WIARYgodni

WIARYgodni

WIARYgodni – podcast prowadzony w ramach Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach, poruszający tematy związane z Kościołem, wiarą, teologią oraz życiem z Bogiem. Prowadząca - dr Magdalena Jóźwik – doktor teologii dogmatycznej, ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach. Współpracuje m.in. z Wydziałem Teologicznym UŚ, Gościem Niedzielnym, portalem wiam.pl. Więcej informacji o naszym Centrum i projektach na: http://centrum.katowice.pl/ Podcast WIARYgodni powstaje dzięki życzliwości Radia eM, które gości nas w swoim studiu w Katowicach.

Episodes

November 23, 2023 35 mins
Serdecznie zapraszamy na kolejną rozmowę w ramach naszego podcastu WIARYgodni. Dziś naszym gościem jest Dominika Szczawińska-Ziemba, dziennikarka i publicystka radia eM. Absolwentka teatrologii i polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej. Rozmawiać będziemy o relacji między kulturą a wiarą.  
Mark as Played

Kolejny odcinek biblijnej serii naszego podcast'u, poświęconego w tym roku Listom św. Pawła.

Zapraszamy serdecznie do zagłębienia się w List do Filipian, o którym rozmawiać będą jak zwykle niezastąpiona s. dr hab. Joanna Nowińska i dr Magdalena Jóźwik. O specjalnej więzi jaka łączy św. Pawła z Filipią i o szczerej i intymnej relacji z Jezusem - w najnowszym odcinku, który oddajemy w wasze ręce!
Mark as Played

Serdecznie zapraszamy na kolejną rozmowę z gościem w ramach naszego podcastu WIARYgodni. Dziś gościmy w naszych skromnych progach Ks. Ryszarda Skowronka - doktora nauk teologicznych w zakresie teologii moralnej oraz Dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych. Rozmawiać będziemy o moralności, grzechu (zwłaszcza tym jak rozróżnić grzech lekki od ciężkiego) i sumieniu.

Mark as Played

Zapraszamy do kolejnej rozmowy w ramach biblijnego cyklu naszego podcastu WIARYgodni. Razem z s. dr hab. Joanną Nowińską rozmawiać będziemy o kolejnych Listach św. Pawła, którymi zajmujemy się w tym roku. O przepisach, postawie wobec prawa i poprawności politycznej w najnowszej rozmowie na temat Listu do Galatów, do której serdecznie zapraszamy!

Mark as Played

Pierwsza powakacyjna rozmowa z gościem w naszym podcaście. Rozmawiamy z ks. dr Krzysztofem Porosło - wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterzem akademickim "Patmosu" działającego przy UPJP2. O miłości do liturgii i wschodu oraz o Duchu Świętym i wyzwaniach w najnowszej rozmowie dr Magdaleny Jóźwik.

Mark as Played

Po wakacyjnej przerwie powracamy z serią podcastów biblijnych. W tym roku razem z niezastąpioną s. dr hab. Joanną Nowińską będziemy przyglądać się Listom św. Pawła. Zapraszamy do pierwszej rozmowy w której poznamy specyfikę listów, dowiemy się co wyróżnia je na tle Pisma Świętego i w jaki sposób je czytać. Przyjrzymy się też pierwszym dwóm Listom do Tesaloniczan. Zapraszamy!

Mark as Played

Zapraszamy na ostatni odcinek naszej wakacyjnej serii „Psalmy na wakacje”. Rozmawiać będziemy o ostatniej grupie – psalmach złorzeczących. Czy można się takimi psalmami modlić? O jakie złorzeczenie, przeklinanie chodzi? Tego wszystkiego dowiecie się z rozmowy dr Magdaleny Jóźwik z br. dr Pawłem Paszko.

Mark as Played
Zapraszamy serdecznie na kolejny odcinek wakacyjnego cyklu spotkań z Biblią „Psalmy na wakacje”. Tym razem rozmawiamy o Psalmach pokutnych, w których człowiek wyraża skruchę i prosi Boga o przebaczenie. Zapraszamy do rozmowy dr Magdaleny Jóźwik z br. dr Pawłem Paszko.
Mark as Played

Zapraszamy na kolejny odcinek wakacyjnej serii "Psalmy na wakacje", w którym rozmawiać będziemy o grupie psalmów mało znanych przez swoją specyficzną nazwę, rozpoczynających się od Hallelu czyli słów "Chwalmy Jahwe". Zapraszamy do kolejnej pasjonującej wakacyjnej rozmowy dr Magdaleny Jóźwik z dr Marią Miduch.

Mark as Played
Przygotujcie się na inspirującą podróż przez psalmy pielgrzymkowe w najnowszym odcinku naszego podcastu z dr Marią Miduch. Seria "Psalmy na wakacje" to wakacyjny cykl spotkań, które mamy nadzieję przemienią wasze wakacyjne doświadczenia i wypełnią Was duchowym wypoczynkiem!
Mark as Played

Zapraszamy serdecznie na kolejny odcinek wakacyjnego cyklu spotkań z Biblią „Psalmy na wakacje”. Rozmawiamy o Psalmach ukazujących nam Boże Słowo, które odbieramy często przez pryzmat naszych aktualnych doświadczeń. O rozpoznawaniu Słowa realnej Osoby rozmawiamy z s. dr hab. Joanną Nowińską. Zapraszamy!

Mark as Played

Zapraszamy serdecznie na nowy, wakacyjny cykl spotkań z Biblią „Psalmy na wakacje”, w którym niezastąpiona s. dr hab. Joanna Nowińska, przeprowadzi nas przez Księgę Psalmów. Już dziś zabieramy Państwa w pierwszą część naszej podróży – do zobaczenia na wakacyjnym szlaku!

Mark as Played
Zapraszamy serdecznie na rozmowę z ks. dr Wojciechem Maciążkiem, rektorem Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Temat dzisiejszego spotkania to formacja przyszłych księży: oczekiwania a rzeczywistość.
Mark as Played

W najnowszym odcinku naszego podcastu WIARYgodni dr Magdalena Jóźwik wraz z s. dr hab. Joanną Nowińską kontynuują rozmowę o Księdze Mądrości, która w swojej drugiej części skupia się na ukazaniu mądrości w dziejach narodu izraelskiego.

Mark as Played

W najnowszym odcinku naszego podcast’u zapraszamy serdecznie do rozmowy o duszpasterskim towarzyszeniu osobom o skłonnościach homoseksualnych. O zauważaniu drugiego człowieka, próbie zrozumienia a nie wykluczenia i poprowadzeniu w drodze do świętości – która jest celem nas wszystkich - rozmawiamy z o. dr Witem Chlondowskim OFM.

 

Duszpasterstwo Courage International

 • https://couragerc.org/

Podręcznik Courage International ...

Mark as Played
Serdecznie zapraszamy na najnowszy odcinek naszego podcastu WIARYgodni, w którym dr Magdalena Jóźwik wraz z s. dr hab. Joanną Nowińską rozmawiać będą o pierwszej części Księgi Mądrości (1-9). Zapraszamy do rozmowy o przemianie człowieka, który pozwala sobie podążać za mądrością i zmienia swoje życie.
Mark as Played
Zapraszamy serdecznie na najnowszy "międzymiastowy" (Katowice - Kraków) odcinek naszego podcastu z dr Marią Miduch, która w ramach zbliżających się Świąt Wielkanocnych opowiada o żydowskiej Passze i jej znaczeniu dla narodu żydowskiego.
Mark as Played

Zapraszamy serdecznie do odsłuchania najnowszego odcinka naszego podcastu WIARYgodni.  Dr Magdalena Jóźwik w ramach kontynuacji cyklu o "Księgach Mądrościowych" rozmawia z s. dr hab. Joanną Nowińską na temat 2 cz. Księgi Mądrości Syracha, w której wysławiana jest mądrość przejawiająca się w stworzeniu.

Mark as Played

O budowaniu modlitewnego mostu między Polską a naszymi braćmi i siostrami z krajów, w których bycie chrześcijaninem wiąże się z represjami. Rozmawiamy z prelegentem organizacji Open Doors - Łukaszem Wilczyńskim, który przybliża rzeczywistość chrześcijan zamieszkujących 50 krajów ze Światowego Indeksu Prześladowań.

Mark as Played
W ramach naszego cyklu o Biblijnych księgach mądrościowych, zapraszamy na nowy odcinek w którym omawiamy Księgę Mądrości Syracha. Na jakie aspekty rzeczywistości autor chce zwrócić naszą uwagę, żeby nas uwrażliwić na obecność Boga? Dr Magdalena Jóźwik zaprasza na rozmowę z s. dr hab. Joanną Nowińską.
Mark as Played

Popular Podcasts

  "McCartney: A Life in Lyrics" offers listeners the opportunity to sit in on conversations between Paul McCartney and poet Paul Muldoon dissecting the people, experiences, and art that inspired McCartney’s songwriting. These conversations were held during the past several years as the two collaborated on the best selling book, “The Lyrics: 1965 to Present.” Over two seasons and 24 episodes of “McCartney: A Life in Lyrics”, you’ll hear a combination master class, memoir, and improvised journey with one of the most beloved figures in popular music. Each episode focuses on one song from McCartney’s iconic catalog – spanning early Beatles through his solo work. Season 1 premieres on October 4th. “McCartney: A Life in Lyrics” is a co-production between iHeart Media, MPL and Pushkin Industries. Cover Portrait © 1967 Paul McCartney / Photographer: Linda McCartney

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  20/20

  Unforgettable true crime mysteries, exclusive newsmaker interviews, hard-hitting investigative reports and in-depth coverage of high profile stories.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2023 iHeartMedia, Inc.