Czas na Życie Marzeń

Czas na Życie Marzeń

Podcast Czas na Życie Marzeń inspiruje ludzi, którzy pragną wyższej jakości życia. Motywuje do spojrzenia z nowej perspektywy, wyjścia poza ramy przekonań i nawyków, wyjścia poza strefę wygody oraz sięgnięcia po zasoby, które są w każdym z nas. Daje narzędzia, które budzą do świadomego życia - przestrzeni - w której możliwe jest rozwijanie osobistej doskonałości. Podcast jest także źródłem ciekawych i inspirujących wywiadów z ludźmi, którzy mieli marzenie by coś zmienić, dokonali życiowych przełomów, pokonali trudności i są liderami w swoich dziedzinach. Są żywym dowodem na to, że można wyjść z przeciętności lub życiowego dna, pozbierać się i żyć swoimi marzeniami. „Czas na Życie Marzeń” to nie podcast o marzeniach sennych, bujaniu w obłokach i przebywaniu w świecie fantazji dla dobrego samopoczucia. Nie jest także poradnikiem ani instrukcją życia, która powie Ci jak masz żyć, by spełniały się Twoje marzenia. Jeśli tak zdecydujesz „Czas na Życie Marzeń” będzie dla Ciebie inspiracją i wsparciem - wezwaniem do działania dla Ciebie abyś przejął pełną odpowiedzialność za swoje życie i kreował życie swoich marzeń. http://www.PiotrCygan.pl/Podcast

Episodes

July 15, 2024 19 mins
Życie Marzeń to styl życia i droga - konsekwentne działanie w kierunku zwiększania jego jakości przynosi wreszcie upragnione owoce. Większość z nas, którzy wybierają takie lub podobne życie, prosi o nie, ale często frustruje się, bo ono nie przychodzi. Nie przychodzi w takiej postaci, jak byśmy tego oczekiwali.

Zwykle nie przychodzi w postaci domu, pieniędzy, rodziny, wakacji, dobrze płatnej pracy, itd.

Skoro żyję w TU i TERAZ, medyt...
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku podzielę się wyjątkową historią, która skłoni Cię do refleksji nad mocą życzliwości i dawaniem bez oczekiwań. Poznasz opowieść o prostych gestach, które mają niezwykłą moc przekształcania naszych relacji i codziennego życia.

Jak możemy wprowadzić więcej ciepła i harmonii w nasze otoczenie?
Jak podstawowe wartości mogą pomóc w odzyskaniu poczucia szczęścia?

Zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleni...
Mark as Played
Oglądaj w wersji WIDEO na YouTube: 
https://youtu.be/VavohO0Dhxw

"Brak akceptacji i wybaczenia są przeszkodami w bezproblemowym przepływaniu bezwarunkowej miłości do siebie, akceptacji i zaufaniu do siebie." - Ilona Nanai

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Iloną Nanai.

Ilona Nanai jest energoterapeutką, coachem i trenerką rozwoju osobistego, skupiającą się głównie na kobietach. Jej celem jest pomaganie kobietom zyskać świadomość siebie...
Mark as Played
June 24, 2024 19 mins
To specjalny, 23 odcinek podcastu, który zbiegł się z Dniem Ojca obchodzonym 23 czerwca w Polsce. Data ta ma dla mnie szczególne znaczenie, bo to nie tylko święto, ale także dzień refleksji do zastanowienia się nad swoją rolą w życiu dzieci.

Podzielę się z Wami moją osobistą historią ojcostwa, od niepewności i braku przygotowania, przez intensywny rozwój osobisty, aż po świadome rodzicielstwo.

Omówimy różnice między byciem ojcem a by...
Mark as Played

Każdy może się zmienić - zmiana jest czasem trudna ale nieunikniona jeśli chcemy życia wyższej jakości.
Trudna nie oznacza, że bolesna. Wszystko zależy od punktu widzenia. 
Życie Marzeń przyjmuje otwarcie ludzi gotowych na zmianę. 
Dyskretnie woła tych, którzy jeszcze nie są. Bo tu gdzie jesteśmy, nie ma tego czego szukamy.

Poznaj historię niemal 40 letniego Wojtka, którego życie może być przykładem zmiany, dzięki której osiągnął życ...
Mark as Played
June 10, 2024 23 mins
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakby to było, gdybyś mógł uwolnić się od potrzeby kontrolowania czegokolwiek? W tym odcinku odkryjesz, jak odpuszczenie kontroli może przynieść ulgę, spokój i autentyczną radość. Podzielę się z Tobą nie tylko osobistą historią pełną emocji, ale również praktycznymi wskazówkami, które możesz zastosować w swoim życiu. Zapraszam do słuchania i wspólnego poszukiwania wolności w tym, czego nie możemy...
Mark as Played
Prowadzenie podcastu jest jedną z rzeczy, która daje mi sens - nie tylko bo czuję, że to ma sens - ale dlatego - że napełnia moje życie sensem. Sprawia, że moja szklanka, nigdy nie jest do połowy pełna - ona jest zawsze pełna. 
To moja pasja - która jest połączona z pasją wspierania innych w rozwoju, którego sam jestem praktykiem od przynajmniej 20 lat. 

Od lat uważam, że nie przyszliśmy na świat TYLKO po to by chodzić do szkoły, po...
Mark as Played
Pełna filiżanka to metafora nie tylko tego co aktualnie wiemy ale także naszych ograniczeń. Problem w tym, że często uważamy nieświadomie, że wiemy już wszystko, dlatego tak trudno iść do przodu, w kierunku swoich marzeń.

Czasem to, co stoi na drodze do życia marzeń, to pełna już filiżanka – pełna doświadczeń, punktów widzenia, konkluzji i przekonań. 
Nic dziwnego - to rezultat przebiegu naszego życia - opakowany w pakiet bezpieczeń...
Mark as Played
Ten odcinek podcastu jest szczególny i wyjątkowy. Z dwóch powodów - nagrywany był w tropikalnym kraju i pierwszy raz w postaci wideo. Możesz go oglądać już teraz na moim kanale na YouTube. Zachęcam jednak również do wysłuchania tego odcinka bez obrazu :-)

W tym odcinku mówię o prostej recepcie na życiowy sukces. Na to by przychodziło to na czym nam zależy. Aby to osiągnąć warto najpierw zrozumieć dlaczego tak się NIE dzieje.

Dlaczego...
Mark as Played
Szklanka do połowy pełna czy pusta? Chyba wszyscy znają to pytanie. Ale kto ma rację?  Po wysłuchaniu tego odcinka nic już nie będzie takie oczywiste :)

W tym odcinku rozpoczynam cykl, w którym omawiam założenia Programowania Neurolingwistycznego (NLP). Jedno z pierwszych i fundamentalnych założeń "mapa nie jest terytorium" pochodzi od polskiego naukowca Alfreda Korzybskiego, który w roku 1933 w swojej książce Science and Sanity (Na...
Mark as Played
Choć pod wieloma względami różnimy się od roślin - należymy do organizmów żywych - które rodzą się, rosną i ostatecznie umierają. Łączy nas odwieczny krąg życia. Czy to koniec podobieństw? 

Absolutnie nie. Naszą fundamentalną cechą wspólną jest potrzeba wzrostu i wydawania owoców. Posłuchaj tego odcinka aby dowiedzieć jak inspirująca może być najzwyklejsza roślina, która startując od nasionka demonstruje cechy niezbędne do osiągnięc...
Mark as Played
Podobno swojego pierwszego razu nigdy się nie zapomina. Tak było z moim pierwszym rodzinnym wyjazdem do Egiptu. I nie tylko z uwagi na ciepły klimat, słońce, morze, rafę koralową i wszystkie inne przyjemności wynikające z pobytu w tym kraju ale niezwykłe doświadczenie w relacji z drugim człowiekiem, które przeniosło moje życie na kolejny poziom.

Odkryj, dlaczego sztuka bezinteresownego dawania ma taką samą wartość, co wdzięczne przy...
Mark as Played
April 22, 2024 21 mins
Afirmacja, to stwierdzenie, które ma na celu przekonanie siebie do czegoś na swój temat. Regularnie powtarzana ma prowadzić do identyfikacji z jej treścią i interesującym dla nas znaczeniem. 
Większość z nas kojarzy afirmację z pozytywnym stwierdzeniem, często jednak, niczym podstępne szkodniki, rządzą nami te negatywne… 

Kiedy afirmacje nie działają, a kiedy zaczynają działać? 
Za pomocą jakiego testu możesz sprawdzić w jakim stopniu...
Mark as Played
Być może kojarzysz trzy małpki - Jedna z nich Mizaru zakrywa oczy rękoma, Kikazaru zakrywa uszy a Iwazaru - zakrywa swoje usta. Są tak popularne, że doczekały się emotikonek używanych między innymi w social mediach. Pochodzą z japońskiego przysłowia - „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”.

Czy to zachęta do postawy bierności, a może zupełnie co innego? 

W odcinku:

(1:05) Ważny powód dla którego prowadzę Podc...
Mark as Played
W odcinku 012 podcastu "Czas na Życie Marzeń" rozmawiam z Magdaleną Uziębło, która 7 lat temu postanowiła odzyskać swoje zdrowie. Zmagała się z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych, dróg rodnych, niepłodnością, egzemą oraz częstymi bólami brzucha. Od lekarzy, którzy nie potrafili jej pomóc tabletkami słyszała tylko "taka pani uroda", dlatego wzięła sprawę w swoje ręce.

Magda czerpie swoją wiedzę między innymi z ajurwedy, prac A...
Mark as Played
WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA - to stały przewidywalny wzorzec zmiany w przyrodzie, a także we wszystkich jej przejawach. Jak przez zrozumienie tego procesu możesz podnieść jakość swojego życia? Jak wiele możemy nauczyć się od natury, …a może my jesteśmy jej częścią? 

Zmiana jest nieunikniona w życiu. Możesz albo się jej oprzeć i zostać przez nią stratowany albo wybrać współpracę, adaptację i nauczenie się jak z niej czerpać korzyści. Kie...
Mark as Played
March 25, 2024 26 mins
W odcinku 10. wracamy do koncepcji trójkąta poznawczego by umieścić tło dla rewolucyjnej metody "5 sekund" stworzonej przez Mel Robbins, autorkę, komentatorkę CNN, dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej opłacanych mówczyń na świecie.

Ta niezwykle prosta metoda zmieni Twoje życie w 5 sekund (tak jak odmieniła życie autorki) jeśli tylko zdecydujesz, że chcesz ją przyjąć. Zrozumiana i wdrożona w życie da świadomość, po...
Mark as Played
„Ci którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”.  - Steve Jobs 

Ci, którzy to robią zaczęli kiedyś od siebe, bo żeby robić wielkie rzeczy trzeba zacząć najpierw od małych, na przykład od ścielenia łóżka. 

Jeśli masz ambicję by zaprowadzić pokój na świecie, to czy sam opanowałeś już swoje emocje?
Jeśli chcesz by ocean był pełny ryb zamiast mikroplastiku, czy segregujesz odpady...
Mark as Played
W tym odcinku zapraszam na Wywiad z Anną Urbańską!

Ania to kobieta przedsiębiorcza, świadoma i spełniona.

Zasiada w zarządach dwóch spółek, kieruje wieloma projektami edukacyjnymi, m.in.siecią franczyzową szkół języka angielskiego, studiami podyplomowymi i MBA.

Jako Master Trener Systemu Treningowego STRUCTOGRAM® pomaga przedsiębiorcom budować i rozwijać ich biznesy.

Od 26 lat prowadzi własną firmę i głosi ideę robienia biznesu na włas...
Mark as Played
W skali od 1 do 10 jak bardzo zadowolony jesteś ze swojego życia? 🤔 Tak szczerze…
Według Eurostatu w 2022 oceniliśmy swoje życia na 8/10.
To bardzo dobry wynik, bo jeszcze 10 lat temu było to tylko 5/10.
Ale pomimo tak dobrej średniej uważamy siebie za bardzo narzekający naród.
Ogólnie narzekamy, bo nie każdy ma gotowość by wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie… dlaczego?

Kiedy uświadomimy sobie, że to od nas zależy wszystko, ...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Who Killed JFK?

  Who Killed JFK? For 60 years, we are still asking that question. In commemoration of the 60th anniversary of President John F. Kennedy's tragic assassination, legendary filmmaker Rob Reiner teams up with award-winning journalist Soledad O’Brien to tell the history of America’s greatest murder mystery. They interview CIA officials, medical experts, Pulitzer-prize winning journalists, eyewitnesses and a former Secret Service agent who, in 2023, came forward with groundbreaking new evidence. They dig deep into the layers of the 60-year-old question ‘Who Killed JFK?’, how that question has shaped America, and why it matters that we’re still asking it today.

  Las Culturistas with Matt Rogers and Bowen Yang

  Ding dong! Join your culture consultants, Matt Rogers and Bowen Yang, on an unforgettable journey into the beating heart of CULTURE. Alongside sizzling special guests, they GET INTO the hottest pop-culture moments of the day and the formative cultural experiences that turned them into Culturistas. Produced by the Big Money Players Network and iHeartRadio.

  On Purpose with Jay Shetty

  I’m Jay Shetty host of On Purpose the worlds #1 Mental Health podcast and I’m so grateful you found us. I started this podcast 5 years ago to invite you into conversations and workshops that are designed to help make you happier, healthier and more healed. I believe that when you (yes you) feel seen, heard and understood you’re able to deal with relationship struggles, work challenges and life’s ups and downs with more ease and grace. I interview experts, celebrities, thought leaders and athletes so that we can grow our mindset, build better habits and uncover a side of them we’ve never seen before. New episodes every Monday and Friday. Your support means the world to me and I don’t take it for granted — click the follow button and leave a review to help us spread the love with On Purpose. I can’t wait for you to listen to your first or 500th episode!

  The Dan Bongino Show

  He’s a former Secret Service Agent, former NYPD officer, and New York Times best-selling author. Join Dan Bongino each weekday as he tackles the hottest political issues, debunking both liberal and Republican establishment rhetoric.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2024 iHeartMedia, Inc.