Günümüzün Dünyası

Günümüzün Dünyası

Sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk alanında uzmanlar ve başarılı örnek projeler geliştiren şirketlerin yöneticileriyle konuşuyoruz.

Episodes

November 26, 2021 14 min


Share
Mark as Played


Share
Mark as Played

Gilda&Partners Consulting Kurucu Ortağı Jilda Bal'la pandemiyle ortaya çıkan yeni iş koşullarını, bu süreçte İK'nın verdiği sınavı ve çalışan beklentilerinin nasıl değiştiğini konuştuk.

Share
Mark as Played

EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil’le etki yatırımının önemini, ekosisteme katkısını ve yatırım yapmanın yeni kurallarını konuştuk. 

Share
Mark as Played

KAGİDER Başkanı Emine Erdem'le pandeminin kadın girişimcileri ve kadın istihdamını nasıl etkilediğini konuştuk

Share
Mark as Played
September 3, 2021 14 min


Günümüzün Dünyası’nda bu hafta Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’le sosyal girişimciliği, yatırımcıların bu alana ilgisini ve pazarın potansiyelini konuştuk.

Share
Mark as Played

Günümüzün Dünyası’nda Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger’le iş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorununu ve yapılması gerekenleri konuştuk. 

Share
Mark as Played

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’la çevre sorunlarını ve vakfın bunlarla ilgili yaptığı çalışmaları konuştuk.


Share
Mark as Played


Nestlé Türkiye’nin Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu’yla Nestlé’nin 2050 sürdürülebilirlik hedeflerini ve bugüne kadar yapılanları konuştuk. 

Share
Mark as Played

finansal okuryazarlık girişimcisi Özlem Denizmen’le finansal okuryazarlığın önemini, bireye ve ülkeye katkılarını konuştuk. 

Share
Mark as Played

WWF Türkiye- Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın Deniz ve Yaban Hayatı Programı Müdürü Ayşe Oruç’la Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununu ve denizlerimizi konuştuk.

Share
Mark as Played
May 21, 2021 21 min

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem’le 20 Haziran’da yapılacak Darüşşafaka sınavını ve pandemide eğitim sürecinin nasıl işlediğini konuştuk. 

Share
Mark as Played
May 7, 2021 28 min

REM People CEO’su Bülent Peker’le Esnaf Barometre’sinin sonuçlarını ve esnafın pandemi etkisiyle artan sorunlarını konuştuk.


Share
Mark as Played

Günümüzün Dünyası’nın bu haftaki konuğu Good4trust Kurucusu ve Kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi’yle “türetim” ekonomisi kavramını konuştuk. 

Share
Mark as Played

ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer’le geri dönüşümün ekonomiye etkisini, vakfın çalışmalarını ve bireylerin alışkanlıklarını değiştirerek geri dönüşüme nasıl katkı sağlayabileceğini konuştuk. 

Share
Mark as Played

Ece Çiftçi’yle SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarını ve sosyal girişimciliğin nasıl olması gerektiğini konuştuk. 

Share
Mark as Played
March 12, 2021 19 min

Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu’ya sosyal etki yatırımlarının önemini konuştuk. 

Share
Mark as Played

TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’yla pandeminin eğitimde yarattığı hasarları ve telafi için izlenmesi gereken yol haritasını konuştuk.

 

Share
Mark as Played

Günümüzün Dünyası’nın yeni bölümünde Purpose-Sustainable Ideas platformunun kurucusu Dilek Bil’le sürdürülebilir kalkınmada şirketlere ve kurumlara düşen görevleri konuştuk. Keyifli dinlemeler.


Share
Mark as Played

Akın Öngör, pandemiyle birlikte insan kaynakları yönetiminin nasıl yenilenmesi gerektiğini, yeni dünya düzeninde liderlerin üzerine düşen görevlerin ne olduğunu anlattı. 

Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices