Travel Expert

Travel Expert

Travel Expert - Wszystkie wymiary turystyki - to cykl, w którym Kamil Kurak wraz ze swoimi gośćmi będzie odsłaniał kulisy biznesu turystycznego - opowiadając o najciekawszych kierunkach, trendach, wydarzeniach i nowościach. Autor od prawie 20 lat związany jest z branżą turystyczną. Jako pilot wycieczek, właściciel biura podróży i działacz organizacji samorządowych inspiruje do podejmowania aktywności podróżniczej na małą i dużą skalę. Słuchając tego programu poznasz sylwetki osób aktywnie kształtujących rynek podróży i odkryjesz w sobie żyłkę obieżyświata. Prosimy zapiąć pasy i startujemy!

Episodes

January 23, 2019 26 min
Ciężko znaleźć bardziej rozpoznawalny polski produkt eksportowy niż "Polska Wódka"
Jakie wymogi musi spełnić alkohol aby można było na jego etykiecie używać chronionego oznaczenia geograficznego "Polska Wódka"?
O znaczeniu dla polskiej historii i kultury i silnych związkach naszego narodowego trunku z turystyką w rozmowie bogatej w wiele anegdot opowie Andrzej Szumowski - twórca Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie.
Share
Mark as Played
Niewielu jest w Polsce urzędników, którzy tak długo i tak efektywnie jak Izabela Stelmańska zajmują się szeroko rozumianą turystyką.
Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim opowiada o najczęstszych działaniach podejmowanych przez Urząd i przekonuje że atrakcyjność województwa Mazowieckiego nie ogranicza się tylko do Warszawy.
Wskazuje również, na co należy zwrócić szczególną...
Share
Mark as Played
Dyrektor polskiego przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej - Agnieszka Puszczewicz o Chorwacji wie prawie wszystko.
W rozmowie opowiada o wielu miejscach, które warto odwiedzić. Wyjaśnia dlaczego Chorwaci bardzo lubią turystów z Polski i pomoga zrozumieć fenomen przejścia kraju za stanu wojny do jednej z najlepiej funkcjonujących gospodarek turystycznych Europy.
Z rozmowy dowiemy się również czy warto wprowadzać lokalne...
Share
Mark as Played
Jak wygląda dzień pracy dziennikarza opisującego rynek turystyczny? W jaki sposób powstają newsy o podróżach, do których możemy dotrzeć na portalach branżowych. Na te i inne pytania odpowiada redaktor naczelny portalu waszaturystyka.pl - Adam Gąsior.
W audycji dowiemy się również o przedsięwzięciach realizowanych przez jego redakcję takich jak Forum Promocji Turystyki czy ranking "100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turys...
Share
Mark as Played
O bogatej ofercie wyjazdów na największy i najbardziej różnorodny kontynent świata opowiada prezes polskiego oddziału firmy Tourasia - Piotr Chojnowski.
Tajlandia, Sri Lanka czy Wietnam to tylko niektóre z propozycji organizatora.
Z rozmowy dowiemy się również, w którym kraju poziom rozwoju gospodarczego mierzy się zadowoleniem jego mieszkańców i co to właściwie jest produkt turystyczny.
Share
Mark as Played
Jakie zadania stawia przed sobą Niemiecka Centrala Turystyki i dlaczego coraz więcej Polaków odkrywa Niemcy jako kraj bardzo atrakcyjny turystycznie?
Podczas rozmowy dyrektor Tomasz Pędzik opowiada o miejscach, które szczególnie warto odwiedzić i zdradza czym na codzień zajmuje się jego organizacja. W tym odcinku usłyszymy również o tradycyjnych bożonarodzeniowych jarmarkach, które w każdym niemieckim landzie mają swój unikalny char...
Share
Mark as Played
Polacy z roku na rok podróżują coraz częściej i coraz dalej. Czy podczas naszych zagranicznych eskapad dokładamy należytej staranności żeby zadbać o nasze zdrowie?
O kampanii „Medycyna na krańcach świata”, której ambasadorami są m.in Martyna Wojciechowska i Marek Kamiński opowiada jej pomysłodawca - doktor nauk medycznych - Sebastian Kołodziej.
Wysłuchaj tego odcinka zanim zaplanujesz kolejną egzotyczną wycieczkę!
Share
Mark as Played
Prezes biura podróży Prima Holiday - Maher Lili od niedawna jest obywatelem Polski. W rozmowie opowiada o swojej pierwszej ojczyźnie - Tunezji. Zdradza trzy, jego zdaniem, najpiękniejsze miejsca, które warto odwiedzić i informuje jakie potrawy powinny znaleźć się na tradycyjnym tunezyjskim stole.Dowiadujemy się również jakie oferty i promocje przygotowała firma Prima Holiday na nadchodzący sezon.
Share
Mark as Played
Aby okrążyć kulę ziemską małym samolotem - Cesną 152 - potrzeba nielada odwagi, sprawności fizycznej i pomysłowości. W rozmowie z Tomaszem Wojtowiczem (zdobywcą wyróżnienia na festiwalu Kolosy 2018) dowiadujemy się, jak to wogóle było możliwe i poznajemy kolejne etapy jego wyprawy dookoła świata.
Tomek opowiada również, jak swoją pasję do latania przekuł w przydatność społeczną i jak, jako dowódca śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratu...
Share
Mark as Played
Urszula Potęga - Prezes MT Targi Polska o targach turystycznych wie niemal wszystko.
Od 26 lat stoi na czele zespołu, który organizuje najbardziej uznaną turystyczną imprezę targową w Polsce.
W rozmowie opowiada o historii targów TT Warsaw i zdradza jakie niespodzianki czekają na tych z Państwa, którzy zdecydują się odwiedzić Pałac Kultury i Nauki w tym roku.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices