Decyzje Lidera

Decyzje Lidera

Decyzje Lidera, to podkast dla właścicieli firm, inwestorów i managerów, którzy podejmując swoje codzienne decyzje zmieniają nasz świat. Mimo, że każdy lider chce podejmować decyzje, które będą cieszyć jego klientów, pracowników czy partnerów biznesowych, to jednak, niektóre decyzje bywają trudne czy niepopularne. Wiadomo, nigdy nie da się zadowolić wszystkich i to w tym samym momencie w czasie. Host, Justyna Liber, co tydzień udzieli konkretnej wskazówki lub przeprowadzi inspirujący wywiad, powie, jak to wszystko poukładać, aby biznes którym zarządza lider, miał ludzką twarz.

Episodes

July 16, 2020 11 min
Jak prawidłowo rozwijać siebie i własny biznes w obliczu zmian? Czy zarządzanie konserwatywne zawsze jest złe? Na którym etapie przydaje się wiedza o DNA Talentów? Posłuchaj o paradoksach i pułapkach związanych z zarządzaniem firmą.
Share
Mark as Played
Czy umiesz zapanować nad procesami we własnej firmie? Czy masz świadomość, kto i za co odpowiada na poszczególnych etapach projektów? A czy wiesz, co zrobić, kiedy w tej wielkiej machinie coś wypadnie z torów i cały układ przestaje działać? Posłuchaj mojej rozmowy z Jackiem Rakoczym, przedsiębiorcą, wizjonerem biznesu, CEO Bpower2 o tym, jak w codziennym natłoku spraw ważne jest panowanie nad całością procesów, zachodzących w naszy...
Share
Mark as Played
July 2, 2020 34 min
Każdy biznes na pewnym etapie przypomina wehikuł czasu! Dlaczego? Ponieważ większość przedsiębiorców boryka z takim problemem, jak kurcząca się doba. Skąd on się bierze? Dlaczego wpadamy w taką gonitwę i jak nauczyć się wciskać hamulec? Jak DNA Talentu wpływa na postrzeganie czasu? I w jaki sposób podchodzą do niego poszczególne style? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
Co warto wiedzieć o swoim DNA Talentu, żeby odnaleźć się w wirtualnym świecie i z sukcesem rozwijać swój biznes online? Jak dopasować Twój styl działania do potrzeb odbiorców i zasad, jakimi rządzi się sprzedaż w sieci? Co to jest trójkąt decyzyjny i jaki ma wpływ na rozwój Twojej marki i relacje z klientami? Wysłuchaj mojej prelekcji z Treningu Internetowego "Jak dynamicznie rozwinąć biznes dzięki zastosowaniu produktów online...
Share
Mark as Played
Często nie rozumiemy, dlaczego nasza współpraca w firmie i w zespole się nie układa lub wręcz przeciwnie – wspaniale się dogadujemy. A właśnie ta wiedza sprawia, że możemy stworzyć z naszego biznesu efektywny system, w którym wszyscy członkowie zespołu wzajemnie się uzupełniają, jednocześnie robiąc to, co sprawia im satysfakcję i pozwala osiągnąć Flow. Przekonała się o tym Daria Domaradzka-Guzik, Prezes Zarządu Fundacji Class Ladie...
Share
Mark as Played
Czujesz, że Twój biznes utknął w martwym punkcie. Chcesz się rozwijać, ale brakuje Ci czasu i energii. Nie wiesz, jak usprawnić procesy, żeby Twoja firma wkroczyła na wyższy poziom. Kręcisz się w kółko nie wiedząc, jak ruszyć z miejsca. I w którym kierunku. Brzmi znajomo? Z takimi problemami spotyka się wielu moich klientów.

Jak usprawnić procesy w firmie i realnie zwiększyć przychody? Jak usystematyzować pracę i określić działania...
Share
Mark as Played
Skąd faktycznie biorą się pieniądze? Co ma wspólnego trójkąt decyzyjny z naszymi finansami i w jaki sposób kapitał intelektualny i społeczny wpływają na naszą zdolność zarabiania pieniędzy? I jak określić kluczowe Talenty, które nam w tym pomogą? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
Jak DNA Talentu wpływa na świadome decyzje w naszym życiu zawodowym? W jaki sposób dzięki wiedzy o Talentach zaczynamy postrzegać siebie i innych? Jak przestać dążyć do perfekcji w we wszystkim i skupić się na tym, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy? Posłuchaj wywiadu z Pauliną Kluczyńską, uczestniczką mojego autorskiego szkolenia ATOM.
Share
Mark as Played
Uczestnicy moich szkoleń często nie wiedzą, dlaczego nie mogą znaleźć pracy lub ta, w której tkwią, nie dostarcza im satysfakcji. Nie znają swoich kluczowych umiejętności i nie potrafią ich wykorzystać do budowania świadomej kariery.

A prawda jest taka, że od zawsze mają to w sobie! Wystarczy tylko odkryć DNA swojego Talentu! Przekonała się o tym Kasia Krzewicka, uczestniczka mojego autorskiego programu ATOM. Dlaczego Kasia zdecydow...
Share
Mark as Played
May 14, 2020 12 min
Czym są decyzje i jaką mają strukturę? W jaki sposób je podejmować, żeby były wiążące i łatwe do wdrożenia? Jaki wpływ na naszą decyzyjność mają poszczególne talenty, zawarte w naszym DNA? Poznaj 5 imperatywów decyzyjnych, które pomogą Ci zarządzać zmianą w Twoim biznesie. Posłuchaj.
Share
Mark as Played
Z jakich etapów składa się podejmowanie decyzji? W czym ma nam pomóc i jaki jest jej sens? Co to jest kłębuszek zmiany i jakie ma znaczenie w Twoim biznesie? Wysłuchaj podcastu i poznaj moje autorskie narzędzie, które pozwoli Ci efektywnie zarządzać wdrażaniem nowych procesów czy rozwiązań.
Share
Mark as Played
April 30, 2020 23 min
Każdy z nas ma swój własny styl działania, zapisany w kodzie genetycznym. Jeden człowiek woli inicjować projekty, drugi jest komunikatorem, trzeci realizuje się w działaniu, a czwarty stawia na analizę danych i informacji. Co zrobić, żeby połączyć poszczególne style? Jak osiągnąć FLOW na poziomie zespołowym? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
April 23, 2020 37 min
W jaki sposób możemy zastosować system Human Design w swoim biznesie? Jak może on wspomóc lidera w realizacji celów biznesowych? I co ma wspólnego Human Design z DNA talentu i zasadą komplementarności? O tym właśnie rozmawiam w drugiej części wywiadu z Anną Rybaczyńską, specjalistką i analitykiem My Human Design.
Share
Mark as Played
Co to jest Human Design? W jakich dziedzinach życia ma zastosowanie? W jaki sposób pozwala być najlepszą wersją samego siebie? I jaki ma wpływ na biznes i na decyzje, jakie podejmujemy? Połuchaj pierwszej części wywiadu z Anną Rybaczyńską.
Share
Mark as Played
April 9, 2020 24 min
Czym jest DNA talentu IKRA? Z czego się składa? W jaki sposób korzystać z tego modelu? Jak używać swoich naturalnych predyspozycji, żeby zwiększyć efektywność i satysfakcję zawodową? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
Czym jest platforma LinkedIn? Jak kreować swój wizerunek w tym medium? Jak wyjść poza granice bura i korzystać ze swojej reputacji w przestrzeni publicznej? I co to jest komunikacja H2H? Wysłuchaj wywiadu z Marcinem Banaszkiewiczem, certyfikowanym trenerem LinkedIn, strategiem marki personalnej.
Share
Mark as Played
Jak zadbać o swoje zdrowie i kondycję psychiczną w czasach kryzysu? Jakie metody stosować i w jaki sposób zmobilizować własnego siebie do zmiany nawyków? O tym rozmawiam z moim gościem, Samią Al-Hameri, znaną jako Konopna Doktorka. Zapraszam do słuchania.
Share
Mark as Played
Jak poradzić sobie z nagłą zmianą? Jak odnaleźć źródło flow w sytuacji kryzysowej i czy jest to w ogóle możliwe? Jak zachować zdrowy rozsądek i zadbać o bezpieczeństwo swojego biznesu? I w jaki sposób zacząć na nowo planować swoje działania? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
March 12, 2020 23 min
Czym jest flow? Jakie są jego rodzaje, poziomy i objawy? Po czym poznać, że my albo nasi pracownicy są w stanie flow? I jak zorganizować środowisko pracy, żeby doświadczać flow na co dzień? Posłuchaj.
Share
Mark as Played
February 27, 2020 17 min
Co wspólnego ma system natury z biznesem? Jak patrzeć na prawa natury? Jak odnieść je do biznesu? Jakim prawom podlegamy? Które musimy respektować i co ma z tym wspólnego struktura DNA? Posłuchaj.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.