Göçmenlerin Gündemi

Göçmenlerin Gündemi

Bisikletli Gazete'nin, Göçmenlerin Gündemi programında göçmenler kendi hikâyelerini anlatıyorlar...

Episodes

October 22, 2022 30 min
Ankara Anlaşmalıların vize uzatma başvurularının sonucunu aylarca bazen yıllarca beklemeleri ve Home Office memurlarının keyfi kararları uzun zamandır kamuoyunun gündemini meşgul ediyordu. İşte Neslihan Yiğit de Home Office mağdurlarından biri. Ciddi sağlık sorunları yaşamasına ve aile bireylerini kaybetmesine rağmen hızlandırma taleplerine cevap alamayan ve bu süreçte mağduriyetleri katlanan Neslihan Yiğit’le başından geçenleri k...
Mark as Played
Bu videoda, Doç.Dr.Tuncay Bilecen Ankara Anlaşmalılara ilişkin yaptığı akademik çalışmaya ilişkin bilgi notlarını paylaşıyor.

- Ankara Anlaşması'na başvurular ne zaman başladı?
- Yıllara göre başvuru sayılarında nasıl bir artış yaşandı?
- Son yıllarda neden bu kadar çok başvuru oldu?
- Son yıllarda red oranları neden arttı?
- Ankara Anlaşmalılar kimlerdir?
- Ankara Anlaşması göçü bir beyin göçü müdür?
- Ankara Anlaşmalılar Birleşik ...
Mark as Played
Özellikle Covid – 19 salgınıyla birlikte ulaşımda bisiklet kullanmanın önemi bir kat daha arttı. Ancak bu sefer de bisiklet fiyatları arttı ve tamir işleri zorlaştı. Harun Başara, Londra’da evlere bisiklet tamiri servisi vererek bisiklet severler için tamir işini pahalı ve uzun süren bir iş olmaktan çıkarıyor
Mark as Played
November 14, 2020 10 min
Neşat Ertaş, Erdal Erzincan, Arif Sağ gibi isimlere bağlama yapan babası Hasan Gülaslan’ın izinden giden Uğur Gülaslan, Parmers Green’de yeni açtığı Yorum Müzik Evi’nde enstrümanlara can veriyor.

https://twitter.com/BisikletliGaze1

http://www.bisikletligazete.com/
Mark as Played
Türkiye’den Birleşik Krallık’a göçlerde özellikle 90’lı yıllarda ve 2000’li yılların başında çocuk bakıcılığı vizesi almak çok yaygındı. Bu vize türü tarihe karışınca yerini çocuk bakıcılığı üzerinden Ankara Anlaşması yapmaya bıraktı. Seval Karakaş da onlardan biri.
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programında büyük modelliği yapan ve aynı zamanda beden olumlama aktivisti olan, oyuncu Ceren Öcal’la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.
Mark as Played
September 26, 2020 16 min
Covid -19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında etkinlik sektörü geliyor. Buna rağmen pozitif bakışını ve enerjisini yitirmeyen, düzenlediği etkinliklerle İngiltere’de “en iyi event company” ödülünü alan M’Signature Event Company’nin direktörü Melis Kahyaoğlu ile Ankara Anlaşması macerası ve yaptığı işler konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Mark as Played
ÇATI grubu, başta Ankara Anlaşmalılar olmak üzere Birleşik Krallık’ta yaşayan Türkiyeli göçmenlerin iş konusunda tecrübe paylaşımında bulunmalarına ve ortaklıklar geliştirmelerine olanak sağlıyor. ÇATI grubunun kurucularından Mete Metin’le grubun çalışmaları hakkında sohbet ettik.
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programında yakın zamanda Türkiye’ye geri dönen Ankara Anlaşmalı Gamze ve Erdoğan çiftiyle İngiltere’deki uyum süreçlerini, Türkiye dönme nedenlerini ve döndükten sonra neler yaşadıklarını konuştuk.
Mark as Played
August 15, 2020 16 min
Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde, Londra'da yaşayan eğitimci Rafet Dugencili ile eğitimle ilgili çalışmaları ve Türkiyeli toplumun eğitim konusundaki durumu üzerine sohbet ettik.
Mark as Played
Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde 2013’te Türk sanat müziği korosu olarak kurulan ardından çalışmalarını kültür ve sanat merkezi çatısı altında sürdüren Hoş Seda Kültür ve Sanat Merkezi’nin kurucusu Dilek Altunkaş ve üyelerinden Nurgül Ballı ile korolarının çalışmaları hakkında konuştuk.
Mark as Played
Bisikletli Gazete'nin Göçmenleri Gündemi programının bu bölümünde, Uluslararası Af Örgütü, 2020 İskoçya Cesaret Ödülü'nün sahibi Pınar Aksu ile mültecilerle ilgili yaptığı çalışmalar ve COVID – 19 salgınının göçmenleri nasıl etkilediği üzerine konuştuk.
Mark as Played
Bisikletli Gazetede, Göçmenlerin Gündemi programının bu bölümünde Ankara Anlaşmalılar kendi göç hikayelerini anlatıyor. Bölümün başlığı İlişki Emekçileri Derneği.
Mark as Played
July 20, 2020 29 min
Bisikletli Gazete'nin Göçmenlerin Gündemi programında Ankara Anlaşması yoluyla oturum alanlar kendi hikâyelerini anlatıyorlar.
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.