Kamila Rowińska Podcast

Kamila Rowińska Podcast

Podcast Kamili Rowińskiej - trenera, coacha, prezeski Fundacji Kobieta Niezależna. Jestem autorką oraz współautorką 8 książek o tematyce biznesowej i coachingowej, w tym bestsellerów „Kobieta Niezależna” oraz „Asertywna i Spełniona”. Na co dzień wspieram przedsiębiorców w rozwoju ich firm, budowaniu skutecznych zespołów i realizacji celów biznesowych. Rocznie w moich całodniowych szkoleniach na żywo bierze udział około 7000 osób. Od lat z sukcesem realizuję swoją misję wzmacniania kobiet na ich drodze do niezależności ekonomicznej i mentalnej. Wejdź na stronę: www.kamilarowinska.pl/prezent i odbierz PREZENT! Bezpłatny e-book, w którym prowadzę Cię krok po kroku, pokazując, jak skutecznie wytyczać cele (nie tylko noworoczne). Na tym kanale, czekają na Ciebie inspirujące Power Poniedziałki, które pojawiają się tu regularnie co dwa tygodnie. Znajdziesz tu również wartościowe materiały na temat rozwoju osobistego, budowania zespołu, skutecznej sprzedaży oraz asertywności. Wejdź na stronę www.kamilarowinska.pl i poznajmy się bliżej, zapraszam!

Episodes

July 18, 2022 14 min
Ciągły rozwój technologii wyznacza zmiany trendów w Internecie oraz zmusza przedsiębiorców do modyfikacji ich działań marketingowych.

Ich optymalizacja oraz podążanie za nowinkami nie pozwala stać w miejscu. Każdy biznes musi zmierzyć się z nieustającym rozwojem, mój także. Ci, którzy potrafią się przystosować, mogą w dłuższej perspektywie osiągać sukcesy.

A Ty? Jesteś gotowa na zmiany?

Czy może wolisz siedzieć i czekać, aż klient zde...
Share
Mark as Played
Jak prowadzić narady zespołowe w czasie kryzysu gospodarczego?

Jak radzi sobie Twój biznes w czasach zmian? Czy w związku z inflacją, wojną, zmianą nastrojów społecznych nastąpił spadek przychodów?

O ile wzrosły koszty prowadzenia biznesu?

Co w takiej sytuacji robisz?

Czekasz, aż COŚ się zmieni, czy REAGUJESZ na zmianę?

Odkąd prowadzę firmę (czyli od 1999 r.) jestem ogromną fanką podsumowań i narad, podczas których przyglądam się z zesp...
Share
Mark as Played
Uważasz się za osobę asertywną?

Czy zastanawiałaś się kiedyś ile razy, zamiast otwarcie wyrazić swoje zdanie, wybierałaś drogę na skróty, mówiłaś to, czego oczekują inni? Ile razy unikając bezpośredniej konfrontacji, zrezygnowałaś z obrony własnego zdania, uległaś presji otoczenia, bo takie były oczekiwania, szefa, rodziców, partnera?

Co powoduje, że ludzie tak często nie są asertywni, pomimo, że uważają się za osoby asertywne?

Możesz...
Share
Mark as Played
Czy Twoje dziecko potrafi się samodzielnie spakować na wakacje?

Dzieci i pakowanie? Nie warto ich wyręczać – lepiej nauczyć samodzielności!

Anna Piaseczna i Agnieszka Witkowska pokazują, w jaki sposób pomóc maluchom pakować się na wakacje z głową.

Jestem wielką fanką usamodzielniania dzieci i uczenia tego, że dużo rzeczy mogą zrobić osobiście. Oczywiście, nie przeszkadza mi, żeby spakować mojego syna na wyjazd. Wiadomo, że wspólnie za...
Share
Mark as Played
Jak stać się najlepszym sprzedawcą, jakiego znasz, i sprzedawać więcej?

Wielu z nas już na samo słowo "sprzedaż" albo "sprzedawca" reaguje negatywnie. Oczyma wyobraźni widzimy kogoś, kto usiłuje nam za wszelką cenę "wcisnąć" zupełnie niepotrzebny towar albo zwyczajnie nas oszukać. Zawód ten nie ma dobrej sławy, a już na pewno nie wydaje się dochodowy. Przez takie opinie trudniej nam rozpocząć działania. Nikt ...
Share
Mark as Played
Chcesz poznać tajemnice moich mediów społecznościowych?

Według ostatnio przeprowadzonych badań Hootsuite’s Digital Trends Report 2022 Polacy spędzają prawie 2h dziennie przeglądając social media. Co daje nam blisko 60h miesięcznie!

Co czułaś czytając te statystyki? Ogarnęło Cię przerażenie, czy raczej mobilizacja do założenia profilu biznesowego?

Zaczynając moją przygodę z "internetami" robiłam to bardzo nieświadomie. Używałam...
Share
Mark as Played
Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu.

Czy można zarobić z MLM?

MLM (ang. Multi Level Marketing), marketing sieciowy i marketing wielopoziomowy to różne nazwy określające jeden charakterystyczny rodzaj sprzedaży. Przez jednych określany jest jako łatwy i szybki sposób na źródło dochodów, inni z kolei uznają go za piramidę finansową lub zwykłą formę akwizycji.

Na czym w praktyce polega MLM?

Ci z was, którzy znają mnie dłużej, wiedzą...
Share
Mark as Played
Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu.

Zarządzacie budżetem domowym wspólnie, jednak wciąż musisz tłumaczyć się Twojemu partnerowi z każdej wydanej złotówki? Jako dziewczynki mogłyśmy słyszeć, że nam nie wypada. Chłopak to co innego – on może więcej. Tym sposobem niektóre z nas, gdzieś w podświadomości, ma zakodowaną uległość i poczucie zależności od innych. Często boimy się wyrażania własnego zdania, dusząc je w sobie, bo tak trze...
Share
Mark as Played

Zastanów się - czy wszystkie obowiązki domowe są na Twojej głowie, a w pracy musisz zostawać po godzinach?

Nie dzielisz się swoimi obowiązkami ponieważ masz poczucie, że wszystkie zadania zrobisz najszybciej i najlepiej?

W trakcie rozwoju firmy prędzej czy później napotkasz mur, który utrudni Ci efektywne działanie. Nadmiar obowiązków domowych i zbyt dużo pracy to czynniki, które stanowią przeszkodę w realizacji celów. W taki...
Share
Mark as Played
Zastanów się – czy jesteś jedną z tych osób, które powstrzymują się przed rozwojem, ponieważ boją się pokazać, że czegoś nie potrafią?

Co dzieje się wtedy, kiedy chciałabyś spróbować czegoś nowego np. po raz pierwszy w życiu zakładasz na swoje nogi narty? Albo próbujesz stworzyć swoją pierwszą rolkę na Instagramie?

Większość osób przejmuje się tym, co powiedzą inni. Wstydzi się, że ktoś może zo...
Share
Mark as Played
Zastanów się - czy jesteś jedną z tych osób, które wciąż tylko rozwijają się i mówią o sukcesie, ale nigdy nie podjęły próby działania i faktycznej zmiany?

Co dzieje się wtedy, kiedy w końcu dostajesz szansę, by ten sukces odnieść? Może być to propozycja, ciekawy telefon, a może szkolenie, które wywinduje Cię zawodowo do góry.
Większość osób zostaje tylko przy deklaracji albo odpuszcza, bo łatwiej sięgnąć po wymówkę (nie są w...
Share
Mark as Played
Co robisz z ubraniami, których - z różnych względów – już nie używasz?

Jesteś mistrzynią Vinted, a może oddajesz do recyclingu lub wspierasz akcje charytatywne, np. Ubrania do oddania?
Kiedyś popularne było to, że ubraniami po prostu wymieniało się między przyjaciółkami, w rodzinie, pożyczało się je na wyjątkowe okazje.

Dzisiaj mnóstwo ubrań zostaje założonych raz, dwa, a czasem nawet latami leżą w szafie z nieoderwaną metką.
Znasz to?...
Share
Mark as Played
Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu!

Tylko na chwilę klikasz w kuszący link. A tam promocja na buty, zdjęcie małego kotka, jakiś wstrząsający artykuł, który oczywiście trzeba skomentować... Jeszcze koleżanka wrzuciła zdjęcia ślubne i wszystkie trzeba polajkować... 3 godziny później wciąż siedzisz przed komputerem, ale absolutnie nic nie jest zrobione.

Czy wiesz, jak wiele będziesz w stanie zrobić, jeśli zapanujesz nad kompulsywnym ...
Share
Mark as Played
Grudzień to czas wielkich emocji, świątecznej krzątaniny, dla niektórych – również czas przeżyć duchowych i spotkań z rodziną. Dla mnie jest to czas odprężenia i relaksu. Staram się wchodzić w nowy rok z dobrym humorem, a świąteczny czas spędzić przede wszystkim na spotkaniach z najbliższymi i odpoczynku.

Często, gdy dzielę się swoim sposobem spędzanie tego czasu, otrzymuję w odpowiedzi wiadomości pełne goryczy i niezadowolenia. Na ...
Share
Mark as Played
Czy masz czasem tak, że czujesz się jak chomik w kołowrotku?
Czy w Twoim życiu zdarzają się momenty, gdy wszystkie plany legły w gruzach, a myśl o ich spełnieniu przygniatają wciąż nowe problemy?

Nie martw się – nie jesteś w tym sama.

Jeśli znamy się dłużej – wiesz już, że jestem zwolenniczką maksymalnej produktywności. Nagrałam na ten temat cały kurs online. Jednak w moim życiu również zdarzają się momenty, gdy wkrada się do niego CH...
Share
Mark as Played
Zapraszam Cię do wysłuchania Power Poniedziałku, w którym opowiem o naradzie kierowniczej, którą odbyłam niedawno z moim Zespołem. Jak dużo czasu poświęcamy na podsumowania, jakim tematom się przyglądamy i co jest najbardziej istotne w planowaniu kolejnego roku w naszym biznesie?

W tym odcinku:
🔹 Opowiem Ci, w jaki sposób podsumowujemy rok w naszej firmie i planujemy działania na kolejny.
🔹 Wyjaśnię, jak wygląda strukt...
Share
Mark as Played
Prowadzisz firmę lub chcesz wzmacniać swoją markę osobistą w Internecie? Chcesz poznać skuteczne sposoby na zwiększanie swojego zasięgu, bez potrzeby inwestowania w reklamy? Mam dla Ciebie świetną wiadomość! W dzisiejszym Power Poniedziałku porozmawiamy o sile crossów marketingowych!


Koniecznie wysłuchaj podcastu do końca, ponieważ przygotowałam dla Ciebie prawdziwą PETARDĘ! Sprawdź, w jaki sposób możesz wygrać roczny dostęp do moje...
Share
Mark as Played
Miłość i szczęście w związku - dlaczego zdecydowałam się podjąć taki temat?

Jestem żoną po raz drugi - gdy zakochiwałam się w moim pierwszym mężu, miałam 17 lat, w drugim - gdy miałam lat 30 i byłam już mamą. Na każdym z tych etapów mojego życia zupełnie inne kwestie były dla mnie ważne, gdy decydowałam się wchodzić w relację. Co zrobiłam inaczej, gdy podejmowałam decyzję o wyjściu za mąż po raz drugi? Dlaczego Rafał oświadczył mi s...
Share
Mark as Played
Sierpień to nowy styczeń! Wiedzą o tym szczególnie osoby, które mają pod swoją opieką dzieci uczęszczające do szkoły. Dlaczego nie warto czekać z nowymi postanowieniami do stycznia i jak organizujemy życie naszej rodziny, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny? Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu!

W tym odcinku:
🔹 Zachęcę Cię do podsumowania pierwszych ośmiu miesięcy roku oraz wytłumaczę, dlaczego jest to istotne.
...
Share
Mark as Played
July 26, 2021 21 min
Od czasu mojego wakacyjnego pobytu w Czarnogórze, przerabiamy wspólnie ćwiczenia z książki „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”. To właśnie wspólna praca z moją Społecznością na Instagramie, Wasze refleksje, komentarze i aktywność pod postami, zainspirowały mnie do nagrania tego podcastu.

W październiku 2019 roku opublikowałam ważny dla mnie odcinek Power Poniedziałku, w którym poinformowałam, że potrzebuję na moment ZWOLNIĆ i d...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.