Escola Mobile

Escola Mobile

Biznes masz w kieszeni. Biznes, wiedza, technologia. Wierzymy, że połączenie wiedzy naukowej i praktyki przedsiębiorców zabezpiecza biznes web i mobile. Chcemy inspirować, pomagać w zrozumieniu biznesu IT i dzielić się wiedzą. Krzysztof Wojewodzic to CEO firmy Escola. Zaprasza najciekawszych gości branży IT, rozmowy nagrywa i dzieli się nimi w postaci podcastu, aby każdy mógł się zainspirować do rozwoju firmy i nauki.

Episodes

November 30, 2022 64 min
Słowo wróblem wyleci a wołem powróci W komunikacji biznesowej nieodpowiednie słowa mogą spowodować kryzys. Jak temu zaradzić? Gdy firma rośnie, zmieniają się priorytety komunikacji. Komunikacja pozwala na tworzenie wiadomości, dzięki którym możemy np. uzyskać finansowanie, rozmawiać z akcjonariuszami albo po prostu dbać o wizerunek firmy. W przypadku wchodzenia na giełdę lub zwiększania pozycji firmy na rynku jesteśmy ostrożni i ...

Mark as Played

 W naszych telefonach znajdują się rzeczy, które mogą stanowić łakomy kąsek dla nieuczciwych osób. Czy jesteś gotowy, aby ktoś uzyskał dostęp do zdjęć Twoich bliskich albo przejął konta na Facebooku lub instagramie? W tym odcinku nie będziemy straszyć, a raczej opowiemy o momentach, w których wystawiamy miękkie cyfrowe podbrzusze.

📗 Książka "Cyberbezpieczeństwo" (Artur Kurasiński i Łukasz Olejnik)

Naszym gościem jes...

Mark as Played

Cześć drogi słuchaczu,

fajnie, że poświęcasz czas na podcast Escola Mobile.

Oferujemy fotowoltaikę. Tanio.

Tak nie robimy cold mailingu ani sellingu

Na pewno znasz ten typ wiadomości: czy to na Linkedinie, czy na mailu: dzień doby panie X, reprezentuję firmę Y i chcę pomóc panu w Z. Zapraszam na krótkie, niezobowiązujące spotkanie.

Ten model biznesowy wypali, jeśli nie jest tworzony metodą copiego paste’a i poświęcimy nieco więcej...

Mark as Played

Ta historia zaczęła się tak: BlaBlaCar -Spotkanie - Chwila produktywnej ciszy - Budowanie razem firmy IT Mateusz zarządza technologią. Dzięki jego wiedzy, wnikliwości i dokładności zespoły programistów tworzą produkty, doceniane przez Klientów. W tej rozmowie nasz gość opowie o połączeniu wiedzy programistycznej z rozwojem biznesu. Od programisty przez właściciela software house’u aż do CTO i współwłaściciela firmy Escola.

Porozmaw...

Mark as Played

Metoda księgowej w zwiększaniu sprzedaży sprawia, że CRM staje się centralnym punktem procesu? W tym odcinku nie tyle zdradzamy tajniki, ile opowiemy co działa w sprzedaży.

 

Jeśli w firmie działa proces to nie będzie chaosu. Wiemy, co kto robi, do kogo się zwrócić i kiedy to zrobić. Sprzedaż także jest procesem. A w Escoli pojawiły się wyzwania, związane ze wzrostem firmy po akwizycjach. Staramy się dzielić wiedzą, sprzedaż współp...

Mark as Played
Inspirację do zarządzania projektami czerpie z psychologii sportu i z dziedzictwa samurajów. W tym odcinku nasza gościni pokaże Ci jak rozwija się rola PM w firmie 10/30/100 i więcej osobowej.

 

Porozmawiamy o wyzwaniach i ewolucji od PMa małej organizacji do uzyskania pozycji osoby odpowiedzialnej za wszystkie projekty, jakie prowadzi Escola. Monika opracowała szczegółowy onboarding, dzięki któremu przekazuje wartości takie jak e...

Mark as Played

KPO może być przełomowym momentem w gospodarce. W tym odcinku skupimy się na dotacjach dla firm IT.

To, czego wysłuchasz dziś, będzie miało zastosowanie w najbliższych latach.

 

Kryzys, recesja, inflacja? Będziemy rozwijać biznes niezależnie od warunków.

Co się zmieni w dotacjach w perspektywie na lata 2021 – 27? 

Co da nam KPO? 

FENG, POIR, KPO, mnóstwo cyferek z kropkami. Jak software house może uzyskać dofinansowanie? Twórcy pr...

Mark as Played
Firmę można skalować bez zwiększania składu osobowego.  Posłuchaj tego odcinka i zainspiruj się wiedzą naszego gościa, aby wdrożyć u siebie jego rozwiązania.

Zbudował adCookie – jedną z najlepiej ocenianych agencji digital marketingu w Polsce wg. raportu MMP.

Mateusz Sobieraj zarządza firmą złożoną z niemal 50 osób. Pomaga ponad 100 markom wyskalować ich biznes na 12 rynkach na świecie.

Ale można powiedzieć, że po to są agencje, ...

Mark as Played
50% wzrostu rok do roku przez dekadę 400 milionów złotych na akwizycję Mailer Lite

Tak szybki rozwój jest możliwy dzięki skalowalnemu modelowi wzrostu, dzięki efektywnej komunikacji i jeszcze jednemu czynnikowi, o którym nie słyszeliśmy przez ponad 120 odcinków podcastu. Właśnie dlatego do rozmowy o ludziach, biznesie i technologii zapraszamy najlepszych.

 

Gdy w skład przedsiębiorstwa wchodzi duży gracz z doświadczonymi specjali...

Mark as Played
Czy to nasze przyzwyczajenie, że umowa musi być wydrukowana, podpis i pieczątka postawione?

Jest przecież paperless, dzięki któremu umowy tworzymy cyfrowo, bez potrzeby drukowania i mamy pewność, że podpisujemy umowę z odpowiednią osobą.

A jak jest z dostępami?

Tak z ręką na sercu… Co się dzieje z firmową pocztą albo wewnętrznymi informacjami, gdy Twój pracownik opuszcza firmę? Traci dostęp w momencie zakończenia pracy czy może prz...

Mark as Played

W poprzednim odcinku mieliśmy najbardziej filozoficzną rozmowę wśród ponad 110 podcastów Escola Mobile. Ten odcinek jest rozmową z najlepiej zorganizowanym CEO, jakiego gościliśmy na antenie. Choć sam, jak przyznaje, najlepiej odnajduje się w chaosie. Jak CEO Tedee łączy ogień z wodą? Robi to sprytnie, gdy nikt nie patrzy. Nie ma tu zimnych pryszniców, ekstremalne sporty pojawiają się w śladowych ilościach.

Grzegorz wyjaśnia jak...

Mark as Played
Co dzieje się w głowie właściciela, gdy zaczyna pracować nie w firmie, a nad firmą? To jest bez wątpienia najbardziej filozoficzny odcinek Escola Mobile. Ale na spokojnie i z Aleksandrem Wielkim w tle rozmowy.

Podobno founderzy się już napracowali i warto oddać zarządzanie firmą nowemu CEO. Wielu founderów - gości naszego podcastu mówi o planach exitu i endgame. Nawet jeśli to wydarzenie jest rozłożone na kilka/kilkanaście lat, w r...

Mark as Played

👉 Co napędza przedsiębiorcę do rozwoju firmy?

👉 Jak zarządzać nią, by wzrastała?

👉 Gdzie tkwi siła technologii?

Naszym gościem jest CEO Panek Carsharing. Rozmawiamy o wyzwaniach, które stają na drodze przedsiębiorcy z ponad dwudziestoletnim stażem. W firmie obsługującej ponad 150 miast w Polsce. Jak to się zaczęło, dokąd zmierza i jak siła technologii wspiera firmę?

Wkrótce każda większa firma będzie techn...

Mark as Played

🙅‍♂️ Jeśli procesy w firmach przebiegałyby bez problemów, to nie powstałaby książka "Wieczne opóźnienie". Podobno bestseller, ale mało kto się przyznaje, że ją czytał. 

🚀 W rozmowie zadamy pytania o zarządzanie firmą, product development i rozwiązywanie problemów alokacji. Mówiąc po ludzku: jak to się dzieje, że czasem znikąd pojawia się ławeczka i nie każdy jest świadom, że pracownicy nie mają projektów. Z ...

Mark as Played

Masa czasu w home.pl i szybka zmiana, która dzięki wiedzy i doświadczeniu Marcina, okazała się niezwykle pozytywna dla rynku sprzedaży przez internet. Można powiedzieć, że nasz gość ma wyczucie interesu, bo po jego przejściu do branży e-commerce, rynek powiększył się wielokrotnie. 

 

Czy w postpandemicznym świecie wzrost e-commerce zostanie utrzymany? Nasz gość swoje myśli wykłada jasno. Jeśli sprzedajesz przez internet, to z tego ...

Mark as Played

W trzy miesiące nie przeniesiesz wiedzy i edukacji do sieci. Ale można zacząć to robić i planować rozwój edukacji online z wyprzedzeniem. Na przykład na 2030 rok. W podkaście gościmy Ojca Chrzestnego polskiego e-learningu. To nie będzie kolejny podcast, w którym usłyszysz, czym są plusy i minusy zdalnego nauczania. Zdanie naszego gościa na temat kursów i tworzenia treści online może służyć za kompas w rozwoju każdej platformy do k...

Mark as Played

Partner Deloitte, ekspert UX, który zaczynał w studenckich warunkach, a pierwsze biznesowe pomysły pojawiały się podczas wieczornych spotkań z kolegami.

Zapraszamy gości do podcastu, aby dzielili się wiedzą. Rozmowę nagrywamy i przekazujemy ją w formie audio i video, aby każdy mógł się zainspirować do rozwoju, budowy, tworzenia. Ten odcinek można nazwać kwintesencją naszej misji. Nasz gość na co dzień dzieli się wiedzą i robi to w ...

Mark as Played

Polska nie będzie już montownią Europy. A jeśli będzie, to przegramy przemysłowy wyścig. Jak cyfryzować przedsiębiorstwo, aby nadążyć za zmianami? Na przykładzie firmy, która od 30 lat produkuje rowery. 

Transformacja cyfrowa zachodzi od kilku lat. Niedawno w Escola Mobile rozmawialiśmy o przemyśle 4.0, nieodłącznie związanym z transformacją cyfrową. Z tamtej rozmowy wynieśliśmy stwierdzenie, że kto nie idzie do przodu, ten się cof...

Mark as Played

Podobno nikogo nie zwolnili za zakup IBM. Znajdziemy odpowiedź dlaczego, na przykładzie IBM Cloud. 

Kiedy Twoja firma musiała zwiększyć moce przerobowe, a nie było ludzi, sprzętu czy czasu?

A może Twoi klienci nagle zrobili ogromną ilość zamówień do obsłużenia, a serwery się blokowały?

Odpowiedzią na problemy jest cloud computing. Do rozmowy o chmurze zapraszamy kolejnego gościa.

Marcin Klabiński wskaże supemoce, które Chmura IB...

Mark as Played
Product Owner. Czy nie masz wrażenia, że to nieco mityczny zawód?

W wielu organizacjach ludzie pełniący funkcję Product Ownera czy project managera często mają podobny zakres odpowiedzialności. Albo zupełnie różny. To zdanie wcale się nie wyklucza, a nasz gość tłumaczy to w kontekście rewolucyjnej zmiany, która wydarzyła się kilkanaście lat temu, na kilkunastu stronach tekstu.

Tomasz Tomaszewski, czyli 50% Product Vision, ma doświa...

Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Piketon Massacre

  The most notorious mass murder in Ohio’s history happened on the night of April 21, 2016 in rural Pike County. Four crime scenes, thirty-two gunshot wounds, eight members of the Rhoden family left dead in their homes. Two years later a local family of four, the Wagners, are arrested and charged with the crimes. As the Wagners await four back-to-back capital murder trials, the KT Studios team revisits Pike County to examine: crime-scene forensics, upcoming legal proceedings, and the ties that bind the victims and the accused. As events unfold and new crimes are uncovered, what will it mean for all involved? What will it mean for Pike County?

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.