Janusz Grabowski Podcast

Janusz Grabowski Podcast

Podcast dla wszystkich obecnych i przyszłych inwestorów w nieruchomości oraz dla osób, które chcą mądrze podejść do kredytowania.

Episodes

January 2, 2022 8 min
Nowy Polski Ład to wiele zmian (o części z nich mówiłem w poprzednim odcinku). W tym odcinku chciałbym z kolei poruszyć temat, który jest powiązany z tym, co nas czeka. Ponieważ pod wpływem Nowego Polskiego Ładu wiele osób zaczęło się zastanawiać nad tym jaką formę opodatkowania wybrać w 2022 roku. Jedną z możliwości jest ryczałt. Co należy wziąć pod uwagę oceniając czy ta forma opodatkowania jest dla Ciebie? Zapraszam serdecznie d...
Share
Mark as Played
Od stycznia 2022 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy (w ramach pakietu zmian do wielu ustaw, w tym również podatkowych), nazywanym przez przedsiębiorców Nowym Ładem, Polskim Ładem lub Nowym Polskim Ładem. Jak wprowadzane zmiany mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową? W tym odcinku podcastu posłuchasz właśnie o tym, zapraszam do wysłuchania. 
----------------------------------------------------------------------------------------...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy na jeden z moich ulubionych tematów, czyli o mądrym budowaniu zdolności kredytowej dla przedsiębiorców.
Zapraszam do słuchania.
Share
Mark as Played
Możliwe, że jakiś czas temu otrzymałeś/aś pismo o zmianie wpisu w hipotece. Teoretycznie jest to formalność, ale jeżeli obecnie przygotowujesz się do sprzedaży owego mieszkania to może CI to wydłużyć proces sprzedaży.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza prze...
Share
Mark as Played
Czy można, a co ważniejsze kiedy się opłaca zmienić oprocentowanie ze zmiennego na stałe i odwrotnie? Po jakim czasie z zmiana stóp kredytowych wpływa na Twoją ratę kredytową?
Share
Mark as Played
Nowy rok już coraz bliżej a wraz z nim wiele zmian. Jedną z nich, co można powiedzieć z coraz większą pewnością, będzie Nowy Ład. W jaki sposób wpłynie on na rynek nieruchomości? Oczywiście dopóki to się nie stanie nikt nie wie co będzie na 100% . Można jednak mieć przypuszczenia na podstawie analizy obecnych informacji, które do nas docierają. Swoimi predykcjami w tym temacie dzielę się w tym odcinku podcastu, zapraszam do słuchan...
Share
Mark as Played
Jak można się przygotować do sprzedaży mieszkania tak by ułatwić proces kredytowania dla kupującego? Jakie dokumenty przygotować? Co zrobić by sprawniej sprzedać mieszkanie kupującemu, który chce się kredytować?
Share
Mark as Played
Co raz częściej obserwuję kłopot przy wycenie nieruchomości. Co należy brać pod uwagę przy budowie domu? Jak się zabezpieczy przed "ucięciem" kwoty kredytu ze względu na operat szacunkowy? Co jest ważna w tym aspekcie? Jaką rolę w tym odgrywa rzeczoznawca majątkowy?
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku chciałbym dla Ciebie rozprawić się z pytaniami, które słyszę ostatnio bardzo często, mianowicie, na jaki okres kredytowy wziąć kredyt hipoteczny oraz jak stopa oprocentowania może wpłynąć na ratę kredytu.
Zapraszam do słuchania.
----------------------------------------------------------------
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza przekazy...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku chciałbym Tobie drogi słuchaczu opowiedzieć o najczęstszych błędach jakie dostrzegam u osób chcących zakupić mieszkanie z pomocą kredytu hipotecznego. Oczywiście mam nadzieję, że Ty zawsze "odrabiasz lekcje" przed ważnymi, życiowymi decyzjami (a zakup mieszkania na kredyt to z pewnością jedna z takich decyzji) i błędy o których mówię Ciebie nie dotyczą. Jeżeli jednak dopiero zastanawiasz się nad zakupe...
Share
Mark as Played
October 16, 2021 5 min
W dzisiejszym odcinku chciałbym Tobie drogi słuchaczy nakreślić temat nadpłacania kredytu hipotecznego we franku szwajcarskim. Jak można podejść do tego tematu? Po co miałbyś nadpłacać takowy kredyt? Czego trzeba być świadomym mając kredyt w walucie obcej? Zapraszam do posłuchania tego odcinka.
--------------------------------------------------------------
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz...
Share
Mark as Played
Być może myślisz obecnie o kredycie hipotecznym i chcesz się do niego dobrze przygotować, zadbać o swoją zdolność kredytową tak by móc się wesprzeć kredytem hipotecznym przy zakupie swojego wymarzonego mieszkania/domu. A może jesteś osobą inwestującą w nieruchomości i chcesz w pełni wykorzystać możliwości kredytowania przy swoich inwestycjach? Bez względu na to czy zaliczasz siebie do pierwszej czy też drugiej grupy, czy nawet obu ...
Share
Mark as Played
Lato już się kończy. Rok szkolny już się zaczął. Dlatego uznałem, że to dobry czas na Aktualności z rynku kredytowego.
W tym odcinku podcastu mówię o:
obecnej koniunkturze,
zachowaniach klientów na rynku nieruchomości,
sytuacji w najmach,
zaleceniach KRF w związku z długością kredytowania,
oprocentowaniach, które można obecnie uzyskać,
obecnej minimalnej wysokości wkładu własnego.
Zapraszam serdecznie do słuchania.
-------------------------...
Share
Mark as Played
W tym odcinku podcastu opowiem Ci o tym jaki wpływ na ratę Twojego kredytu hipotecznego maja stopy procentowe. Dowiesz się również kiedy warto wybrać oprocentowanie zmienne, a kiedy stałe w kredycie hipotecznym. Opowiem tez o innych aspektach związanych z wyborem kredytu i jego warunków. Zapraszam do słuchania.
Share
Mark as Played
W tym odcinku podcastu opowiem Ci o moich strategiach na budowanie oszczędności na wkład własny lub inny cel. Przedstawię strategię, które stosuję od lat. Są one bardzo skuteczne i zdroworozsądkowe. Zapraszam do słuchania.
Share
Mark as Played
W tym odcinku mojego podcastu poinformuję Ciebie o tym jakie kwestie są moim zdaniem uniwersalne w trakcie zastanawiania się nad kredytem hipotecznym, konkretniej mówiąc będzie o kwestiach, które ja uważam za niezwykle ważne w kontekście dobrego kredytowania.
Zapraszam do słuchania.

-------------------------------------------------------------
KLAUZULA INFORMACYJNA:
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, v...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku przedstawię Ci temat bardzo związany ze sprzedażą i kupnem nieruchomości, mianowicie, temat aktu notarialnego - zapraszam do słuchania.

-------------------------------------------------------------------
KLAUZULA INFORMACYJNA:
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza przekazywana przez Janusza Grabowskiego ma charakter wyłącznie informacyjny...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku opowiem Tobie o możliwościach w momencie, gdy przestajesz się dogadywać ze swoją drugą połową i zaczynacie rozmawiać o rozwodzie, a na nieruchomości macie wspólny kredyt hipoteczny.

Ludzie często żartują, że nic nie łączy tak jak kredyt. Ja jako doświadczony ekspert kredytowy wiem, że w tym żarcie jest bardzo wiele prawdy...

O czym warto wiedzieć w takiej ( z założenia często trudnej sytuacji) kiedy to miłość si...
Share
Mark as Played
Jakie kwestie wpływają na rentowność inwestycji? Jak zwiększyć swoje dochody z najmu? Co można zrobić? Jakie pytania należy sobie zadać i w jaki sposób podejść do tematu? Jaka stopa zwrotu jest dla Ciebie zadowalająca? Ile czasu masz na zarządzanie najmem?
Zapraszam do słuchania.
-----------------------------------------------------------

KLAUZULA INFORMACYJNA:
Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video o...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku chciałbym się z Toba podzielić moją refleksją nad tematem zakupu nowego auta w sytuacji, gdy żyjemy w czasach, kiedy auto potrafi kosztować więcej niż mieszkanie? Kiedy moim zdaniem warto się zdecydować na zakup auta w leasingu. Jakie jest moje podejście do tego tematu? W tym odcinku opowiem Ci również o plusach i minusach leasingu. Zapraszam do słuchania. 
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Will Ferrell reprises his role as Ron Burgundy in the world-famous Ron Burgundy Podcast! Each episode has a different theme in which Ron engages in conversation with another notable person on the topic at hand. In true Ron Burgundy fashion, these conversations have a tendency to go off the rails, and we find out things about people we never knew we wanted to know. Join America’s favorite Anchorman, continuing to delight audiences with the comical musings of Ron Burgundy – and leave them wanting more!

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.