Kimiz Ki Biz

Kimiz Ki Biz

Kimiz Ki Biz, sohbetinden keyif alan iki arkadaşın (Çağatay ve Rafet) hem ciddi hem geyik konularda farklı görüşlerini ifade ettikleri ve “kimiz ki biz ya” diyerek bir karara varamadıkları bir sohbet muhabbet podcast kanalı.Kimiz Ki Biz sosyal medya ve podcast dinleme platformlarına https://linktr.ee/kimizkibiz adresinden ulaşabilirsiniz.

Episodes

November 14, 2021 41 min

Süper ciddi konuları şaşırtıcı şekilde ciddi konuştuğumuz Metaverse'ümüz bölümümüzde dilimiz döndüğünce bu dünyayı yorumladık. Ne bekliyoruz, ne düşünüyoruz, ne tahmin ediyoruz? İşe farklı açılardan yaklaşırken goy goyumuzu da elden bırakmadık. Bu kadar çok bilmiş konuşmanın üstüne, podcastimizin adına bir daha bakmanızı tavsiye ederiz: Sonuçta Kimiz ki Biz?


Bölüm için araştırma yaparken pek çok kaynaktan yararlandığımızı, Hakan...

Share
Mark as Played

Daha önce TENET bölümümüzde konuk aldığımız, Vikipedik Şeyler podcastinin yapımcısı Çiğdem Öztabak'ı yeniden ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisiyle Amerika'da yaşam, New York, Hawaii, San Francisco, Los Angeles hakkında konuştuk. Çiğdem, kendisinin gözünde gerçek New Yorker olmanın kriterini, günlerin nasıl geçtiğini, şehrin artı ve eksilerini açıkladı. Çağatay ve Rafet de ağızlarının suyu akarak dinledi.


Çiğdem Öztab...

Share
Mark as Played

Yeni normale uygun olarak artık dizi olarak da sayısı artan süper kahraman işlerini, filmlerini ve projelerini inceledik. Ne oluyor ne bitiyor bir göz attık. Zaman zaman, aslında genelde olduğu şekilde, konudan saptık ve Türkiye'deki oyun fiyatlarına dert yanarak bölümü tamamladık.


Kimiz Ki Biz, bir Podfresh orijinal serisidir.


Sosyal medya üzerinden kimizkibizpod adresinden bize ulaşabilirsiniz. https://linktr.ee/kimizkibiz adr...

Share
Mark as Played

Yepyeni konsept Kim Bilir'de Rafet veya Çağatay'ın hakim olduğu bir konu hakkında serbest kürsü misali yardıra yardıra konuşuyoruz. Karşı tarafın, o konu hakkında merak ettiği soruları yanıtlandıran, bu bölümde Rafet ve konumuz Asimov.


Sağır sultanın duyduğu Asimov aşkını doyasıya yaşadığı ve Çağatay'ın bilmediği noktaları aydınlatan Rafet, Asimov'un hayatı ve edebi kişiliğini anlattı. Vakıf serisinden başlayarak As...

Share
Mark as Played

İkinci sezonu açtığımız Sinan Güler bölümünden sonra yeniden çıktığımız tatil dönüşünde resmi olarak sezonu açmış oluyoruz. Tatil denildiğinde ne anlıyoruz, neyi istiyoruz, neden istiyoruz? Tatilde erken kalkmak hakkında ne düşünüyoruz? Yaz tatili mi kış tatili mi? Özlediğiniz sohbetimizle yeniden sizinleyiz!


Kimiz Ki Biz, bir Podfresh orijinal serisidir.


Sosyal medya üzerinden kimizkibizpod adresinden bize ulaşabilirsiniz. https://l...

Share
Mark as Played

Basketbolcu, girişimci, yatırımcı, baba kimlikleriyle hayatımızda olan Sinan Güler, Kimiz Ki Biz'de! Spordan iş hayatına, geek dünyasından aile konularına pek çok başlığa değindik. Sohbetimizde Kaptan'ın hayatından önemli anlara, fikirlere ve hedeflere yolculuk yaptık.


Bölüm boyunca Sinan Güler ile birlikte; basketbol hayatındaki önemli kişileri andık, Türkiye ve Avrupa basketbolunu ele aldık, girişimcilik kimliğinden ve Gül...

Share
Mark as Played

Küçüklü / büyüklü - saçma / mantıklı - eski / yeni pek değişik hayal kırıklıklarımızı anlattık. Duyduğunuz zaman "derdini seveyim" diyeceğiniz veya "ah beee" diye dertleneceğiniz hayal kırıklıklarımız sizinle.


Bu bölümde konuştuklarımızın bazıları şöyle: Pamuk şekerde pamk olmaması, özlenen yiyeceklerin kötü gelmesi, san sebastian cheesecake, DC Filmleri (özellikle Batman v Superman ve Wonder Woman 1984), EURO 2020 ...

Share
Mark as Played

Spor dünyasının referans programı, sohbetlerin aranan yüzleri Çağatay ve Rafet'ten EURO 2020 sohbeti! Grupların genel özetleri, takımlar hakkında incelemeler, teknik direktör kritikleri, final ve şampiyon tahminleri.... Bir futbol sohbetinde arayabileceğiniz tüm klişeleri gerçekleştirdik ve EURO 2020'ye gönül rahatlığıyla hazırız!


Birbirinden profesyonel yorumlar, analizler ve öngörülerle turnuvanın fotoğrafını çektiğimiz E...

Share
Mark as Played

Koltuğumuzun ucunda üstünde kaydettiğimiz, aklımıza geldikçe tüylerimizin diken diken olduğu Gerilim Filmlerimiz bölümümüzde, hayatımız boyunca nefesimizi tutmamıza yol açan filmleri konuştuk. Yerli ve yabancı, yeni ve eski filmlerden bahsettik. Klişe gerilim filmlerinin yanında pek bilinmediğini düşündüğümüz filmler de var.


Bölümde bahsettiğimiz filmlerden bazıları: Ev, Eyes Wide Shut, The Shinning, American Psycho, Black Swan, Go...

Share
Mark as Played

Birbirinden bol kısaltmalı bölümle karşınızdayız! Hayır NTV Spor veya SSpor'ta değilsiniz, Kimiz Ki Biz'desiniz. Sporun toplumlardaki etkisi, eğlence aracı olarak kullanılması gibi konularda derinlemesine analizlerle ciddiyeti yüksek bölümlerden biri oldu. Amerika'da spora bakış nasıl, Avrupa'da ve Türkiye'de bu işler nasıl yürüyor? Ticaret, yatırım, para denince sporda bu konuların yansımaları nasıl oluyor? Hem...

Share
Mark as Played

Daha önce "Bilimdeki Meraklarımız" bölümümüzde girdiğimiz cehaletlerimiz dünyasının derinliklerine girdik ve tarih konusunda bilmediklerimizi konuştuk. İnsanlığın ilk gününden yakın tarihimize kadar yaşanan ve nasıl olduğunu, neden olduğunu anlayamadığımız konulara daldık. İsimleri, sözleri, kavramları karıştırarak ilerlediğimiz bölümümüzde neleri mi merak ettik:

Yalanın icadı, ateşe insanların tepkisi, kelimelerin ortaya çı...

Share
Mark as Played

Bir ilke imza atıyoruz ve önceki bölümde, "Haftaya konuşacağız dediğimiz" bir konuyu konuşuyoruz! Hangi filmleri, dizileri neden tekrar tekrar izliyoruz? Komediden drama pek çok yerli ve yabancı işten bahsettiğimiz bölümümüzde nelerden mi bahsediyoruz:


Önceki bölümde bahsettiğimiz gibi Friends, How I Met Your Mother, Brooklyn Nine-Nine, Harry Potter ve Lord of the Rings serilerini pas geçerek yeni bir şeylerden bahsettik. Sc...

Share
Mark as Played

Yıldönümümüze bir gün kala, neleri fazla tükettik ve bundan zarar gördük/görmedik konusuna değindik. Yemek olur, dizi & film olur diye yola çıktık; sonra dedik ki bu dizi film dünyasında tekrar tükettiklerimizi farklı bölüm yapalım. Bu sefer sözümüzü tutma niyetindeyiz, bir sonraki bölümümüz bunun üzerine olacak.


Rafet'in fıstık aşkı; Çağatay'ın çekirdeğe övgüsü ve naneli şekere düşkünlüğü; ortaklaşa suyu kutsama gibi ko...

Share
Mark as Played

Ne zamandır oyun konuşmuyorduk, elimiz ayağımız titremeye başlamıştı. Canımız ciğerimiz Assasin's Creed dünyasına dalalım ve nefessiz konuşalım dedik. Eskilerden daldık, yeni versiyonlardan çıktık. Olmazsa olmaz Assasin's geyiklerine girdik "Yeni oyunlar, eski dünyayı yansıtmıyor artık abiğ ya!". Çağatay AC Odyssey'e olan hayranlığını, Rafet AC Valhalla'ya olan hayranlığını ballandıra ballandıra anlattı.


AC o...

Share
Mark as Played

Amsterdam 'dan konuk geldi NBA'de fantezi havası!


Geçtiğimiz aylarda Amsterdam'a yolcu ettiğimiz, canımız ciğerimiz Suat İçtemer'i ağırladık bu bölüm. Yurt dışında yaşamak nasıl, Hollanda'da pandemi önlemleri ne derece uygulanıyor konularını dinledik. Yetmedi, Yahoo NBA Fantezi Ligi'mizi konuştuk. Çekişmenin üst seviyede olduğu, kimin birinci kimin sonuncu olacağı belli olmayan lig hakkında yorumlarımız, tahm...

Share
Mark as Played

Toplanın, yolculuğa çıkıyoruz! Kimsenin gitmediği, gidip de göremedi, görüp de bilemediği yerleri değil; gitmek istediğimiz veya gittiğimiz ama tekrar keşfetmek istediğimiz şehirleri konuştuk. Birbirinden farklı sebeplerle görmek istediğimiz nereler var, neden buralar, gidip ne yapacağız gibi soruları sorduk birbirimize. Pek çok da öneride bulunduk yine her zamanki gibi.


Bu bölümde Çağatay'ın keşfetmek istediği şehirler: Vatikan...

Share
Mark as Played

Cehalete hazır olun... Hem de çifte cehalete! Çağatay ve Rafet, bu bölümde bilimdeki merak ettikleri konuları konuşuyorlar. Biyolojiden fiziğe, tarihten matematiğe bilmedikleri veya anlayamadıkları soruları birbirlerine sordular. Karşılıklı bilgisizlikle dolu bölümde, daha önce düşünüp yanıt bulamadığınız sorular da olabilir, "hadi canım bunu da nasıl bilmezsin" dediğiniz konular olabilir. Herkesin sorusuna kimse karışamaz!...

Share
Mark as Played

YouTube'da Arif'in Manchestar'a attığı golü ararken kendimizi bulduğumuz birbirinden alakasız kanallardan bahsettiğimiz bölümümüzde geek kültüründen müziğe, spordan yemeğe pek çok kanaldan bahsettik. Yerli ve yabancı hem ünlü hem ünsüz kanallardan bahsettiğimiz bölümümüze "Kanalımıza hoş geldiniz!" diyerek başlamasaydık olmazdı.


Çağatay'ın bölüm boyunca bahsettiği kanallar karışık sıralamayla şöyle: Socrates,...

Share
Mark as Played

Hayatımızda yer edinmiş teknolojiler; merak ettiğimiz, sırrını çözemediğimiz gelişmeler, "iyi ki hayatımda" dediğimiz cihazlar... Bu bölümü, hayatımızı daha kolay hale getiren teknolojilere adadık. Teşekkür ederiz teknoloji.


Sahi, kablosuz internet nasıl çalışıyor abi ya?


Kimiz Ki Biz, bir Podfresh orijinal serisidir.


Sosyal medya üzerinden kimizkibizpod adresinden bize ulaşabilirsiniz. https://linktr.ee/kimizkibiz adresinde p...

Share
Mark as Played

Teknik aksaklıklara ve dış mihrakların oyunlarına rağmen bir haftalık sessizliğin ardından geri döndük.


Çağatay ve Rafet bu bölümde, son dönemde izledikleri dizilerden bahsetti. Çağatay'ın yerli ve milli dizilerden de örnekler sunduğu, Rafet'in ise yabancı diziler üzerinden yürüdüğü bölümde komedi, belgeselimsi seri, aksiyon ve diğer türlerdeki dizilerden bahsedildi. Farklı platformlardan farklı tatlardan diziler önerdiler.


B...

Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices