İki Kafadar

İki Kafadar

Ali Abaday ve Gülten Sarı ile sinema, dizi, müzik ve kitap...

Episodes

April 7, 2021 22 min
Gülten Sarı ile Ali Abaday'ın sundukları İki Kafadar'da bu hafta 2021'de sıkça adından söz ettiren ve Oscar'a da aday olan Promising Young Woman filmi konuşuldu.
Share
Mark as Played
Gülten Sarı ile Ali Abaday'ın sunduğu İki Kafadar programında bu hafta Okan Bayülgen'in YouTube için hazırladığı yarı belgesel şeklindeki, bol reklamlı “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” Bir Kahve Belgeseli konuşuldu.
Share
Mark as Played
Gülten Sarı ile Ali Abaday’ın sunduğu İki Kafadar’da bu sefer Altın Küre adaylarından The Trail of the Chicago Seven filmi konuşuldu.
Share
Mark as Played
İki Kafadar'da Gülten Sarı ve Ali Abaday, Netflix'in orijinal Türk dizisi 50m2'yi masaya yatırdı. İki Kafadar, İstanbul'un debdebeli suç dünyasından 50m2'ye sığıştırılmaya çalışılan öykünün nerede duvara toslayıp nerede umut vaat ettiğini yorumladı.
Share
Mark as Played
Netflix'in yeni dizisi Lupin'i bir de İki Kafadar'dan dinleyin.
Share
Mark as Played
January 16, 2021 38 min
Taylan Birederlerin yönettiği ve senaryosunu Berkun Oya ile birlikte yazdıkları Netflix’in yeni filmi Azizler toplumun bir nevi aynası gibi. Başrollerinde Engin Günaydın ve Haluk Bilginer’in yer aldığı Azizler ile ilgili Gülten Sarı ile Ali Abaday filmi neden beğendiklerini İki Kafadar’da anlattı.
Share
Mark as Played
Gülten Sarı ile Ali Abaday İki Kafadar’da, Netflix’te yayınlanan Death to 2020’yi ele alırken hem dünyada hem de Türkiye’de yıl içinde öne çıkan olayları değerlendirdi. Pandemi nedeniyle 2020’de yaşanan pek çok olay unutulsa da özellikle ABD Başkanlık seçimleri ve popülist liderlerin ülkeleri sürüklediği felaketler Death to 2020’de hoş bir şekilde anlatılmış.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices