BSS bez tajemnic

BSS bez tajemnic

Nazywam się Wiktor Doktór, a to jest mój podcast dedykowany nowoczesnym usługom dla biznesu. Usłyszysz tu informacje z życia Pro Progressio, ale także ciekawostki dotyczące outsourcingu, centrów usług wspólnych i szerokopojetego świata BSS. Raporty, ciekawi ludzie, interesujące wydarzenia biznesowe, to tylko część tematów, które pojawią się w ramach BSS bez tajemnic. Zapraszam.

Episodes

September 19, 2023 31 mins
Branża Customer Experience, to jedna z tych, w których automatyzacja, robotyzacja, jak również sztuczna inteligencja znalazły dla siebie miejsce już dawno temu. Choć jeśli spojrzymy w przeszłość, to wcale się to tak nie zapowiadało.

W ciągu kilkunastu lat do obsługi klienta wprowadzono voiceboty, zautomatyzowane kolejkowanie rozmów, a w raportowaniu przeszło się od metod karteczkowych, do pełnej automatyzacji. Automatyzacja i AI był...
Mark as Played
Bezpieczeństwo cyfrowe, czy też cyberbezpieczeństwo, to temat, który jest aktualny codziennie. Czy takim cyberbezpieczeństwem jest zainstalowanie programu antywirusowego? A może inaczej, czy zainstalowanie takiego programu chroni już nas biznes w pełni?

Jakiś czas temu nagrywałem odcinek podcastu BSS bez tajemnic z cykli Kim ONI są, w którym poznałem bliżej firmą Sagenso. Sagenso na co dzień zajmuje się cyberbezpieczeństwem i mają w...
Mark as Played
Temat niepełnosprawności pojawił się już na falach podcastu BSS bez tajemnic w odcinku 443. Po rozmowie z Piotrem Konopką postanowiłem do niego wrócić, gdyż od tamtej pory, czyli ponad 2 lat za dużo się nie zmieniło. Tym razem do rozmowy zaprosiłem poza Piotrem, także Annę Latoszek – Dyrektor Finansową i IT z Mleczarni Turek oraz Agnieszkę Fedor – Partnerkę z Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Tematem naszej rozmowy było ...
Mark as Played
Sezon urlopowy za nami i przyszła pora na prawne podsumowanie sierpnia 2023 roku. W biznesie za dużych zmian nie było, za to sporo działo się w warstwie społecznej.

Zapraszam na 840 odcinek podcastu BSS bez tajemnic, którego gościem jest mecenas Mateusz Chudzik z Kancelarii Chudzik i Wspólnicy.

Omawiamy zmiany jakie w prawie przyniósł sierpień 2023. Tematy, które dziś poruszamy to:
 1. Ustawa kaucyjna, czyli zmiany w ustawie o gospoda...
Mark as Played
September 6, 2023 37 mins
W okresie wakacji firma CPL przygotowała bardzo ciekawy raport. Do współpracy przy tworzeniu tej publikacji zostały zaproszone Miasto Poznań oraz firma Colliers. W wyniku wspólnych prac oraz analizy badań powstał 50 stronicowy raport opisujący atrakcyjność biznesową miasta Poznania.

Z zamieszczonych wyników badań możemy dowiedzieć się także jakim Poznań jest miejscem do życia, jakie wynagrodzenia są oferowane pracownikom z sektora n...
September 5, 2023 7 mins
Raz w roku w Międzynarodowym Dniu Podcastu, czyli 30 września, w Polsce ma miejsce konferencja PyrCaster. To już kolejny raz kiedy w sercu Poznania spotkają się twórcy podcastów, osoby wspierające rozwój podcastów, jak również ich słuchacze.

Celem PyrCastera jest dzielenie się wiedzą i budowanie społeczności osób, u których podcasty mają swoje specjalne miejsce w sercach.

Będę miął okazję po raz drugi poprowadzić tę konferencję, więc...
Mark as Played
September 4, 2023 8 mins
Okres powakacyjny to czas raportów. Wiele organizacji czeka do września, aby podzielić się wynikami swoich badań i analiz. Jest to część wspólna dla niemal wszystkich branż, w tym oczywiście także i dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Dziś w 837 odcinku podcastu BSS bez tajemnic, mam dla Was omówienie wyników badania, jakie przeprowadziła organizacja GBS World kierowana przez Marka Angusa. Indeks o którym dziś opowiadam wska...
Mark as Played
PageGroup wypuściła na rynek bardzo ciekawe raporty, opisujące podejście pracowników do miejsca pracy. Raporty te skupiły się na trendach w ujęciu globalnym, regionalnym (Europa) oraz lokalnym (Polska).

Z raportów tych można wyciągnąć wiele wniosków, wśród których są i takie:
 • zdecydowana większość pracowników jest otwarta na zmianę miejsca pracy
 • lojalność pracowników praktycznie nie istnieje
 • hybryda to już norma i tej zmiany spowod...
Mark as Played
August 30, 2023 22 mins
Adama Furmańczuk poznałem w Monachium podczas dorocznej konferencji organizowanej przez Deutscher Outsourcing Verband, czyli Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu. Nie ukrywam, że konferencja ta, co roku daje możliwość poznania wielu ciekawych osób.

Adam jest Polakiem, mieszkającym w Szwajcarii i prowadzącym firmę IT w Wietnamie. Niezła kombinacja, czyż nie?

Dlaczego Wietnam? No cóż, z jednej strony przesądziły o tym kwestie rodzinn...
Mark as Played
Czy wiecie, że można prowadzić taką działalność gospodarczą w Polsce, w ramach której po dwóch latach możecie sobie wypłacić dywidendę bez podatku?

O tym i innych korzyściach z prowadzenia Polskiej Spółki Holdingowej rozmawiam ze stałym gościem podcastu BSS bez tajemnic, którym jest Piotr Chojnacki.

Dziś usłyszycie rozmowę o tym:
 • Co to jest i jakie korzyści daje polska spółka holdingowa?
 • Dla kogo polska spółka holdingowa może być ...
Mark as Played
Niemal codziennie na świecie powstają nowe aplikacje, z których korzystamy w naszych urządzeniach mobilnych. Edukacja, wiadomości, gry, podcasty, programy streamingowe – to wszystko mamy na swoich tabletach i smartphoneach ukryte pod małymi ikonkami. Każda z tych aplikacji do czegoś nam służy, więc nie ma się co dziwić, że firmy na całym świecie tworzą swoje własne aplikacje.

A czy wiecie, że są także aplikacje usprawniające procesy...
Mark as Played
August 24, 2023 16 mins
Czas poznać kolejną ciekawą firmę. Tym razem w cyklu Kim ONI są, który jest realizowany na falach podcastu BSS bez tajemnic, mówimy o AXIUM.

AXIUM jest Partnerem dla wielu podmiotów i wspiera biznes poprzez sprzedaż wielu rozwiązań teleinformatycznych. Słuchawki do Call Contact Centre, systemy wideokonferencyjne i wiele więcej, to arsenał produktów, którymi dysponuje Axium.

Kiedy powstała firma?
Kto jest w Grupie Axium?
Co robią na co ...
Mark as Played
August 23, 2023 31 mins
Ceny transferowe. Być może kiedyś już słyszeliście o tym zagadnieniu. No cóż, wspomniane ceny transferowe towarzyszą większości zagranicznych firm, które otwierają w Polsce swoje spółki córki i tworzą tak zwane podmioty powiązane. Ceny transferowe pojawiają się także przy relacjach z rajami podatkowymi.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Martą i Rafałem, którzy tworzą tandem do cen transferowych. Marta Klepacz z MDDP i Rafał Małecki...
Mark as Played
Mimo sezony urlopowego w naszym prawie dynamika zmian nie zwalnia. Co prawda w kwestiach legislacji obszarów biznesowych niezbyt wiele się zdarzyło, ale za to tam gdzie prawo dotyka nas jako obywateli, dość sporo zmian zaszło.

Zapraszam na kolejne spotkanie z mecenasem Mateuszem Chudzikiem z Kancelarii Chudzik i Wspólnicy, z którym odpowiadamy na pytanie jakie zmiany w prawie przyniósł lipiec 2023.

W 830 odcinku podcastu BSS bez taje...
Mark as Played
Z Igorem Siedlarskim z KPMG uwielbiam się spotykać i rozmawiać. Od czasu do czasu razem siadamy przed mikrofonami i rozmawiamy i tym co ciekawego dzieje się w świecie centrów usług wspólnych. Nasza ostatnia rozmowa odbyła się, kiedy Igor pracował gdzieś na Bliskim Wschodzie.

Dziś zapraszam Was na kolejną rozmowę z Igorem, ale tym razem nie o GBS czy SSC. Dziś rozmawiamy co nieco o klientocetryźmie, o plikach cookies, o tym jak firmy...
Mark as Played
July 31, 2023 15 mins
Cześć! Dzień dobry!

Dziś na fale podcastu BSS bez tajemnic wypływa odcinek 828 i rozmowa o firmie Alphamoon. To odcinek z cyklu „Kim Oni są”. w którym poznajemy działalność organizacji związanych z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu.

Alphamoon to polski start-up, który dynamicznie rozwija swoją działalność w naszym kraju, ale także i zaznacza swoją działalność w innych lokalizacjach.
· Co robi Alphamoon?
· Jakie ko...
Mark as Played
July 26, 2023 20 mins
Łódź jest przykładem miasta, które w swojej strategii inwestycyjnej postawiło na nowoczesne usługi dla biznesu. Lata 2006-2007 dały początek rozwoju sektora, który obecnie zatrudnia w Łodzi najwięcej pracowników – to ponad 35 tysięcy osób.

Ponad setka inwestycji BSS na przestrzeni ostatnich dwóch dekad przybyła do Łodzi ze wszystkich zakątków świata i proces ten nadal jest kontynuowany.

Do 827 odcinka podcastu BSS bez tajemnic zapros...
Mark as Played
July 25, 2023 19 mins
Mazars - to kolejna firma, która gości na falach podcastu BSS bez tajemnic w cyklu Kim Oni są. Firma wywodząca się z Francji, obecna w kilkudziesięciu krajach i zatrudniająca dziesiątki tysięcy osób, w tym w Polsce i zajmująca się szeregiem działalności – od audytu, przez doradztwo podatkowe, po outsourcing w zakresie wynagrodzeń i księgowości.

Zapraszam na rozmowę z Moniką Nowecką, Partnerką w Mazars, która ze swoją firmą jest zwią...
Mark as Played
July 20, 2023 35 mins
Pamiętam jak ponad 15 lat temu pracowałem w jednej firmie z sektora BPO, która jako jedną z usług dla swoich klientów miała zamianę dokumentów drukowanych na ich obraz elektroniczny, a następnie umieszczania w systemach komputerowych wybranych danych z zeskanowanego dokumentu. Od tamtej pory sporo w świecie automatyzacji dokumentów się zmieniło. Do gry została zaprzęgnięta sztuczna inteligencja i wszystko stało się prostsze i szybs...
Mark as Played
Zastanawialiście się kiedyś czym jest likwidacja nieruchomości i na czym ten proces polega. Już na wstępie powiem Wam, że nie chodzi tu o wyburzenie budynku, lecz o jego sprzedaż, ale w sytuacji gdy jego właściciel jest dłużnikiem i sprawa trafia w ręce syndyka.

Proces likwidacji nieruchomości jest dość złożony, ma konkretne etapy i biorą w nim udział różne osoby. W całym procesie występują między innymi takie czynności jak:
 • Ogło...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.