תכלס: התפתחות אישית בלי קלישאות

תכלס: התפתחות אישית בלי קלישאות

בתכלס מדובר על פודקאסט התפתחות אישית שאין בו קלישאות. קוראים לי גל צחייק ואני המנחה של הפודקאסט, המטרה שלי היא להביא לכם, את הכלים הכי פרקטיים להצלחה בחיים, כלים מעשיים, כלים שבאמת עובדים, בלי תיאוריות ובלי חארטה! התפקיד של שלי ושל האורחים שלי פה הוא לעזור לכם להגשים חלומות שאולי לא חשבתם שאפשריים ולחיות חיים עשירים בחוויה של אושר ושליחות.

Episodes

June 23, 2022 25 min

ביקורת היא דבר מדהים אבל ערמומי, היא יכולה לעזור לנו להשתפר, לחסוך לנו טעויות יקרות וליצור מיקוד בעשיה מדוייקת יותר. מצד שני, ביקורת שמגיעה במינון, תזמון ואופי אחרים עלולה לרסק לנו את הארגיה ואת החלומות החדשים.

חשוב להיות מסוגל לקבל ביקורת וחשוב לדעת מתי להעיף אותה מהחיים שלי ובשביל להיות חבר, בן משפחה או אדם שמועיל לאחרים - כדאי לי לדעת מתי ואיך כדאי לי לתת לאחרים ביקורת ומתי כדאי להמנע מזה לחלוטין.

Share
Mark as Played

אולי הפרק הכי חשוב שאי פעם היה ואי פעם יהיה בפודקאסט הוא על הצבת גבולות. במסגרת הפרק הזה נדבר על מהם בכלל גבולות, מהם הטעויות שרוב האנשים עושים בהקשר של הצבת גבולות, איפה חשוב במיוחד להציב גבולות וגם חמש טיפים חזקים ליצירת גבולות אפקטיביים וחיוביים.

בפודקאסט אני מדבר על הפרק בנושא המשמעות של כעס מתוך הסדרה של .מסרים מרגשות

Share
Mark as Played

כמה כסף באמת צריך בשביל לחיות את החיים שאנחנו רוצים? איך אפשר לשנות את משוואת הזמן = כסף בצורה מעשית ובצעדים פשוטים? איך לפתח גישה של בעל עסק, יזם ועצמאי צעד אחר צעד גם אם כל החיים שלי הייתי שכיר?

בפרק שי נותן כלים שמתאימים באופן מפתיע גם לשכירים וגם לעצמאיים עם רמת פרקטיקה ויישומיות גבוהה במיוחד. האתר של שי - https://www.shaysegal.co.il

Share
Mark as Played

בפרק הזה אנחנו מדברים על כלי תקשורת שכמעט אף אחד לא מלמד, כי הוא קצת מלחיץ וקצת מפחיד - אנחנו מדברים על שתיקה.

בפרק יש תיאור ודוגמאות לחמישה סוגים של מצבים או חמישה שימושים מאוד אפקטיביים לשתיקה וגם שלושה דרכים לתרגל את המיומנויות הרגשיות הדרושות בשביל ליישם את הרעיונות בצורה אפקטיבית

Share
Mark as Played

יש הבדל משמעותי בין חשיבה חיובית מעשית, דבר שהוא תכלס הגיוני ואפילו גאוני, לבין אשליה עצמית וקבירת הראש בחול - שזה רעיון גרוע. בפרק הזה אני לא רק מבהיר את ההבדל בין השניים אלא נותן פרקטיקות ושיטות איך לפתח את המיומנות של חשיבה חיובית אפקטיבית.

Share
Mark as Played

למילים הספציפיות שבהן אנחנו משתמשים יכולה להיות השפעה אדירה על התוצאות של התקשורת או ההשפעה שלנו, עם זאת, רוב האנשים בכלל לא יודעים באיזה מילים כדאי או לא כדאי להשתמש.

בפרק הזה יש המון המון פרקטיקה לשימוש במילים כדי ליצור רגשות מסויימים וסוגים שונים של השפעה.

הנה הקישור לסדרת היוטיוב על: מסרים מרגשות

Share
Mark as Played

מנהיגות היא לא משהו ששמור למנכלים של חברות ענקיות או פוליטיקאים עם חליפות שחורות, כל אדם שרוצה להשיג תוצאות טובות בחיים שלו, להיות מאושר ולעזור לסביבה שלו - חייב להיעזר במנהיגות.

לקרוא על הגישה המלאה שלי לגבי מנהיגות מזמין אתכם להזמין את הספר: מנהיגות בטישרט

Share
Mark as Played

פחד הוא רגש מציק ומעצבן, הוא כביכול מונע מאיתנו להשיג את הדברים שאנחנו רוצים. מעבר לכך, כשהוא תוקף, זה נדמה שאין לנו שום דבר לעשות לגבי זה.

עם זאת, יש דרכים פרקטיות לנצח פחדים קטנים וענקיים כאחד, אבל בשביל זה, חייב להבין מהו הצד החיובי והחשוב בפחד. פרק עמוק ועוצמתי.

Share
Mark as Played

עופר מלמד, אחד המנטורים האישיים והעסקיים המוכרים והמצליחים בישראל בראיון מיוחד עם המון פרקטיקה. החל מאיך לסדר את היום, איך לדאוג לכך שהחיים שלי יעבדו וצעד אחר צעד איך יוצרים הצלחות ענקיות.

לאתר של עופר מלמד, שם תמצאו סרטונים, מאמרים ואת הספרים שלו: https://ofermelamed.co.il/

Share
Mark as Played

אולי הדבר הכי חשוב בהשפעה הוא ליצור מצב רגשי שמאפשר לצד השני להקשיב ולשקול ברצינות את מה שיש לנו להגיד. מעבר לכך, לעיתים נרצה פשט להשפיע על הרגשות של אחרים בשביל פשוט לגרום להם להרגיש טוב יותר.

בפרק הזה 3 אסטרטגיות מרכזיות ליצירת שינוי רגשי ו-4 טכניקות השפעה מעשיות להפעיל כדי לשנות את המצב הרגשי של האדם מולכם.

לסדרה השלמה על רגשות ביוטיוב: https://galtzhayek.com/emotions

Share
Mark as Played

בראיון מיוחד עם ליאת שפר בן יעקב, אנחנו מדברים על מהי הצלחה בחיים אל מול הצלחה חומרית פשוטה וגם מעלים דרכים פרקטיות למצוא את הייעוד שלנו והמהות מאחורי המטרות שלנו.

מתי אנשים מצליחים לא מצליחים להרגיש את ההצלחה שלהם ואיך להתחבר לייעוד ולשליחות שלנו

ליאת היא המייסדת של מאסטרס - האקדמיה להצלחה בחיים, קישור לאתר של ליאת: https://liat-scheffer.co.il/

Share
Mark as Played

אחד הכלים החשובים ביותר להצלחה בכל תחום, במיוחד כשמדובר על תחומים מורכבים, הוא תכנון.

עם זאת, רוב האנשים לא באמת מתכננים בצורה מסודרת שום דבר, לכל היותר הם עושים ״רשימת משימות״. 

קבלו דף תכנון מעשי להדפסה: https://lp.vp4.me/qzow

Share
Mark as Played

אני לא מדבר על הממשלה, אני לא מדבר על המערכת או על השיטה הכלכלית בישראל או בעולם. אני לא מדבר על החינוך שלנו או על השכן שמעיר אותנו בבוקר או מפעיל מוסיקה חזקה בשישי בצהריים. אני אפילו לא מדבר על ההורים שלנו, על בני הזוג שלנו או על הילדים. אני לא מדבר על העבר שלנו, על איפה שנולדנו, על הגזע שלנו הגובה שלנו או הגנים שלנו. אלא על בעיה אמיתית שיוצרת סבל להמון המון אנשים.

Share
Mark as Played

הטעות הנפוצה ביותר לגבי ביטחון כלכלי היא שצריך הרבה כסף בשביל ביטחון כלכלי. עם השנים הבנתי שהרעיון הזה הוא פשוט שיקרי לחלוטין.

מצד אחד, עבדתי עם לא מעט אנשים שהיה להם המון כסף, עדיין, הם תמיד היו לחוצים לגבי כסף ביטחון זה הדבר האחרון שהיה להם ולפעמים הם גם הפסידו את כולו.

מהצד השני, הכרתי גם לא מעט אנשים שהפסידו סכומים אדירים של כסף או היו בחובות גדולים ולא איבדו לרגע את הביטחון הכלכלי שלהם ולעיטים גם צברו הון חדש במהרה.

חשוב להבין...

Share
Mark as Played

כמעט לכל אחד מאיתנו יש את החוויה שנתנו עיצה או רעיון מעולה לאדם שחשוב לנו ואחרי זמן מסוים אותו אדם חזר אלינו וסיפר לנו שמישהו אחר נתן לו עצה מדהימה ששינתה להם את החיים – מהר מאוד נגלה שזו בדיוק באותה העצה שאנחנו נתנו לו, פשוט לנו – הוא לא הקשיב.

בפרק הזה נבין איך לבסס סמכות כדי שאחרים יקשיבו לנו ואיך להעביר כל אדם, קרוב או מזדמן תהליך בן 3 שלבים שמייצר השפעה עוצמתית

Share
Mark as Played

לא רק עוד הצעות לשגרת בוקר מוצלחת אלא שיטה ברורה של 3 שלבים שמבוססת על פסיכולוגיה ומדעי המוח שתעזור לך להטמיע את שגרת הבוקר המושלמת שלך.

איך לנצל את אופן הפעולה האוטומטי שלך כדי לוודא שההרגלים שאתה רוצה יוטמעו וגם לסיכום ההמלצות שלי לשגרת בוקר מנצחת.

Share
Mark as Played

אנשים עם ביטחון עצמי גבוה ויכולות חברתיות גבוהות הם אנשים שהנוכחות שלהם מורגשת מרחוק, בין אם הם בוחרים לרכז את כל תשומת הלב סביבם ובין אם הם בוחרים בגישה שקטה יותר, הם מקבלים הערכה ועמדה מיוחדת מאנשים אחרים.

בפרק הזה נפרט על תשע מיומנויות חשובות שישדרגו את הביטחון העצמי שלך ואת היכולות החברתיות וכמובן איך באפשרותך להתחיל לתרגל אותן כבר היום.

Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.