייתה, שהכלב הביתי אינו צאצא ישיר של הזאב האפור, כפי שהרבה בתי ספר ומאלפים מלמ...

Mark as Played

כלבים מבוגרים יכולים  לסבול מכאבים כרוניים, במיוחד במפרקים, ממחלות כרוניות, ירידה בשמיעה ובראיה ובאופן כללי לסבול מאיכות חיים ירודה מאוד אם אנחנו לא נשים לב לסימנים שהם נותנים לנו ולא נפעל באופן יזום לשפר את איכות חייהם.

כמי שמגדל, נכון לתאריך הקלטת הפרק, כלבה וחתולה בנות 16, אני רואה כמה השינויים האלו משפיעים על חייהן ועד כמה עליי להיות ערני לשינויים ולהגיב בהתאם.

כלבים בשלב הזקנה זקוקים להמון תמיכה מאיתנו ובלעדיה הם יכולים לסבול ...

Mark as Played

"אנחנו רגילים לקנות אוכל לכלב שלנו ב-X כסף וכל מה שמעבר לו נראה לנו לא הגיוני. אוכל לא צריך להיות זול, הוא החלק הכי חשוב בבניית הגוף של הכלב. כלב לא יכול להיות הגרסה הכי טובה שלו על מזון שלא מתאים לו".

מה אתם באמת יודעים על תעשיית המזון היבש לחיות מחמד? האם אתם באמת יודעים מה יש באוכל של הכלב שלכם? מאיפה מגיעים המרכיבים? - מה האיכות שלהם? האם האינטרס האמיתי של חברות המזון לכלבים הוא אכן איכות חיים משופרת?

והשאלה - האם יש ע...

Mark as Played

"הדרך הגרועה ביותר לטפל בכלב רכושן למזון או חפצים היא דרך עימות, להעניש אותו ולהיכנס בו שילמד לא לעשות את זה להבא. זו דרך מצוינת ללמד כלב להסתיר סימני אזהרה ולנשוך במפתיע".

 

בפרק הזה אני מלמד בהרבה על הסיבות והגורמים העיקריים שהופכים כלב לרכושן.

הסיבות הן:

1. תופעת "Hot Object" הנפוצה מאוד.

2. נטייה גנטית (למשל, אצל גזעי שומרי עדרים).

3. בעיה פיזית כלשהי, למשל, בעיה במערכת העיכול.

4. הצקות בלתי פוסקות לכלב בזמן שהו...

Mark as Played

"רוב הפעמים הנטייה האוטומטית תהיה להאשים את הבעלים של הכלב או את המאלף בתהליכים לא מוצלחים, אבל יש 5 גורמים שבעיניי הם באחריות שני הצדדים וחייבים להכיר אותם".

לרכישת הסדנה "להבין את הכלב שלי" לחצו כאן: https://bit.ly/3xtHbLu

בפרק הזה אני חושף בפנים חמישה גורמים שאתם לא מודעים אליהם שיכולים לדפוק לגמרי תהליך אילוף, לא משנה באיזו גישה אתם מאלפים, או לפגוע באופן משמעותי במערכת היחסים ביניכם לכלב.

מנסיוני, ברגע שהמודעו...

Mark as Played

"רגרסיה לרוב תקרה בהדרגתיות דרך שינויים קטנים לאורך זמן עד שנרגיש שיש שינוי גדול בהתנהגות של הכלב. לעומתה, משבר יכול לקרות באופן פתאומי ולרוב הסיבות שיגרמו להם יהיו שונות".

------------

משברים ורגרסיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ומחיי הכלבים שלנו.

עלינו להיות מוכנים אליהם ולדעת שהם יופיעו והכי חשוב, לדעת איך להתמודד איתם ומה לעשות כשהם קורים.

לפעמים, אנחנו מגדירים יום רע או טיול לא טוב שעובר על הכלב שלנו כעל משבר או רגרסי...

Mark as Played

בחירת דירה היא משימה לא קלה גם כאשר אין לנו כלב ואם כבר יש אחד או אחת, והם רגישים לרעשים סביבתיים או לא מסתדרים עם שכנים והכלבים שלהם, אז כדאי ואף קריטי, לבחור דירה מתאימה ולא למצוא את עצמיכם תקועים עד סוף החוזה.

אספתי לכם רשימה של מאפייני דירות שלא יתאימו אם יש לכם כלב רגיש ומאפייני דירות שכן יתאימו לכלב רגיש ברמה כללית.

כמובן, שחשוב להתאים לכלב שלכם.

המאפיינים של דירה בעלת סבירות גבוהה להתאים לכלב רגיש מלווים אותי ואת הלקוחות שלי...

Mark as Played

"הדרך לשחרר רגשות של אשמה ובושה היא בערך באמצעות אהבה עצמית, להקיף אותנו בסביבה תומכת וקבלה של הכלב שלנו כמו שהוא".

הפרק הזה מיוחד במינו. אני נוגע בנושא מאוד רגיש בתחום האילוף ובמיוחד במערכת היחסים עם הכלבים שלנו בתקווה שאוכל לעזור לכם דרך הניסיון האישי שלי לשחרר קצת מתחושות האשמה והבושה בנוגע להתנהגות הכלבים שלכם.

להרצאה של ברנה בראון בטד על פגיעות ובושה ליחצו כאן -

https://www.youtube.com/watch?v=iCvmsMzlF7o&t...

Mark as Played

האזנה נעימה.

------------------------

רוצה לאלף את הכלב שלך איתנו? - לחיצה על הלינק תוביל אותך לשיחת ייעוץ חינמית - 

https://bit.ly/3fkMIvd

------------------

רוצים לקבל עוד מהפודקאסט? - הצטרפו לקהילה שקטה בוואצאפ בה אני משתף בתובנות, טיפים, קטעים מהפודקאסט ועוד ישירות אליכם. הקבוצה שקטה, בלי קשקשת מיותרת. הכניסה מכאן: https://bit.ly/3I0ldV9

------------------

אשמח מאוד אם תדרגו את הפודקאסט באפל פודקאסט או בספוטיפיי או באפליקציה המ...

Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Bone Valley

  Bone Valley is a 9-episode true crime podcast. New episodes are available for free every Wednesday. In 1987, 18-year-old Michelle Schofield was found dead in a phosphate pit in Florida. Two years later, her husband Leo was convicted and sentenced to life in prison. Fifteen years later, previously unidentified fingerprints matched Jeremy Scott--a violent teenager who lived nearby. Jeremy has since confessed to Michelle’s murder. Yet Leo Schofield remains behind bars. In this groundbreaking podcast, Bone Valley host Gilbert King uncovers startling new evidence that Jeremy is responsible for a string of murders. King is the author of the Pulitzer Prize-winning book, Devil in the Grove, which led to the exonerations of four innocent men. Bone Valley is a production of Lava for Good Podcasts in association with Signal Co. No1.

  All There Is with Anderson Cooper

  Anderson Cooper takes us on a deeply personal exploration of loss and grief. He starts recording while packing up the apartment of his late mother Gloria Vanderbilt. Going through her journals and keepsakes, as well as things left behind by his father and brother, Cooper begins a series of emotional and moving conversations about the people we lose, the things they leave behind, and how to live on - with loss, with laughter, and with love.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.