Welkom allemaal bij een nieuwe podcast met de missie om de online automotive beter te maken. Vandaag een nieuwe podcasts waarbij we praten met vrouwen die werkzaam zijn in de autobranche. Een podcast door vrouwen, over vrouwen in een mannenwereld. Onze gast vandaag is Daniëlle Dieben van BMW financial Services. Wil je aan onze luisteraars vertellen wie je bent en wat je doet?
Ik zit inmiddels 21 jaar bij BMW Group en ben verantwoordelijk als commercieel directeur bij BMW Financial Services. Ik ben begonnen als brandmanager bij Mini, daarvoor werkte ik bij KLM-marketing, dat is mijn achtergrond. Bij BMW hebben ze me aangenomen omdat ik niks met auto's had, maar was gericht op lifestyle. En dat is voor een merk als Mini, wat meer een lifestyle brand is dan hardcore automerk, heel belangrijk. Inmiddels ben ik zes banen verder.
Ik ben verantwoordelijk voor de sales voor het B2C segment, dus business to consumer. Denk daarbij aan alles wat via de BMW en mini en BMW Motorraad vestigingen wordt verkocht. Dus leasing financiering, private lease, operational lease, ook voor andere merken via Alphabet, financiering voor dealers en verzekeringen.
Ik heb bijna dagelijks contact heb met dealers. Hetzij met de contractpartners, maar ook verkopers, managers. Ik weet hoe de hazen lopen en hoe de mannen en dames in elkaar steken. Dat helpt natuurlijk ook.
Er is een behoefte aan verandering in mobiliteitsbehoeften, meer flexibiliteit. Vorig jaar hebben we een flex product gelanceerd waarmee je eerder uit je private lease kan stappen. En elektrificering, daar is de hele branche mee bezig. Ga je dat eerst spiegelen exact aan de behoefte van de klant? Doe je daar onderzoek naar? Hoe kijk je nou naar wat er nodig is?
In het verleden hebben we heel veel klantpanels gedaan om te weten te komen waar de klant behoefte aan heeft. De klant wil momenteel vooral, en zeker in Nederland, digitaal, hij wil niet continu bij een dealer langs als hij een contract af wil sluiten. Hij wil een one-stop- shop. Wij zijn bezig om ook alle data die nodig is op 1 plek neer te leggen en dat de goedkeuring sneller kan verlopen. Digitaal bestellen van een auto is inmiddels mogelijk, maar dat gebeurt nog heel erg weinig want uiteindelijk wil je hem, zeker als ie duurder wordt, ook wel graag gewoon zien en voelen.
Ik ben het meest trots op mijn team. Het is altijd zo dat als 1 iemand beweegt in het bedrijf en dan ontstaat er zo'n treintje. Ik stapte over naar financial services, en iemand uit mijn nieuwe team ging over naar het Mini-team. Er waren allemaal wisselingen van de wacht, dus ik zat eigenlijk met een half team. En ik ben nieuwe mensen gaan aannemen. Ik heb wel een talent voor het aannemen van mensen. Nu zit er een ontzettend enthousiast, succesvol en gedreven team. Ik moet klinkende euro's binnen harken en dat is goed gelukt.
Ik geloof in het geven van kansen, ik denk in mogelijkheden en niet in dingen die niet kunnen. Een van mijn motto's is ook altijd ‘vertel me niet hoe het niet kan, maar zeg maar wat je nodig hebt om het wel te kunnen.’
Over het algemeen zijn vrouwen veel te bescheiden. Dat herken ik wel. Ik geloof pas dat ik iets kan als ik het 10 of 20 keer gedaan heb. Maar laat mij maar zwemmen en gooi af en toe een zwemband als ik kopje onder ga.
Wij zijn heel actief met het aantrekken van meer vrouwen, maar niet alleen vrouwen, maar collega's met andere achtergronden, cultureel, van allerlei pluimage. De jonge dames bij ons bedrijf zien mij als een soort rolmodel. Ik kijk niet alleen naar hoe vrouwen het doen, maar ook naar mannen, wat voor type manager ik zou willen zijn. Copy with Pride. Het is niet erg om dingen te kopiëren, maar het moet wel authentiek blijven.
Ik kijk graag mee bij anderen en vraag me dan af of dat bij ons ook kunnen werken?Diversiteit en inclu
Crime Junkie
Does hearing about a true crime case always leave you scouring the internet for the truth behind the story? Dive into your next mystery with Crime Junkie. Every Monday, join your host Ashley Flowers as she unravels all the details of infamous and underreported true crime cases with her best friend Brit Prawat. From cold cases to missing persons and heroes in our community who seek justice, Crime Junkie is your destination for theories and stories you won’t hear anywhere else. Whether you're a seasoned true crime enthusiast or new to the genre, you'll find yourself on the edge of your seat awaiting a new episode every Monday. If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people. Follow to join a community of Crime Junkies! Crime Junkie is presented by audiochuck Media Company.
24/7 News: The Latest
The latest news in 4 minutes updated every hour, every day.
Stuff You Should Know
If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.