Bez prostych odpowiedzi

Bez prostych odpowiedzi

Bez prostych odpowiedzi – podcast o technologiach IT, o których nie da się opowiedzieć w dwóch zdaniach, bo albo są zbyt złożone, albo sposobów na ich użycie jest wiele. Dlatego prezentuję tu różne spojrzenia na zagadnienia techniczne czy biznesowe i rozmawiam ze specjalistami, a oni dzielą się wiedzą, doświadczeniem i swoim punktem widzenia. Więc nawet jeśli nie znajdziesz tu prostej odpowiedzi, to znajdziesz inspirację i poszerzysz swoje horyzonty. Zapraszam!

Episodes

January 17, 2022 22 min
W 6 odcinku rozmawiamy z Dawidem Łukasiewiczem, szefem startupu BedBooking ze Świdnicy na Dolnym Śląsku o tym, jak prowadzi się startup w niewielkiej miejscowości. Dawid opowiada o tym, jak się pracuje w startupie, jak poszukują szans, jakie są zagrożenia i czy wielkość miasta ma znaczenie? Warto posłuchać o jego doświadczniach!

Co znajdziesz w odcinku?

Jak znaleziono niszę dla starupu?
Czy BedBooking to to samo, co Booking.com lub Ai...
Share
Mark as Played
W 5 odcinku porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę rozwijając własny satrup lub projekt IT, aby nie narazić się na wydatki, których można uniknąć. Porozmawiamy o tym jak zarządzać kosztami i na co zwracać uwagę, żeby tych kosztów niepotrzebnie nie generować.

Gościem odcinka jest Łukasz Szramko – Delivery Lead w RST Software Masters – dawniej developer backendu, czyli człowiek odpowiedzialny za skuteczne dostarczanie produktów i roz...
Share
Mark as Played
W 4 odcinku podcastu “Bez prostych odpowiedzi” opowiadam historię produktu, który z różnych względów nie spełnił naszych oczekiwań, a ta historia jest pretekstem do poszukania odpowiedzi na pytanie: Custom Software czy Readymade? Innymi słowy oprogramowanie dedykowane czy pudełkowe?

Zastanawiasz się, czy kupić gotowe rozwiązanie czy budować swoje? Posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia Marek Ziółkowski, który jest Architektem...
Share
Mark as Played
W 3 odcinku podcastu “Bez prostych odpowiedzi” poszukamy odpowiedzi na pytanie Manualnie czy automatycznie? Czyli o tym, gdzie sprawdza się automatyzacja procesów. Pomoże nam w tym Michał Majewski – developer Javy i Camundy w RST Software Masters. Poznacie historię pomysłu, który z dnia na dzień zmienił wielki proces przekształceniowy w pewnej firmie i posłuchacie o tym, jak można ułatwić sobie życie i jak się do tego zabrać!

Zastan...
Share
Mark as Played
June 28, 2021 29 min
Historia Piotra z firmy Unilight Polska pokazuje, jak pozorne może być poczucie bezpieczeństwa własnych danych. Niefortunne zdarzenie losu, pech lub nieszczęście mogą postawić nas w trudnej sytuacji. Własny serwer czy chmura? Infrastruktura on premise czy usługi przeniesione do chmury? Dzisiaj szukamy odpowiedzi na to pytanie z Magdaleną Szultk, która jest programistką Pythona, jest Devopsem i zajmuje się chmurą w RST Software Mast...
Share
Mark as Played
Dopracowywać czy konfrontować? Czyli o tym, jak wdrażać produkty IT na rynek.

Kiedy masz pomysł na produkt lub aplikację z pewnością staniesz przed wyborem momentu, kiedy pokazać go światu. Z jednej strony chcesz, aby był dopracowany, a z drugiej goni Cię czas i poczucie, że przegapisz swój moment.

A zatem kiedy jest odpowiedni moment, na wdrożenie produktu na rynek? – Nie mamy prostej odpowiedzi, ale opowiemy Ci, co wiemy z naszyc...
Share
Mark as Played
Witam w podcaście "Bez prostych odpowiedzi" firmy RST Software Masters – polskiego software house'u, który od ponad 20 lat dostarcza i utrzymuje zaawansowane systemy i aplikacje. Jest to podcast o technologiach IT, o których nie da się opowiedzieć w dwóch zdaniach, bo albo są zbyt złożone, albo sposobów na ich użycie jest wiele.

"Bez prostych odpowiedzi" – bo nikt nie ma monopolu na całkowitą wiedzę, i nie ważne ...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices