Jak Baba z Chłopem

Jak Baba z Chłopem

Jak baba z chłopem" to podcast do którego zapraszam ciekawych mężczyzn, by poruszyć z nimi tematy, o których nie zawsze głośno chcą rozmawiać. To męski punkt widzenia na temat życia, świata i emocji. Oczywiście jest masę spraw, w których się różnimy, ale to jest w tych rozmowach kręcące. Są też sprawy, w których się zgadzamy i patrzymy na nie jednakowo. W podcaście nie zabraknie też rozmów z przymrużeniem oka, dużą dawką humoru i dwuznaczności. Będzie prawdziwe, bez spinania pośladków. Chcę obalić stereotypy, że mężczyźni są racjonalistami, a kobiety kierują się tylko emocjami. Bo jak to w życiu, różnie bywa...

Episodes

December 8, 2023 31 mins
Odszedł z restauracji i nie żałuje - został prywatnym kucharzem, a jego dania od trzech lat zachwycają na przykład Natalię Szroeder i Quebonafide! Kto gotuje lepiej: kobiety czy mężczyźni? Dlaczego w restauracji czeka się tak długo na zamówienie? Czy każdego można nauczyć gotować? Jaką rolę w przygotowywaniu posiłków odgrywają przyprawy? M.in. na te pytania odpowiada mój gość - Paweł The Cook!
Mark as Played
Sami siebie nazywają polskimi Francuzami i chyba nie potrafią jednoznacznie wskazać, czy bliżej im do Paryża czy Warszawy :) Jedno jest pewne: kiedy mówią, że życie jest dla nich przygodą, absolutnie nie ściemniają.
Posłuchajcie mega pozytywnej rozmowy z chłopakami z BeMy - o muzyce, o przekraczaniu granic, miłości do Polski i... pierogów z kaczką.
A na deser absolutny hit: "Ona tańczy dla mnie" we francuskiej wersji!
Mark as Played
Gościem odcinka jest Marcin Pawłowski znany jako Pawbeats - producent muzyczny, kompozytor i aranżer, który ma już na koncie kilkadziesiąt wyprodukowanych albumów - w tym także oblane złotem i platyną. Facet uchodzący w branży muzycznej za "człowieka, który wszystkich zna". Muzyk, który uwielbia "nagrywać na setkę" i który udowadnia, że wykształcenie muzyczne nie jest niezbędne do tworzenia świetnych kawałków.
Mark as Played
Co daje sauna i o czym warto pamiętać, zanim do niej wejdziesz? Dlaczego wstyd powinniśmy zostawić w szatni, razem ze strojem?Sekrety saunowania zdradza mój kolejny gość - sauna-mistrz Maciej Piczura.
Mark as Played
Wiecie, że aż 75% naszych wspomnień to zapachy? Nawet po kilkunastu latach jesteśmy w stanie wrócić do aromatu, który przypomni nam o ważnym miejscu lub osobie. Z czego komponuje się zapachy i jak się je utrwala? Jak powstają naturalne świece sojowe czy rzepakowe i czym jest piramida zapachowa? Jak z nut zapachowych uzyskać konkretny efekt? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy z Pawłem Olszewskim.
Mark as Played
Florysta to zawód dla kobiet? Nic bardziej mylnego. Mój kolejny gość to wyjątkowy spec od kwietnych kompozycji. Mateusz Wasak zdradza m.in., jakich kwiatów powinniśmy unikać wybierając się na wesele albo do przyjaciół i jak właściwie dobrać kolory kwiatowych kompozycji. Zapraszam!
Mark as Played
RADIO od kuchni:
 • czy radiowcy specjalnie zmieniają głos,
 • największe wpadki antenowe,
 • co sądzi o mojej najnowszej książce "Jeden miesiąc na miłość",
 • kto jest największym bucem w radiu...
 • o pisaniu piosenek, paski .. i nie tylko.
Gościem podcastu jest Hanny (Michał Hanczak) prezenter z Radio ESKA.

"Jeden miesiąc na miłość" - książka o rozstaniach i powrotach, o tym, że czasem trzeba zawalczyć o siebie i nie patrzeć w przes...
Mark as Played
Jak przygotować się do pierwszego tatuażu? Które miejsca na tatuaż są najbardziej bolesne? Jak dbać o tatuaż po wyjściu ze studia i w przyszłości? O tym i o wielu innych "tajemnicach" tatuatorów opowiada Michał Borysz.
Mark as Played
Kiedy zauroczenie przeradza się w OBSESJĘ?
Co dzieje się z naszym ciałem i głową, kiedy się zakochujemy?
Wiadomo, że wszystkim nam "odcina czoło", ale mężczyźni i kobiety zakochują się zupełnie inaczej!
Co dzieje się ze związkiem, kiedy kończą się "motyle w brzuchu"?
I wreszcie: dlaczego niektórzy z nas zdradzają?

O miłości w erze Tindera rozmawiam ze moim najnowszym gościem - Rafałem Koszykiem, znanym także jako Racjonalny Psycholog. Z...
Mark as Played
Zrelaksowana krowa da więcej mleka. Jak zapewnić zwierzętom lepsze życie? Niewielu z nas kupując mięso lub wyroby mleczne zastanawia się nad dolą krów. A powinniśmy! Nie zmienimy sposobu pozyskiwania mleka, więc naszą misją jest sprawić, aby krowom żyło się jak najlepiej. Czochradła, muzyka, natryski, zabawki, łóżka wodne... co jeszcze możemy dla nich zrobić? Zrelaksowana krowa nie tylko czuje się lepiej, ale też daje więcej lepsze...
Mark as Played
Chorych na raka piersi przybywa z każdym rokiem, lecz dzięki nowym lekom, żyją coraz dłużej. Co robić kiedy usłyszymy diagnozę? Czy to koniec? Jak podjąć walkę? Do kogo możemy zgłosić się po pomoc? Moimi gośćmi będą Jakub Kosikowski, lekarz onkologii klinicznej oraz Ewelina Patała, reprezentująca Fundację Omea Life
Mark as Played
Przetwarzajmy to, co już zostało wyprodukowane! Jackob Buczynski opowiada, czym jest moda cyrkularna, dlaczego warto dawać materiałom kolejne życie. A przy okazji - świetnie na tym zarabiać. Wiecie, jak wiele odzieży ląduje co roku w spalarniach? Naturalne futra i skóra też zasługują na drugie życie, bo moda cyrkularna to także ekologia. Zamiast produkować nowe, korzystajmy z tego, co już jest. Moim gościem jest projektant, twórca,...
Mark as Played
Co czuje adwokat broniąc zdemoralizowanego przestępcy?
Jak wyglądają początki młodego prawnika i czym różni się od tego, co widzimy na ekranie?
Jak naprawdę wygląda szara rzeczywistość polskiego systemu prawnego i co należałoby w nim zmienić w pierwszej kolejności?
Piotr Bartecki nie przebiera w słowach i mówi wprost o PATOLOGII w polskim ustawodawstwie i sądownictwie. Udowadnia jednak, że mimo wszystko prawo potrafi być też pasjonują...
Mark as Played
Czym różni się kawa z ekspresu ciśnieniowego od przelewowej? Dlaczego kwasowość w kawie nie jest zła?Jak dobrać grubość ziaren i czas parzenia kawy? Czy trudno jest narysować wzór na kawie? Na co uważać kupując kawę rozpuszczalną? Od jakiej kawy zaczyna dzień barista? Czy espresso pomaga przez treningiem? Moim gościem jest barista Łukasz Mitura (Barista Łukasz) - od 15 lat związany zawodowo ze światem kawy: I Vice Mistrz Polski Bar...
Mark as Played
Czy z depresji da się wyjść? Jak mogą w tym pomóc podróże? Dzisiejszym moim gościem jest Dawid Polak - twórca kanału biotech-geek, z którym rozmawiamy o: depresji, podróżowaniu, wolności i samodecydowaniu o sobie i jak to pomaga walczyć z chorobą. lękach, które prowadzą do depresji, czym różni się serce kobiece od męskiego? Kto z nas źle sika (!) i dlaczego powinniśmy ZAWSZE robić to po seksie?
Biotech Geek: https://www.instagram.co...
Mark as Played
Z czego wynika lęk przed samotnością? -niskiego poczucia własnej wartości i wzorców zachowań jakie wpajano nam od dziecka?
Potrzeba bliskości i miłości jest tak silna że nie sposób jej zignorować. Moim gościem jest Damian Ponadprzeciętny, który mówić będzie o:
 • Zdradzie, rozstaniu, miłosnych zawodach. Jak sobie poradzić?
 • Bólu po rozstaniu - to NIE miłość! Nie zgadzaj się na okruchy po związku
 • Związek to partnerstwo, a nie uzależni...
Mark as Played
Muzyka jest obecna przez cały czas w naszym życiu. Codziennie na Spotify trafia ok 60 tyś. nowych utworów. Moim gościem jest producent muzyczny February Kid z którym rozmawiam o:
 • jaki jest przepis na dobry hit?
 • czy da się dzisiaj wypromować hit bez Tik Toka? (chyba niestety nie)
 • czy prawdziwi muzycy muszą bać się AI? (nie muszą)
 • jak dziś komponuje się muzykę i jak pomaga w tym technologia.
February Kid:
Spotify
Facebook
TikTok
Y...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Tomasz Białek, założyciel teatru muzycznego Castello. Tomek opowie jak stawiał swoje pierwsze kroki w muzyce, będzie również o uwrażliwieniu poprzez sztukę oraz o pracy w ośrodku dla osób z niepełnosprawnościami. Zapraszam, Gabrysia Gargaś.
Mark as Played
 • Dlaczego nie powinniśmy bać się samotności i własnych myśli?
 • Czym jest UZIEMIANIE i jak może nam pomóc w odzyskaniu psychicznej równowagi?
Mój gość, Dominik Makowski, opowiada o tym, dlaczego czasem warto pobyć tylko ze sobą samym i radzi, jak nie zagłuszać się pracą, internetem i całym tym świetnie nam wszystkim znanym codziennym zgiełkiem. Zapraszam, Gabrysia Gargaś.

Więcej porad Domika znajdziesz na jego kanach:
Mark as Played
 • Jak wyglądać dobrze przed czterdziestką?
 • Czy mamy modę na depresję?
 • Od zera do półmaratonu - jak zacząć bieganie i dlaczego warto?
 • Jak oczyścić głowę i dlaczego warto czasem przełączyć się w tryb off-line.
 • A także o męskich wyjazdach ("to wcale nie musi być Kac Vegas").
 • Dlaczego warto czytać książki?
 • No i co jest najważniejsze w życiu dojrzałego mężczyzny.

O tym rozmawiam z moim gościem - Piotrem Janickim, człowiekiem sukcesu, kt...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Dan Bongino Show

  He’s a former Secret Service Agent, former NYPD officer, and New York Times best-selling author. Join Dan Bongino each weekday as he tackles the hottest political issues, debunking both liberal and Republican establishment rhetoric.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2023 iHeartMedia, Inc.