Göçmenlerin Gündemi

Göçmenlerin Gündemi

Bisikletli Gazete'nin, Göçmenlerin Gündemi programında göçmenler kendi hikâyelerini anlatıyorlar...

Episodes

November 27, 2020 11 min
Özellikle Covid – 19 salgınıyla birlikte ulaşımda bisiklet kullanmanın önemi bir kat daha arttı. Ancak bu sefer de bisiklet fiyatları arttı ve tamir işleri zorlaştı. Harun Başara, Londra’da evlere bisiklet tamiri servisi vererek bisiklet severler için tamir işini pahalı ve uzun süren bir iş olmaktan çıkarıyor
Share
Mark as Played
Neşat Ertaş, Erdal Erzincan, Arif Sağ gibi isimlere bağlama yapan babası Hasan Gülaslan’ın izinden giden Uğur Gülaslan, Parmers Green’de yeni açtığı Yorum Müzik Evi’nde enstrümanlara can veriyor.

https://twitter.com/BisikletliGaze1

http://www.bisikletligazete.com/
Share
Mark as Played
Türkiye’den Birleşik Krallık’a göçlerde özellikle 90’lı yıllarda ve 2000’li yılların başında çocuk bakıcılığı vizesi almak çok yaygındı. Bu vize türü tarihe karışınca yerini çocuk bakıcılığı üzerinden Ankara Anlaşması yapmaya bıraktı. Seval Karakaş da onlardan biri.
Share
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programında büyük modelliği yapan ve aynı zamanda beden olumlama aktivisti olan, oyuncu Ceren Öcal’la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.
Share
Mark as Played
September 26, 2020 16 min
Covid -19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında etkinlik sektörü geliyor. Buna rağmen pozitif bakışını ve enerjisini yitirmeyen, düzenlediği etkinliklerle İngiltere’de “en iyi event company” ödülünü alan M’Signature Event Company’nin direktörü Melis Kahyaoğlu ile Ankara Anlaşması macerası ve yaptığı işler konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Share
Mark as Played
ÇATI grubu, başta Ankara Anlaşmalılar olmak üzere Birleşik Krallık’ta yaşayan Türkiyeli göçmenlerin iş konusunda tecrübe paylaşımında bulunmalarına ve ortaklıklar geliştirmelerine olanak sağlıyor. ÇATI grubunun kurucularından Mete Metin’le grubun çalışmaları hakkında sohbet ettik.
Share
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programında yakın zamanda Türkiye’ye geri dönen Ankara Anlaşmalı Gamze ve Erdoğan çiftiyle İngiltere’deki uyum süreçlerini, Türkiye dönme nedenlerini ve döndükten sonra neler yaşadıklarını konuştuk.
Share
Mark as Played
August 15, 2020 16 min
Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde, Londra'da yaşayan eğitimci Rafet Dugencili ile eğitimle ilgili çalışmaları ve Türkiyeli toplumun eğitim konusundaki durumu üzerine sohbet ettik.
Share
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde 2013’te Türk sanat müziği korosu olarak kurulan ardından çalışmalarını kültür ve sanat merkezi çatısı altında sürdüren Hoş Seda Kültür ve Sanat Merkezi’nin kurucusu Dilek Altunkaş ve üyelerinden Nurgül Ballı ile korolarının çalışmaları hakkında konuştuk.
Share
Mark as Played
Bisikletli Gazete'nin Göçmenleri Gündemi programının bu bölümünde, Uluslararası Af Örgütü, 2020 İskoçya Cesaret Ödülü'nün sahibi Pınar Aksu ile mültecilerle ilgili yaptığı çalışmalar ve COVID – 19 salgınının göçmenleri nasıl etkilediği üzerine konuştuk.
Share
Mark as Played
Bisikletli Gazetede, Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde Ankara Anlaşmalılar kendi göç hikayelerini anlatıyor. Bölümün başlığı İlişki Emekçileri Derneği.
Share
Mark as Played
July 20, 2020 29 min
Bisikletli Gazete'nin Göçmenlerin Gündemi programında Ankara Anlaşması yoluyla oturum alanlar kendi hikâyelerini anlatıyorlar.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices