Ankara Rüzgarı

Ankara Rüzgarı

Yazarımız Zülfikar Doğan “Ankara Rüzgarı” adlı programıyla bundan böyle AhvalPod’da sizlerle olacak. Başkentin nabzı Ankara Rüzgarı'nda atacak.

Episodes

October 10, 2021 14 min
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini değerlendiren Zülfikar Doğan, geçen hafta açıklanan enflasyon verisi ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun görevden alınacağı tartışmalarının bu hafta da yoğun ekonomi gündemiyle süreceğini söyledi.

Pazartesi günü TÜİK’in ağustos ayı işsizlik ve istihdam verilerini açıklayacağını kaydeden Doğan, temmuzda yüzde 1,4 artışla yüzde 12’ye yükselen resmi işsizlik rakamıyla işsiz sayısının da bi...
Share
Mark as Played
Zülfikar Doğan: 1000 market açılsın 1000 etiket ucuzlasın
Ankara Rüzgârında Türkiye gündemini değerlendiren Zülfikar Doğan, haftaya damga vuran
olayların TBMM’nin açılışı, Erdoğan’ın Soçi’de Putin ile baş başa görüşmesi ve CHP’nin
Abant’ta iki günlük yeni döneme hazırlık kampı olduğunu söyledi.
Erdoğan’ın meclisin yeni yasama yılı açılışındaki konuşmasında ilk kez gündemi belirleyecek
bir tablo ya da söylem ortaya koyamadığını dile geti...
Share
Mark as Played
Zülfikar Doğan, Ankara Rüzgârı’nda gündemi yorumlarken, haftanın en önemli siyasi olayının 27 Eylül Pazartesi günü HDP’nin uzun süredir beklenen Demokratik Tutum Belgesi’ni açıklaması olduğunu söyledi.
Doğan, HDP Eş Başkanı Mithat Sancar’ın bazı ipuçları verdiğini belirterek muhtemelen HDP’nin demokrasi ittifakı önerisini gündeme getireceğini ve bir ‘üçüncü yol’ çağrısı yapacağını kaydetti
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda gündemdeki konuları değerlendiren Zülfikar Doğan, Adalet Bakanlığı’nın yayınladığı 2020 Adli İstatistiklerinde gözlenen vahim tabloya dikkat çekti.
Share
Mark as Played
Türkiye gündemini yorumlayan Zülfikar Doğan ağırlıkla ekonomik gelişmelerin tartışıldığı bir haftanın geride kaldığını, işsizlik, orta vadeli plan, enflasyon artışı ve faiz indirimi başlıklarının ilk sırada yer aldığını söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun bundan böyle TÜFE olarak tanımlanan manşet enflasyon yerine çekirdek enflasyona odaklanacaklarını ilan etmesinin erken ve zamansız faiz indirimi tartışmalarını alev...
Share
Mark as Played
Zülfikar Doğan, Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini yorumladı.
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda ülke gündemini yorumlayan Zülfikar Doğan, Türkiye’nin Kabil havaalanını işletme konusundaki ısrarını sürdürdüğünü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Taliban ile bu konuyu 3,5 saat görüştüklerini açıkladığını anımsatarak; ‘Cumhurbaşkanı Taliban ile yakın bir diyalog kurarak, AB ve ABD nezdinde, Rusya karşısında pozisyonunu güçlendirme, ağırlık kazanma peşinde. Ancak Rusya ve Çin zaten Taliban ile doğrudan kendileri diyalog...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini yorumlayan Zülfikar Doğan, Afganistan’daki sıcak gelişmeler ve Taliban’ın ülkeye hakim olması sonrasında başlayan Afgan mülteci akını ihtimalinin yükselmesinin iktidarı paniklettiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uluslararası destek arayışına yöneldiğini söyledi.
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda güncel gelişmeleri yorumlayan Zülfikar Doğan, Afganistan’da Kabil’in düşmesi, Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin ülkeyi terk etmesinin ardından Taliban’ın yönetime hakim olmasıyla, Erdoğan’ın Afganistan politikasının yeni bir aşamaya geçebileceğini söyledi.
ABD ile Kabil’de kalma pazarlığı yapan Erdoğan’ın değişen koşullar karşısında Taliban ile masaya oturmak istediğini kaydeden Doğan, ‘Geçen hafta Cumhurbaşkanı katıld...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda ülke gündemindeki gelişmeleri yorumlayan Zülfikar Doğan, Cumhurbaşkanı erdoğan’ın Ağustos ayından itibaren enflasyonun ve faizlerin düşüşe geçeceği açıklamasından sonra gözlerin 12 Ağustos’taki Merkez Bankası (MB) Para Politikası Kurulu’na (PPK) çevrildiğini söyledi.

Enflasyonun yüzde 18,95, MB politika faizinin yüzde 19 olduğu bir ortamda faiz indiriminin gerek ekonomi gerekse TL için intihar anlamına geleceğini ...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda ülke gündemini yorumlayan Zülfikar Doğan, Türkiye’nin doğal afetler, felaketlerden başını kaldıramaz durumda olduğunu belirterek, ‘Ancak daha da vahim olan, tüm bu sorunları çözecek, yaraları saracak olan iktidarın sergilediği tutum ve yaklaşımların ise tam bir siyasi felaket görüntüsü vermesi’ dedi.
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda güncel gelişmeleri yorumlayan Zülfikar Doğan, 9 günlük bayram tatili sonrasında yeni haftadan itibaren siyaset ve ekonomide gündemin ısınacağını, ortalığın hareketleneceğini söyledi.

TBMM’nin 1 Ekim’e kadar tatile girmesiyle siyasetin sahalara ineceğini liderlerin yurt gezilerine başlayacağını aktaran Doğan; ‘CHP ve iYİ Parti liderleri zaten bu süreci daha önce başlatmışlardı. Şimdi il ziyaretleri, esnafla, halkla...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini yorumlayan Zülfikar Doğan, bir hafta önce 4. Yargı Reformu Paketi’ni TBMM’den geçiren Erdoğan’ın hemen ardından Olağanüstü Hal (OHAL) ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ülkeyi 3 yıl daha yönetme düzenlemesini meclise gönderdiğine dikkat çekti.
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini değerlendiren Zülfikar Doğan, hafta başında yapılacak kabine toplantısında yeni korona önlemleri, aşılama kampanyası ve Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmaması gibi konuların ele alınacağını belirterek, 19 Temmuz pazartesi gününe denk gelen arefe gününün tatil ilan edilmesi ve 23 Temmuz Cuma gününe denk gelen bayramın son gününü izleyen hafta sonu tatillerinin birleştirilerek 9 günlük tat...
Share
Mark as Played
HDP hakkında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından açılan kapatma davasında, geçen hafta iddianameyi kabul eden Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) bu hafta içersinde iddianameyi HDP’ye ileterek 60 gün içinde yazılı savunmasını AYM’ye sunmasına yönelik takvimi başlatması bekleniyor.
Share
Mark as Played
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) geri ödenemeyen ya da yasal takibe intikal etme aşamasındaki kredilerle ilgili takip süresini 90 günden 180 güne çıkartan kararın süresini 3 ay daha uzattı.
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemindeki gelişmeleri değerlendiren Zülfikr Doğan ‘Geçen yıl Nisan’da alınan bu kararla, geri ödemeleri aksayan kredilerin 90 günde yasal takibe intikal ettirilme süresi 90 günden 180 güne yani 6 aya u...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgarı’nda gündemi yorumlayan Zülfikar Doğan, 14 Haziran’da başlayacak NATO zirvesinde bir araya gelecek olan ABD Başkanı Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oldukça yoğun konuları ve sorunları ele almak üzere masaya oturacaklarını söyledi.
Erdoğan’ın Brüksel’e hareket ederken yaptığı açıklamalarda, F-35, Patriot konularında ABD’yi sözünü tutmamakla suçladığını, Biden’ın Ermeni Soykırımı iddialarını tanıma kararının ise kendi...
Share
Mark as Played
Ankara Rüzgârı’nda Türkiye gündemini değerlendiren Zülfikar Doğan, organize suç elebaşı Sedat Peker’in art arda yayınladığı iki videoyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere, AKP MKYK üyesi Metin Külünk, iktidara yakın bazı medya mensuplarıyla yargı mensupları hakkında çok çarpıcı iddiaları gündeme getirdiğini söyledi.
Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki tatil köyünde ağırlanan bazı iktidar gazetecileriyle, yargı mensupl...
Share
Mark as Played
Türkiye gündemindeki sıcak gelişmeleri Ankara Rüzgârı’nda yorumlayan Zülfikar Doğan, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in yayınladığı yeni videonun yine ülke gündeminin ilk sırasına yerleştiğini, yeni iddialarla yeni tartışmaların başladığını söyledi.
Suriye’de Nusra Cephesi’ne silah desteği, cihatçıların kontrolündeki bölgelerden yapılan yasa dışı petrol ve akaryakıt ticareti, buradan elde edilen gelirlerin paylaşımıyla ilgil...
Share
Mark as Played
Ankara Rügârı’nda gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Zülfikar Doğan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı son videoda ortaya attığı iddiaların siyaset gündeminin ilk sırasına yükseldiğini, tartışmaları alevlendirdiğini söyledi.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  A True Crime Audio Experience Support this podcast: https://anchor.fm/casewatch/support

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  The Happiness Lab with Dr. Laurie Santos

  You might think you know what it takes to lead a happier life… more money, a better job, or Instagram-worthy vacations. You’re dead wrong. Yale professor Dr. Laurie Santos has studied the science of happiness and found that many of us do the exact opposite of what will truly make our lives better. Based on the psychology course she teaches at Yale -- the most popular class in the university’s 300-year history -- Laurie will take you through the latest scientific research and share some surprising and inspiring stories that will change the way you think about happiness. iHeartMedia is the exclusive podcast partner of Pushkin Industries.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices