Fakturownia - sposób na firmę

Fakturownia - sposób na firmę

“Sposób na firmę” to podcast dla wszystkich początkujących i zaawansowanych przedsiębiorców, którzy chcą czerpać praktyczną wiedzę o biznesie. Nasi wyjątkowi goście opowiadają o swoich firmach, kulisach ich założenia, sukcesach, ale też codziennych problemach i popełnionych błędach. Każdy odcinek to masa inspiracji i wskazówek, jak prowadzić biznes z powodzeniem czerpiąc z niego satysfakcję i mnóstwo radości.

Episodes

September 3, 2023 37 mins
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skutecznie zarządzać pracownikami, aby stworzyć zespół pełen zaangażowania i efektywności?
Praca zespołowa to istotny element każdej organizacji, a nasz dzisiejszy gość Kamil Strauss CEO firmy TCMsklep.pl ma mnóstwo do powiedzenia na ten temat.

Rozmawiamy o tym, jak utrzymać przy sobie pracowników, którzy nie tylko wykonują swoje obowiązki, ale są również zafascynowani tym, co robią. Dowiesz si...
Mark as Played
Bezpieczeństwo danych w firmie czy ciągłość finansowa, co wybierasz kiedy przychodzi Ci prowadzić firmę w dobie kryzysu? W tym odcinku nauczysz się tworzyć bez trudu procedurę bezpieczeństwa, dowiesz jak sprawdzić, czy Twoje dane krążą po sieci oraz gdzie udać się kiedy spam i ataki phishingowe staną się nieprzyjemną codziennością.

Z tego odcinka dowiesz się:
 • czy bezpieczeństwo to jedno z najważniejszych aktywów w każdym przedsię...
Mark as Played
Temat bardzo praktyczny i mocno inspirujący. Rozmawiam z Dorotą Wołkowską znaną jako pani.od.contentu o sensie prowadzenia profilu marki na Instagramie, konkretnych poradach, sprawdzonych metodach i czego warto próbować, a czego na pewno nie.

Z tego odcinka dowiesz się:
- skąd pomysł na nazwę pani.od.contentu i biznes na Instagramie,
- kto zdaniem Doris jest wyjadaczem z największym autorytetem na rynku zagranicznych specjalistów SoM...
Mark as Played
Co zrobić, żeby kontrahent zapłacił naszą fakturę? Temat poważny, ponieważ okazuje się, że nie tylko terminowość opłat za faktury w Polsce kuleje, ale sam fakt opłacania tego typu dokumentów. Rozmowa z Tomaszem, pozwala szczegółowo przyjrzeć się procesowi zachowania równowagi w płynności finansowej firmy.

Z tego odcinka dowiesz się między innymi:
-jak prezentują się statystyki opóźnień w płatnościach za faktury oraz ile faktur w Pols...
Mark as Played
SMSy się kończą? Owszem, ale nie w biznesie! Jak dostać się wprost do kieszeni klienta? Wyślij mu SMSa!

Z tego odcinka dowiesz się:
- jak rysuje się przyszłość SMS marketingu,
- jak prezentują się statystyki skuteczności sms marketingu na tle innych form dotarcia do klienta,
- jak wypada leciwy SMS vs bezpieczeństwo,
- jak mobile marketing może wpłynąć na wizerunek firmy,
- do czego można wykorzystać marketing SMS,
- o wiadomościach jedno...
Mark as Played
Kojarzymy Excela z memów najczęściej tych obrazujących życie korporacji, średnio interesujących zajęć w szkole, po czym przychodzi nam napisać CV. Na tym etapie większość z nas dopada efekt Dunninga-Krugera. Przedstawiam Wam Michała Kowalczyka z Excellent Work, eksperta od Excela właśnie, który uczy korzystania z tego programu tysiące ludzi w social mediach.

Z tego odcinka dowiesz się:
Jaki powód ukształtował model (nie)dostępności k...
Mark as Played
Kiedy wkraczasz w świat pewnym krokiem z własnym idealnym pomysłem na biznes, jesteś pełna werwy i mobilizacji, jednak życie często nas nie rozpieszcza i biznes możemy porównać do biegu przez płotki.

Agnieszka Pietraszek założycielka Biznesu w CUDownym stylu pomaga przedsiębiorczym kobietom wydobywać ich biznesowy potencjał, tak aby mogły realizować swoje projekty marzeń w zgodzie ze sobą.

Czym jest CUDowny styl to, skupienie się n...
Mark as Played
W natłoku technologii i nowości, pędu za postępem, możemy czasem czuć się nieco zagubieni i odnosić wrażenie, że nie nadążamy. Obecnie życie wielu firm przeniosło się i toczy prym w internecie, jeśli Twoja marka nie ma strony www, mediów społecznościowych jest w oczach odbiorców niezauważana. Jak i gdzie stworzyć stronę internetową? Czy YouTube i inne platformy video to must have oraz jakim trendom warto poświęcić uwagę aby dotrzeć...
Mark as Played
Wprowadzenie Rodo wywołało niemałe zamieszanie wśród przedsiębiorców. Ochrona danych osobowych stała się nagle priorytetowa, a obywatele w związku z rozporządzeniem zyskali nowe prawa. Przystosowanie się do wymogów dla wielu firm było i wciąż jest ciężkim zadaniem. Na szczęście, są i tacy, którzy przychodzą nam z pomocą w tej kwestii. Katarzyna Ellerik, leader zespołu ds. ochrony danych LexDigital i Inspektor Ochrony Danych ma w ty...
Mark as Played
February 7, 2022 38 mins
Muzyka, dźwięki to nieodłączny element otaczającego nas świata. Nigdy nie zastanawiałam się nad dokładnym jej komponowaniem, a tym bardziej nie widziałam potencjału jaki skrywa w formie zabawy i edukacji najmłodszych. Owszem rytmika jest powszechna w placówkach wczesnoszkolnych, muzyka obowiązkowa w edukacji. Jednak jej przekaz w praktyce pamiętam, że kończył się na wyuczeniu kolejnej pioseneczki na pamięć. Mój światopogląd przesze...
Mark as Played
To debiutancki odcinek, a w nim poznasz kobietę, która stoi za marką o niezwykłej idei. Daria Lampart to właścicielka firmy Kenhuru, która tworzy produkty skrojone dla potrzeb rodzicielstwa bliskości. Poznaj historię pierwszej udanej sprzedaży oraz niezwykle istotne i łączące się z marką ciekawostki wynikające z jej rdzennych korzeni.

Z tego odcinka dowiesz się:
-Co spowodowało, że Daria zapragnęła wejść w branżę chust do noszenia dz...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.