Krótko o ruchu

Krótko o ruchu

Najpierw była ciemność, a potem nastała jasność. Niekoloryzowane. Wiele lat stresu, pracy za biurkiem, życia w delegacjach i walki z samą sobą poprzedziły moją decyzję o przewartościowaniu wszystkiego. Co z tego, że zarządzałam milionami dolarów i tysiącami osób skoro nie byłam szczęśliwa? W końcu zrozumiałam , że człowiek ma dwa życia, a to drugie zaczyna się wtedy, gdy się zrozumie, że życie jest jedno. To nie ja powiedziałam, cytuję mistrza Konfucjusza. No więc postanowiłam zaufać sobie i przeżyć to drugie pierwsze życie tak jak czułam. A chciałam pomagać, realnie wpływać na poprawę jakości życia i zdrowia osób, które są gotowe zmianę. Chciałam zmieniać życie innych, tak samo jak zmieniłam swoje własne, przez zdrową aktywność fizyczną. Wybór był oczywisty: koniec z nadgodzinami w biurze i bycie trenerką pod osłoną nocy. Nadszedł czas na to, by przestać mieć plan B i skupić się tylko na jedynym słusznym planie A. I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Inny punkt widzenia, który tu poznasz, sprawi, że i Ty spojrzysz innym okiem na ruch i zrozumiesz, że wcale nie trzeba przerzucać ciężarów, aby czuć się dobrze i być pewnym siebie. Warunkiem do zmiany jest otwarta głowa i chęć zaczerpnięcia z doświadczenia trenerki personalnej, którą jestem. O czym będę mówić? O moich codziennych obserwacjach, rozmowach z klientami i klientkami, technikaliach treningu, żywienia i regeneracji. W tym podkaście poznasz sprawdzone przeze mnie i osoby ze mną współpracujące wybrane metody czy sposoby na to, by ruszać się lepiej, inaczej i przywrócić naturalną potrzebę ruchu. Obalam mity i mówię co działa. Ale uwaga, nie spodziewaj się ciężkich treningów siłowych, planów dla kulturystów czy drakońskich diet. Ciało, i tego również uczę, należy traktować z szacunkiem i zrozumieniem. Tylko wtedy masz szansę na długotrwałe efekty i rozbudzenie ciekawości. Postaram się również przemycić tu i ówdzie prywatne pasje, tj. filozofię, antropologię, archeologię, psychologię, sztukę i neuronaukę oraz elementy mojej autorskiej metody pracy z ciałem Absolute Body Control. Rozgość się. To miejsce stworzyłam dla Ciebie. Czerp, a jeśli uznasz treści, które odsłuchasz za ciekawe, pozostaw po sobie ocenę czy komentarz. Szukasz indywidualnych rozwiązań? Skontaktuj się: mail: kontakt@wenecka.com www: https://wenecka.com linkedin: https://www.linkedin.com/in/justyna-wenecka/ Aktywnego słuchania, Justyna.

Episodes

September 4, 2023 22 mins
W tym odcinku poznasz metody na to jak, dzięki małym trikom, możesz poczuć się odważny lub odważna i to w każdej dziedzinie życia.

Zasubskrybuj lub zaobserwuj ten podcast, aby otrzymać powiadomienie o nowym odcinku.


Wspomniane linki:
 • odcinek o tym jak określić swoje wartości - KLIK.
 • sezon w kajaku, temat rzeka, o budowie samodyscypliny - 1. odcinek sezonu - KLIK.
 • książka Wyzwanie stoika na goodreads - KLIK.
Kontakt do mnie:
mail:...
Mark as Played
W tym odcinku poznasz proces (re)definiowania wartości, który wypracowałam przez lata i który każdorazowo pomaga mi zrealizować moje cele, marzenia i po prostu być szczęśliwą. Zainspiruj się i pomyśl o sobie od zupełnie innej strony.

Zasubskrybuj lub zaobserwuj ten podcast, aby otrzymać powiadomienie o nowym odcinku.


Wspomniane linki:
 • przykładowa lista wartości: KLIK
 • odcinek o kontroli nad własnym życiem: KLIK
Kontakt do mnie:
m...
Mark as Played
Kiedy zakładałam ten podcast, podjęłam decyzję, że będę mówić tylko o rzeczach, na których się znam i które są mi osobiście bliskie. Nie chciałam mówić o tym co modne albo co przyniesie mi milion obserwatorów. Chciałam mówić do osób takich jak ja, które szukają swojej drogi, interesuje ich rozwój osobisty i chcą po prostu żyć lepiej. I o tym jest sezon. O tym jak zrozumieć swoje wartości i kształtować lepsze życie przez pryzmat akt...
Mark as Played
Często po otrzymaniu planu żywienia pytacie mnie: Czemu mleko bio? Nie może być inne? Nie, nie może. Pytacie też czemu takie, a nie inne składniki, a także co można zamienić.

Dlatego dziś porozmawiamy o tym co jest dla mnie podstawą dobrego jedzenia i dbania o siebie. To jest też podstawa do rozpoczęcia prawdziwej (nie pozornej) pracy nad sobą, swoim życiem czy wyglądem. I chociaż nie jest to najłatwiejsza droga, to mogę Ci obiecać,...
Mark as Played
Treking to sport, który może przynieść Ci wiele radości i satysfakcji, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio się do niego przygotujesz. Poznaj 3 fundamenty udanego trekingu zanim wyruszysz w drogę.

Przesłuchaj odcinek i mam nadzieję, że zostanie on z Tobą na dłużej.
Prześlij go również osobie, której wiedza i wskazówki w nim zawarte, mogą się przydać.


Kontakt do mnie:
facebook: https://www.facebook.com/abctrainingsystem
mail: kontakt@wenecka...
Mark as Played
Według Kinga to sytuacje i akcja wpływają na to czy książka jest dobra, dobrze się ją czyta, czy nie. Tak samo jest z Twoim życiem: to sytuacje, które Cię spotykają, wpływają na to czy uważasz swoje życie za spełnione, "dobre", czyli takie jak chcesz, czy może nie do końca.
Jak zapanować nad tymi sytuacjami? Co zrobić, aby się rozwijać w swoich wybranych kierunkach?
Ku temu jest tylko jedna droga. I nie jest to droga usłana różami. ...
Mark as Played
3 miliony lat doświadczenia w ruchu, to chyba wystarczająco długo, prawda? W sezonie Naturalnie o ruchu pomówimy o tym co dla nas, ludzi, jest naturalne, co nam służy i wspiera nasz rozwój, jakie umiejętności zatracamy przez wygodę i wszechobecną technologię oraz o co jeszcze możemy i powinniśmy zadbać.

W tym odcinku omówimy jak, wychodząc na świeże powietrze, zrobić dla siebie jeszcze więcej. Poznaj 4 sposoby na poprawę swoich efek...
Mark as Played
3 miliony lat doświadczenia w ruchu, to chyba wystarczająco długo, prawda? W sezonie Naturalnie o ruchu pomówimy o tym co dla nas, ludzi, jest naturalne, co nam służy i wspiera nasz rozwój, jakie umiejętności zatracamy przez wygodę i wszechobecną technologię oraz o co jeszcze możemy i powinniśmy zadbać.

W tym odcinku omówimy ruch naturalny, podstawowe "zadania" i umysłowe aktywności, jakie nasze ciało lubi wykonywać i z nich czerpie...
Mark as Played
Gdy Pani Monika powiedziała mi, że nie musi ćwiczyć, bo jest szczupła i zdrowa, to mnie zmroziło. Zrozumiałam, że z tym kojarzymy ruch: z odchudzaniem. Ewentualnie z budową masy mięśniowej. A przecież chodzi o coś znacznie więcej. I to nie jest kwestia czy mi się chce czy nie chce. Aktywność fizyczna zmienia - nie boję się tego powiedzieć - wszystko w naszym życiu. Figura to najmniejszy problem, to efekt uboczny. No ale, po Pani Mo...
Mark as Played
Czasami wymówki nie wynikają z naszej złej wiary a po prostu z niewiedzy. Tym jest dla mnie spowodowana wymówka, o której dziś porozmawiamy. Poruszymy temat zdrowotnych ograniczeń do tego, by być aktywnym fizycznie i - nie bójmy się tego słowa - wysportowanym. Wymówka złego samopoczucia, bólu, zawansowanego wieku, chorób, które Cię ograniczają czy kontuzji pojawi się w Twoim życiu prędzej cz później. Nie musisz z aktywności jednak ...
Mark as Played
Dziś jak na spowiedzi. Będzie o mojej prywatnie ulubionej wymówce. Wymówka nieodpowiedniego przygotowania, braku wiedzy dotyczy jednak nas wszystkich - chłeptających wiedzę jak mruczek mleko i adeptów perfekcjonizmu. Jeśli nie ćwiczysz, bo nie wiesz od czego zacząć, to w pełni Cię rozumiem. Rozumiem dlaczego tak jest. Wiem też co zrobić, aby tak nie było.

Zapraszam do odsłuchania odcinka i do podzielenia się swoją historią.
Zasubskr...
Mark as Played
Pan Aleksander ma 82 lata i ćwiczy siłowo 6 razy w tygodniu. Ćwiczymy na tej samej siłowni. Spotykamy się o poranku. Wczoraj ćwiczyłam z Panią Anią, która przyznała, że patrząć na Pana Aleksandra jest jej po prostu wstyd... Wstyd, że przez tyle lat szukała wymówek, żeby nie robić nic. I tak się zaniedbała, że dziś z zadyszką wchodzi na drugie piętro.

Jakich wymówek szukasz Ty?

Sezon Pomówmy o wymówkach skupia się na prawdziwych histo...
Mark as Played
February 3, 2023 2 mins
Podcast Krótko o ruchu poleca się do słuchania zwłaszcza przed treningiem, w trakcie i po. Także gdy idziesz na spacer lub nie możesz się zebrać, żeby iść. Gdy odpoczywasz po dniu pracy i regenerujesz siły. Wiedza, którą tu zdobędziesz, sprawi, że poprawisz efekty ćwiczeń, spojrzysz innym okiem na zdrową aktywność i dojdziesz do siebie szybciej. Warunkiem do zmiany jest otwarta głowa i chęć zaczerpnięcia z doświadczenia wieloletnie...
Mark as Played
Poznaj 5 sposobów na to, by w końcu zrealizować postanowienia noworoczne (i każde inne). Przesłuchaj odcinek tylko, gdy zależy Ci na realnej zmianie. Zaczerpnij wiedzy i doświadczenia trenerki personalnej.

Książki, które polecam:


Daj mi znać:
 • czy planujesz na nowy rok duże zmiany?
 • który ze sposobów wydaje Ci się trudny do realizacji?
 • czy jesteś zadowolona/ z...
Mark as Played
Poznaj 5 największych błędów mężczyzn na siłowni. Dotyczą one każdego, niezależnie od wieku czy stażu w klubie. Zapraszam do w kolejnego odcinka Trenuj Lepiej Podcast. Zaczerpnij z wiedzy i doświadczenia wieloletniej trenerki personalnej.
Daj mi znać -
- który z wymienionych błędów jest lub był Twoim udziałem?
- a może więcej niż jeden?
- czy zadowolony jesteś ze swoich efektów ćwiczeń?

Odcinek ten jest ostatnim odcinkiem sezonu Wąsopa...
Mark as Played
Czy ćwiczenia wykonywane przez mężczyzn powinny się różnić od ćwiczeń kobiet?
Czy mężczyźni i kobiety powinni ćwiczyć razem?
Co jako mężczyzna możesz poprawić w swoim tygodniu treningowym?

Na te i na inne pytania odpowiemy sobie w kolejnym odcinku Trenuj Lepiej Podcast.

Wspomniane odnośniki:
-Poczytaj o akcji #Movember na stronie akcji https://movember.com
-Ile trzeba ćwiczyć, aby być zdrowym? Aktualne wyniki badań: https://www.linkedin....
Mark as Played
Zaburzenia snu, erekcji i libido. Oporny na spalanie tłuszcz. Znikające owłosienie. Kobieca sylwetka -
to jedne z objawów niedoboru testosteronu.

Omówmy jak w prosty sposób (i we własnej kuchni) podnieść sobie testosteron.

-Poczytaj o akcji #Movember na stronie akcji https://movember.com
-Ile trzeba ćwiczyć, aby być zdrowym? Aktualne wyniki badań: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7000859896971706369/

___________
Podo...
Mark as Played
Masz 35+, chromosom Y i chciałbyś wyglądać lepiej i czuć się lepiej?
Chcesz zadbać o mężczyznę, który jest Ci bliski?

Ten sezon jest dla Ciebie. O mężczyznach i dla mężczyzn.
Odpowiemy sobie m.in. na pytania:
-Co powinno być alarmujące? Kiedy trzeba iść do lekarza zamiast czekać aż samo przejdzie?
-Jak powinieneś ćwiczyć, żeby nie umrzeć przy wejściu na 2 piętro?
-Jak w prosty sposób podnieść sobie testosteron?

Poczytaj o akcji #Movembe...
Mark as Played
Co obiad ma wspólnego z zaufaniem?
Kiedy wiek zaczyna nam przeszkadzać w osiąganiu celów?
Czy męka dyscypliny kiedyś się kończy?

Na te i na inne pytania odpowiem w ostatnim odcinku sezonu Temat Rzeka.

Omówmy dziś najczęstsze mechanizmy odpowiadające za porażkę i sukces w dyscyplinie i to, co dzieje się w naszej głowie, kiedy nie dotrzymujemy sobie obietnicy.

Przed Tobą czwarty i ostatni odcinek sezonu w kajaku - Temat Rzeka.

Wszystkie...
Mark as Played
My, ludzie, lubimy sobie komplikować życie. A wcale tak nie musi być. Planowanie jest nie dość, że proste, to jeszcze potrafi być przyjemne.

Omówmy dziś podstawowe narzędzie do planowania czegokolwiek. Używam go z powodzeniem od wielu lat i sprawdza się rewelacyjnie. Może sprawdzi się też u Ciebie?

Przed Tobą trzeci odcinek sezonu w kajaku - Temat Rzeka!

Czego nie będzie w tej serii?
mówienia o motywacji i przekonywania Cię, że jesteś...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.