Mocny Podcast

Mocny Podcast

Mocny Podcast o życiu zdrowszym, choć niedoskonałym. Opowiadam o tym jak skutecznie się odchudzić, jak radzić sobie ze stresem, jak skutecznie się uczyć oraz jak nie dać się naciągnąć na pseudomedyczne i pseudonaukowe koncepcje.

Episodes

March 4, 2020 43 min
Koronawirus to temat, który nie schodzi z pierwszych stron portali, blogów, pierwszych stron gazet. Jest pierwszą informacja, którą zajmują się dziennikarze w telewizji i rozgłośniach radiowych. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że media głównie podgrzewają atmosferę, zamiast po prostu informować.

Dlatego postanowiłem porozmawiać z fachowcem, czyli lekarzem Alkiem Biesiadą, czyli człowiekiem który z chorymi ludźmi i chorobami...
Share
Mark as Played
Dieta Dr. Dąbrowskiej bardzo często jest określana mianem kontrowersyjnej i nic dziwnego patrząc na jej zasady.

Co prawda to nie jest dieta na całe życie, a mający trwać od kilku dni do kilku tygodni post, jednak jego założenia oraz obietnice tego co wydarzyć się ma lub może z naszym organizmem mogą budzić niepokój. A przynajmniej powinny zmusić do zastanowienia.  

Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem na sobie diety Dr. Dąbrowski...
Share
Mark as Played
Z pewnością widziałaś reklamę w telewizji, która informuje o suplemencie diety pomagającym pozbyć się zakwaszenia organizmu.

Mamy więc najróżniejsze suplementy diety, które walczą z zakwaszeniem organizmu, mamy więc specjalne diety które walczą z zakwaszeniem organizmu, mamy też najróżniejsze produkty oraz oczywiście najróżniejszych specjalistów pomagających zwalczyć zakwaszanie organizmu.

Problem polega na tym, że medycyna nie zna...
Share
Mark as Played
Jeśli z pogardą patrzysz na szczury to zmartwię Cie bo mamy sporo z nimi wspólnego. Np. jeśli chodzi o odczuwanie przyjemności to podobnie jak szczury, jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo, często podjąć sporo nieracjonalnych czynności, żeby zrobiło się miło. 

A co dzieje się w Tłusty Czwartek kiedy zjadasz pączka? Robi się miło i nie możesz przestać, zjadasz więc następnego choć wiesz, że żeby spalić kalorie z tego pierwszego musis...
Share
Mark as Played
Bardzo często usprawiedliwiamy swoje działania i przychodzi nam to z dużą łatwością. Za sprawą pewnego mechanizmu potrafimy usprawiedliwić największą nawet bzdurę, np. pseudonaukowe teorie. Wydaje Ci się, że niemożliwe jest uwierzyć w koniec świata, rozdać wszystko co masz, a kiedy ten koniec nie nadejdzie... jeszcze bardziej uwierzyć, że to co robisz jest słuszne?

Często mylimy się i błędnie oceniamy punkty odniesienia przez co ci...
Share
Mark as Played
Sezonowa depresja czyli sezonowe zaburzenie afektywne jest jak najbardziej prawdziwą dolegliwością na którą cierpi wielu ludzi. Nie warto tego bagatelizować, zwłaszcza że są metody pozwalające na złagodzenie skutków SAD (ang. Seasonal Affective Disorder).

O metodach radzenia sobie z sezonową depresją opowiadam w szóstym odcinku Mocnego Podcastu, przy okazji rozprawiam się z tzw. najbardziej depresyjnym dniem w roku.
Share
Mark as Played
Ten odcinek miał być o czymś zupełnie innym, ale po wizycie w moim ukochanym Halo.Radio, a konkretnie w audycji Wojtka Krzyżaniaka, postanowiłem pogadać o tym o czym mówiliśmy na antenie. A właściwie nieco rozwinąć temat, bo wiem, że wokół odchudzania narosło dużo mitów.

Wybrałem 10 mitów o których słyszę od osób z którymi rozmawiam lub czytam w wiadomościach, które otrzymuję od śledzących mnie na Facebooku czy na blogu oraz oczywiś...
Share
Mark as Played
January 10, 2020 30 min
W czwartym odcinku Mocnego Podcastu opowiadam m.in. o tym czy:

- wywoływanie kaszlu jest na pewno dobrą metodą ratowania pacjenta z zawałem,
- biedronki azjatyckie są faktycznie tak groźne jak informowały media,
- według zapytanych w sondzie ulicznej produkty zawierające DNA powinny być specjalnie oznaczone
- każdy samolot może zrzucić paliwo i co z się tym paliwem dzieje
- można być inteligentnym i wierzyć w teorie spiskowe?

Do nagrania...
Share
Mark as Played
Styczeń to bardzo dobry czas dla ludzi zawodowo zajmujących się sportem, choć niekoniecznie dla regularnie chodzących na siłownie.

Właściciele siłowni i klubów fitness zacierają ręce, większe niż zwykle zyski notują sklepy sportowe, a i trenerzy personalni mają więcej pracy niż zwykle. Wkrótce do bardziej zapracowanych dołączą również ortopedzi i fizjoterapeuci i to niekoniecznie dlatego, że na chodnikach zrobi się ślisko.

Wytrwanie ...
Share
Mark as Played
Drugi odcinek Mocnego Podcastu to rozmowa z Mirką Kolmagą i w pewnym sensie zamknięcie pierwszego etapu podcastu. Mirkę poznałem ponad rok temu, kiedy zdecydowałem się na udział w kursie Mindfulness, który to Mirka prowadziła. Ponieważ tematy związane z redukcją stresu, radzeniem sobie z trudnymi emocjami i bardziej ogólnie - ludzką psychiką, są drugim filarem bloga MocnyMarek.pl ten wywiad po prostu musiał pojawić się na początku....
Share
Mark as Played
Nie mogło być inaczej. Po prostu nie mogło. W pierwszym odcinku Mocnego Podcastu po prostu musiał znaleźć się wywiad z Moniką Hajduk, czyli moją Ulubiona Panią Dietetyk, założycielką i szefową Centrum Dietetycznego Monvita. Współpracujemy już 2 lata, a efekty tej współpracy są widoczne zarówno okiem nieuzbrojonym jak i pod mikroskopem.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy, w czasie której Monika Hajduk odpowie m.in. na takie pyta...
Share
Mark as Played
Odcinek o numerze 000 (czyli przedpremierowy) jest głównie o tym czym Mocny Podcast będzie i o tym co w nim będzie, choć oczywiście nie powiedziałem o wszystkim, no aż tak odkrywać kart nie wypada. Jest też ten odcinek dla mnie rozgrzewką i próbą generalną przed kolejnymi, już pełnowymiarowymi. Wyszedłem z założenia, że jeśli w pracy dość często wypuszczamy produkt czy usługę w modeli MVP czyli minimum viable product, a zatem coś c...
Share
Mark as Played

Chat About Mocny Podcast

Advertise With Us

Popular Podcasts

Crime Junkie
The Breakfast Club

The Breakfast Club

The World's Most Dangerous Morning Show, The Breakfast Club, With DJ Envy, Angela Yee And Charlamagne Tha God!

The Daily

The Daily

This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

For You

    Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

    Connect

    © 2021 iHeartMedia, Inc.