Śliwką w kompot

Śliwką w kompot

Marcin Śliwa wrzuca śliwkę w kompot polityków, ludzi mediów i zwykłych Polaków! Krakowskich żartem celnie komentuje rzeczywistość!

Episodes

December 1, 2022 1 min
Kto kocha Gwiezdne Wojny ten wie, że "Nowa nadzieja" to jedna z części kultowej serii. Ale chyba nie wiedzieli o tym Korwiniści, którzy właśnie ogłosili, że tak nazywać się będzie ich nowa partia. Ale nie uszczegółowili czego owa nadzieja ma dotyczyć - przekroczenia progu wyborczego, czy może tego, że w końcu pójdą po rozum do głowy.
Mark as Played
Czy jesteśmy gotowi na sukces? Dzisiaj ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata. Polska ma szansę wyjść z grupy i osiągnąć sukces! Pierwszy raz od dawna może coś z tego być, a mecz gramy nie o honor a o coś. I co teraz? Kim się staniemy jeśli coś nam się uda? Czy będziemy jeszcze Polakami?
Mark as Played
November 29, 2022 1 min
Co można robić na starość? Można jeździć za darmo komunikacją miejską, czekać na swoją porę w przychodni, karmić gołębie albo...zaciągnąć się do Rosyjskiej armii! Tak zrobiła pewna Polka i armia Putina ogłosiła jej gotowość do walki jako wielki sukces! Szkoda tylko, że ta Polka urodziła się w 1936 roku!
Mark as Played
November 28, 2022 1 min
Okazuje się, że nowe i dziwne nie zawsze oznacza gorsze! Marcin śliwa pożyczył szampon od swojego psa i okazało się, że to strzał w dziesiątkę! Już nie potrzebny mu fryzjer ani stylista! Efekt lśniącej sierści gwarantowany!
Mark as Played
November 23, 2022 1 min
Zakupy przed meczem Polski to dramat który rozgrywa się w każdej Żabce czy Biedronce w Polsce. Wzorowi obywatele, który muszą przełknąć jakoś gorzką pigułkę rozczarowania kupują napoje procentowe. I to jest zrozumiałe...ale czemu stają z nimi do kasy bezobsługowej?
Mark as Played
November 22, 2022 1 min
Po co człowiek wchodzi do Internetu? Wiadomo! By dowiedzieć się co robi ŹLE! Internet zasypany jest artykułami z których możesz dowiedzieć się co i czemu robi coś źle. I po co nam żony skoro ich miejsce życiowego krytykanta zajmuje Internet?
Mark as Played
Mundial w Kotarze rozpoczął się! I ludzie maja szok! Okazuje się, że nie będzie można pić piwka, palić papierosków a nawet jeść wieprzowiny! No to już koniec Świata! Jak tak można! Łamanie praw homoseksualistów i kobiet to nic! Ale piwo i parówki? To już przesada!
Mark as Played
Staropolskie przysłowie mówi, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem. I chociaż jest w tym dużo mądrości to niewielu polskich polityków stosuje się do tych pięknych słów i po prostu nie wie kiedy się zamknąć. A warto byłoby gdyby czasami milczeli i dali nam od siebie po prostu odpocząć
Mark as Played
November 8, 2022 1 min
Spokój duszy jest najważniejszy. Spokój ten Marcina Śliwy zakłócił chłop. Chłop który w listopadzie kosi trawnik. Pies podgryza zabawkę, człowiek wypoczywa z herbatą w dłoni a on kosi, bo jak wiadomo trawa zawsze rośnie najbardziej w listopadzie...
Mark as Played
November 7, 2022 1 min
Na pogrzeb na rowerze? Taka nowa moda panuje w USA i w Europie. Po prostu trumna wieziona na dwukołowcu. Ale coś tu nie pasuje bo w końcu na rowerze trup, a mówią, że sport to zdrowie...
Mark as Played
November 4, 2022 1 min
Życie w Polsce jest przewidywalne. Żyjemy w państwie składającym się z chaosu.w najczystszej formie. Tak zwany Jakośtobędzizm. Przed nami jeszcze święto niepodległości, bitwa przy empiku, później karp Kewin i Sylwester z Marylą.
Mark as Played
Rydzyk zarabia na geotermii! Sprzedawana energia droższa jest o 500 proc. niż w PGE Toruń. Teraz woda ma już wymagane 130 stopni. Czyli sukces! Wspaniały to kraj, który wspiera przedsiębiorczość.
Mark as Played
November 4, 2022 1 min
Życie w Polsce jest przewidywalne. Żyjemy w państwie składającym się z chaosu w najczystszej formie. Tak zwany Jakośtobędzizm. Podsumujmy- Przed nami jeszcze święto niepodległości, bitwa przy empiku, później karp Kevin i Sylwester z Marylą.
Mark as Played
CBOS przeprowadził badanie, według którego 71% Polaków uważa, że życie w Polsce jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Żyjemy więc w kraju, w którym rodzimy się, wariujemy i umieramy. A to wszystko pod czujnym okiem ZUS
Mark as Played
October 27, 2022 1 min
Polityka jest jak kebab z osiedlowej budy. Świeżość już nie ta, nie wiadomo do końca co właściwie znajduje się w środku i czy ten kurczak to faktycznie kurczak oraz jaką brzydką prawdę zalewają ostrym sosem tak żebyśmy tego nie wyczuli. Po wszystkim pozostaje niesmak i zgada. I tak jak tego kebaba polską politykę ciężko jest przełknąć na trzeźwo.
Mark as Played
Wydawałoby się, że Edyta Górniak nie może już niczym zadziwić, a jednak. Kolejny raz otworzyła usta w obronie tradycji i przestrzegając przed tym co obce, złe i demoniczne. Przy okazji Edyta zdradziła, że jest już na ziemskim padole już 4000 lat! I teraz naprawdę należy się zastanowić, czy to nie ona była Ewą.
Mark as Played
Działacze Solidarności stanęli za Premierem Morawieckim murem. Ale nie do końca sobie chyba to Pan Premier tak wyobrażał. Działacze starali się zamurować jego biuro poselskie. Zresztą zamurować premiera nie byłoby łatwo. W końcu chłop ma 180 a dodatkowo ten nos...on cały czas rośnie.
Mark as Played
Marcin Śliwa napisał piękny wiersz o wspaniałym człowieku. Przemysław syn wielkiego ojca Ryszarda bez lęku i bez strachu leżał na przystanku w Wilanowie. Takich ludzi nam trzeba!
Mark as Played
October 20, 2022 1 min
Rząd będzie mieć nowe godła. Orzełek będzie odświeżony, będzie miał złote nóżki i proste skrzydełka. A może teraz każda instytucja powinna mieć własnego orzełka. Na przykład orzeł Ministerstwa Sprawiedliwości mogłoby mieć cudne lico Zbigniewa Ziobro...
Mark as Played
October 18, 2022 1 min
Myślistwo - szlachetne hobby, wspaniały sport, tylko Ci myśliwi tacy niespecjalni. Ktoś powinien coś w końcu zrobić z myśliwymi. Ludzie, którzy nie rozpoznają kształtów, kolorów, dźwięków, odległości… krótko mówiąc ślepi i głusi, nie powinni móc swobodnie chodzić z bronią i strzelać do czego popadnie.
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Piketon Massacre

  The most notorious mass murder in Ohio’s history happened on the night of April 21, 2016 in rural Pike County. Four crime scenes, thirty-two gunshot wounds, eight members of the Rhoden family left dead in their homes. Two years later a local family of four, the Wagners, are arrested and charged with the crimes. As the Wagners await four back-to-back capital murder trials, the KT Studios team revisits Pike County to examine: crime-scene forensics, upcoming legal proceedings, and the ties that bind the victims and the accused. As events unfold and new crimes are uncovered, what will it mean for all involved? What will it mean for Pike County?

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.