3te2

3te2

Herkese Merhaba! Bilim, girişimcilik, felsefe ve yaşama dair sorgulanması gerekenleri her hafta sizlerle birlikte konuşuyoruz

Episodes

June 16, 2021 37 min
Yeni bölümümüzle karşınızdayız. 3'te 2'nin tozlu raflarından çıkardığımız bu keyifli bölümün yayınlanmasında biraz gecikmiş olabiliriz ama konularımız tüm güncelliğiyle devam ediyor. :)

Birbirinden farklı ama bir o kadar da birbirine bağlı konulara değindiğimiz bu bölümde keyifli bir yayın sizi bekliyor.
Share
Mark as Played
Herkese merhaba!
Yepyeni bir Üçte İki yayınıyla karşınızdayız. Bu bölümümüzde sınırları ortadan kaldırdık ve herhangi bir konuya bağlı kalmadan gündeme, bilime ve gelecek üzerine keyifli bir program hazırladık.
Share
Mark as Played
Ve geldik sezonun son bölümüne. Bu bölümde nereden baksanız bir başka tutarsızlıkla karşılaştığımız ülkemizden ve dünyamızdan manzaralara yer verdik. Her konu yeni bir tutarsızlığın kapısını araladı ve işin içinden çıkamadık. Haftaya yeni sezonda görüşmek üzere...
Share
Mark as Played
December 2, 2020 45 min
Çok çalışma, verimli çalışma, akıllı çalışma... Sizce hangisi?
Bu hafta, çalışma eylemi ve çalışmaya hayatı üzerine derin ve keyifli bir yayınla karşınızdayız. Boşa kürek çekenlerden, aklının keyfini sürenlere kadar bir çok hikayeyle sizlerleyiz.
Share
Mark as Played
November 24, 2020 44 min
Bu hafta doğruluk perdesini araladık ve perde arkasında hiçbir şey bulamadık. Topluma, kültüre, bilime ve inançlara göre değişkenlik gösteren "doğru" kavramının büyüsünü bu bölümde bozuyoruz. Gelin, doğruluğun perde arkasına hep birlikte bakalım!
Share
Mark as Played
November 16, 2020 43 min
Bu hafta biraz geçmişten biraz da gelecekten bahsettiğimiz hem ülkemize hem de dünya genelindeki gelişmelere kayıtsız kalmadığımız keyifli bir yayına imza atarak tam anlamıyla geleceğe göçtük. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Ve geldik zurnanın zırt dediği konulara...
Bu hafta farklı alanda bir çok konuyu can alıcı noktalarına dikkat çekerek, Üçte İki tarzıyla yorumladık ve tabiki hazırlarken de çok keyif aldık. Haftaya farklı konular ve farklı yorumlarla tekrardan görüşmek dileğiyle.
Share
Mark as Played
Üçte İkİ'de bu hafta çaresizliklerimiz üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Bir çok kültürde olumsuz tepkilere yol açan ama ülkemizde alışkanlığımız haline gelen çaresizlikleri ve gündemle alakalı konuları konuştuğumuz bu yayını dinlerken kendinizden de bir şeyler bulacaksınız.
Share
Mark as Played
Yepyeni bir sezondan herkese merhaba!
"Girişemeyenler" sezonumuzun ardından gündemdeki konuları değerlendireceğimiz yeni sezonumuzda bu hafta basın özgürlüğü, Twitter, haber alma özgürlüğü ve sansür gibi konuları konuştuk. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Bu hafta ihracat hayalleri olan ama bir çok engelle karşı karşıya kalan mikro girişimcilerimizin sesi olduk. Yurtdışında girişemeyenlerin en büyük problemlerinden biri olan ödeme sistemlerini konuştuğumuz bu yayında ülkemizdeki PayPal çıkmazına da değindik. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Uzun bir aranın ardından "Girişemeyenler" serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu bölümümüzde bir zamanlar hayatımıza güven ve büyük bir kolaylık sunan Uber'in ülkemizdeki girişim hikayesini ve taksi lobisini konuştuk. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Bu hafta biraz Gırgır geçtik, bir dönem evlerimizin vazgeçilmezi olan el süpürgesine ismini veren "Gırgır" ı konuştuk... Kısa zamanda büyük bir başarı elde eden Gırgır ve sahibinin hikayesine yer verdiğimiz bu yayında, sürdürülebilirlik kavramına da dikkat çektik. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Bu hafta; sinema endüstrisinde büyük bir başarı elde ederek sınırlarını ABD'ye kadar genişleten ve yakın zaman önce faaliyetleri sona eren "Sinemia" nın hikayesiyle başladık. Bir 3te2 klasiği olarak yine laf lafı açınca kitaplardan, Peak'in satışına kadar farklı bir çok konu üzerine de paylaşımlar yaptık.
Share
Mark as Played
Girişemeyenler serimizin bu bölümünde tarihte kaybolup giden Ankara Viskisi'ni konuştuk. Yaklaşık yarım asır raflarda yerini alan yerli viskimisin hikayesine bir de kendi yorumumuzu katarak girişim hikayesini ele aldık. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Ülkemizdeki ilk Tv kanalının TRT olmadığını biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız bilgilerinizi tazelemenin tam sırası... Bu bölümüzdeki ülkemizin televizyon hikayesini ve bu alanda gerçekleşen takdir edilesi girişimcilik hikayelerini konuştuk. Keyifli dinlemeler.
Share
Mark as Played
Vee uzun zamandır yapmayı planladığımız "Girişemeyenler" konseptli sezonumuzla karşınızdayız. Sezonumuzun ilk bölümünde Türkiye'nin havacılık serüvenindeki girişim hikayelerine hüzünlü ve umut dolu bir giriş yaptık. "Girişemeyenler" sezonumuz yepyeni girişim hikayeleriyle devam edeceğiz.
Share
Mark as Played
Çok özel bir bölümle karşınızdayız. Konuşa konuşa 50. bölümümüze geldik ve bu özel bölüm için sıkı bir takipçimiz olan Yusuf Özer'i konuk ettik. Çok keyifli geçen bu yayında her şeyden biraz biraz bahsettik güzel konulara değindik. Nice yayınlarda görüşmek üzere.
Share
Mark as Played
May 2, 2020 46 min
3te2 olarak bir sezonun daha sonuna geldik. Bu döneme özel hazırladığımız "Pandemik" konu başlıklı sezonumuzun final bölümünde güzel bir bölümü ile konuyu kapattık. Yeni sezonda, yeni konular ve farklı bakış açılarıyla tekrardan görüşmek dileğiyle.
Share
Mark as Played
Bu yayınımızda yine konu konuyu açtı ve farklı bir çok kavrama giriş yaptık. Rutin başlayan bir giriş bölümünün ardından asıl mevzunun yayının sonunda ortaya çıktığı bir programa imza attık. Keyifle dinlemeniz dileğiyle.
Share
Mark as Played
Bu yayına kalabalık geldik.
Kısa zaman önce Poddy Medya ailemize katılan "Podcast Çıkmazı" ekibiyle çok keyifli ve çok sesli bir yayın gerçekleştirdik. Her birimizin hikayesinden kısa kısa kesitlerle dolu, zaman zaman çıkmazlarda kaybolduğumuz bu yayında hem bizi hem de podcast ekosistemini konuştuk.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

 • If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

 • The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

 • Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

 • Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

 • Fake Doctors, Real Friends with Zach and Donald

  You know what's long, tedious and boring? Surgery. You know what isn't? This new podcast! Join Scrubs co-stars and real-life best friends Zach Braff and Donald Faison for a weekly comedy podcast where they relive the hit TV show, one episode at a time. Each week, these BFFs will discuss an episode of Scrubs, sharing behind-the-scenes stories and reminiscing on some of their favorite memories from filming. They’ll also connect with Scrubs super fans and feature beloved show cast members for exclusive interviews.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

Connect

© 2021 iHeartMedia, Inc.