Yankılar

Yankılar

Gazeteci Burhan Ekinci, 'Yankılar' programı ile Kürt coğrafyası ve Türkiye'den Orta Doğu'ya, yaşanan gelişmeleri konukları ile AhvalPod'd analiz ediyor.

Episodes

June 20, 2021 18 min
HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, İzmir saldırısının öfkeli bir kişi tarafından yapılmadığını, planlı ve örgütlü bir cinayet olduğunu, büyük bir katliamın planlandığını vurguladı.
Share
Mark as Played
HDP eski milletvekili Hasip Kaplan, İzmir'de HDP'ye yönelik saldırıyı değerlendirdi.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu gazeteci Fehim Işık ile KDP-PKK gerilimini, Türkiye’nin Kürdistan bölgesiyle ilgili hedeflerini konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu insan hakları savunucusu ve hukukçu Eren Keskin, Sedat Peker’in itiraflarını değerlendirdi.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Dicle Fırat Gazeteciler Derneği Eşbaşkanı Serdar Altan’dı.
Share
Mark as Played
TTB Merkez Konseyi üyesi doktor Halis Yerlikaya ile koronavirüs pandemisini konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu gazeteci Faruk Balıkçı ile bu yıl ki Diyarbakır Newroz kutlamalarını konuştuk.
Share
Mark as Played
Ankara’da olası erken seçim çalışmalarının hızlandığını söyleyen gazeteci Hayri Demir “AKP, dokunulmazlık ve davalarla HDP’yi kapatmadan bitirme planları yapıyor. Bu sonbaharda olası erken seçim kararı alınırsa sürpriz olmayacaktır” dedi.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Papa ile üç kez görüşen Kürt siyasetçi Abdullah Demirbaş’tı...
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu gazeteci Fehim Işık ile Gare operasyonu sonrası siyasette yaşanan tartışmaları konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu HDP PM üyesi Doğan Erbaş ile partileri üzerindeki baskıları, kapatılma tartışmalarını, muhalefet partileriyle başlattıkları görüşmeleri ve startını verecekleri yeni kampanyayı konuştuk.
Share
Mark as Played
TTB Merkez Konseyi üyesi Doktor Halis Yerlikaya, aşılama sürecinin de pandemi gibi şeffaf yürütülmemesinden kaynaklı olarak güvenin sağlanmadığını dile getiriyor.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Ziya Pir ile Laschet’i, Almanya ile Türkiye ilişkilerinin yeni seyrini, Kürtler ve Türkiyeli muhalifler için bu yeni değişikliğin ne anlama geldiğini konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu HDP eski Milletvekili Ziya Pir’di. HDP’li siyasetçi ile çözüm sürecinde, ‘hendek savaşları’ döneminde yaşananların arka planını konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu gazeteci Gülistan Korban’dı. Gazeteci Korban bölgede kadın gazetecilerin sahadaki sorunlarını ve Kürtçe yazmanın zorluklarını anlattı.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Faruk Balıkçı ile Kürt illerinde gazeteciler üzerindeki baskıları konuştuk.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Amerika’da yaşayan gazeteci Mutlu Civiroğlu’ydu...
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu Roboski katliamında kardeşini ve yakınlarını kaybeden Ferhat Encü’ydü.
Share
Mark as Played
Yankılar’ın konuğu olan gazeteci Nazım Daştan, Ayn İsa’ya yönelik saldırıları, Rusya ve Türkiye’nin amacını değerlendirdi.
Share
Mark as Played
Irak Kürdistan Bölgesi’nde maaşların ödenmemesi, işsizlik, yoksulluk, temel hizmetlerin olmayışı, elektrik, su ve yakıt sıkıntısı ve hükümet yolsuzluğuna karşı başlayan protestolar devam ediyor. Bölgede bulanan gazeteci Erdoğan Altan, protestolarla ilgili “Kürdistan’da halk patlama noktasında, Kürt Baharı kapıda…” yorumunu yaptı.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  BOB SAGET’S HERE FOR YOU is a podcast that is like no other— For one, this podcast has guests who are friends of Bob’s, or just really interesting people who many of you know and love. Secondly, this podcast is unique because it goes inside Bob Saget’s mind, and then quickly filters out through his mouth. Bob has a way of calming people he has conversations with as well as being entertaining and often informative. Bob talks with his guests with genuine empathy and humor, while reaching his unusually diverse audience that he talks to as a friend, Bob is the dad with great advice, the irreverent funny guy who’s always there when you need a laugh, and the free-associative Bob who goes off on crazy tangents then returns to the subject at hand, as serious or as comedic as it may be, to wrap up each episode in a way only Bob can do. Because he really does believe, “He’s here for you."

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices