Mocny Podcast

Mocny Podcast

Mocny Podcast o życiu zdrowszym, choć niedoskonałym. Opowiadam o tym jak skutecznie się odchudzić, jak radzić sobie ze stresem, jak skutecznie się uczyć oraz jak nie dać się naciągnąć na pseudomedyczne i pseudonaukowe koncepcje.... Show More

Episodes

Dieta Dr. Dąbrowskiej bardzo często jest określana mianem kontrowersyjnej i nic dziwnego patrząc na jej zasady.

Co prawda to nie jest dieta na całe życie, a mający trwać od kilku dni do kilku tygodni post, jednak jego założenia oraz obietnice tego co wydarzyć się ma lub może z naszym organizmem mogą budzić niepokój. A przynajmniej powinny zmusić do zastanowienia.  

Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem na s...
Read more

Share
Mark as Played

Z pewnością widziałaś reklamę w telewizji, która informuje o suplemencie diety pomagającym pozbyć się zakwaszenia organizmu.

Mamy więc najróżniejsze suplementy diety, które walczą z zakwaszeniem organizmu, mamy więc specjalne diety które walczą z zakwaszeniem organizmu, mamy też najróżniejsze produkty oraz oczywiście najróżniejszych specjalistów pomagających zwalczyć zakwaszanie organizmu.

Problem polega na ...
Read more

Share
Mark as Played

Jeśli z pogardą patrzysz na szczury to zmartwię Cie bo mamy sporo z nimi wspólnego. Np. jeśli chodzi o odczuwanie przyjemności to podobnie jak szczury, jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo, często podjąć sporo nieracjonalnych czynności, żeby zrobiło się miło. 

A co dzieje się w Tłusty Czwartek kiedy zjadasz pączka? Robi się miło i nie możesz przestać, zjadasz więc następnego choć wiesz, że żeby spalić kalorie z tego pier...
Read more

Share
Mark as Played

Bardzo często usprawiedliwiamy swoje działania i przychodzi nam to z dużą łatwością. Za sprawą pewnego mechanizmu potrafimy usprawiedliwić największą nawet bzdurę, np. pseudonaukowe teorie. Wydaje Ci się, że niemożliwe jest uwierzyć w koniec świata, rozdać wszystko co masz, a kiedy ten koniec nie nadejdzie... jeszcze bardziej uwierzyć, że to co robisz jest słuszne?

Często mylimy się i błędnie oceniamy punkty odniesienia...
Read more

Share
Mark as Played

Sezonowa depresja czyli sezonowe zaburzenie afektywne jest jak najbardziej prawdziwą dolegliwością na którą cierpi wielu ludzi. Nie warto tego bagatelizować, zwłaszcza że są metody pozwalające na złagodzenie skutków SAD (ang. Seasonal Affective Disorder).

O metodach radzenia sobie z sezonową depresją opowiadam w szóstym odcinku Mocnego Podcastu, przy okazji rozprawiam się z tzw. najbardziej depresyjnym dniem w roku.

Share
Mark as Played

Ten odcinek miał być o czymś zupełnie innym, ale po wizycie w moim ukochanym Halo.Radio, a konkretnie w audycji Wojtka Krzyżaniaka, postanowiłem pogadać o tym o czym mówiliśmy na antenie. A właściwie nieco rozwinąć temat, bo wiem, że wokół odchudzania narosło dużo mitów.

Wybrałem 10 mitów o których słyszę od osób z którymi rozmawiam lub czytam w wiadomościach, które otrzymuję od śledzących mnie na Facebooku czy na blogu ...
Read more

Share
Mark as Played
January 10, 2020 30 min

W czwartym odcinku Mocnego Podcastu opowiadam m.in. o tym czy:

- wywoływanie kaszlu jest na pewno dobrą metodą ratowania pacjenta z zawałem,
- biedronki azjatyckie są faktycznie tak groźne jak informowały media,
- według zapytanych w sondzie ulicznej produkty zawierające DNA powinny być specjalnie oznaczone
- każdy samolot może zrzucić paliwo i co z się tym paliwem dzieje
- można być inteligentnym i w...
Read more

Share
Mark as Played

Styczeń to bardzo dobry czas dla ludzi zawodowo zajmujących się sportem, choć niekoniecznie dla regularnie chodzących na siłownie.

Właściciele siłowni i klubów fitness zacierają ręce, większe niż zwykle zyski notują sklepy sportowe, a i trenerzy personalni mają więcej pracy niż zwykle. Wkrótce do bardziej zapracowanych dołączą również ortopedzi i fizjoterapeuci i to niekoniecznie dlatego, że na chodnikach zrobi się ślisk...
Read more

Share
Mark as Played

Drugi odcinek Mocnego Podcastu to rozmowa z Mirką Kolmagą i w pewnym sensie zamknięcie pierwszego etapu podcastu. Mirkę poznałem ponad rok temu, kiedy zdecydowałem się na udział w kursie Mindfulness, który to Mirka prowadziła. Ponieważ tematy związane z redukcją stresu, radzeniem sobie z trudnymi emocjami i bardziej ogólnie - ludzką psychiką, są drugim filarem bloga MocnyMarek.pl ten wywiad po prostu musiał pojawić się na początku.... Read more

Share
Mark as Played

Nie mogło być inaczej. Po prostu nie mogło. W pierwszym odcinku Mocnego Podcastu po prostu musiał znaleźć się wywiad z Moniką Hajduk, czyli moją Ulubiona Panią Dietetyk, założycielką i szefową Centrum Dietetycznego Monvita. Współpracujemy już 2 lata, a efekty tej współpracy są widoczne zarówno okiem nieuzbrojonym jak i pod mikroskopem.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy, w czasie której Monika Hajduk odpowie m.in. n...
Read more

Share
Mark as Played

Odcinek o numerze 000 (czyli przedpremierowy) jest głównie o tym czym Mocny Podcast będzie i o tym co w nim będzie, choć oczywiście nie powiedziałem o wszystkim, no aż tak odkrywać kart nie wypada. Jest też ten odcinek dla mnie rozgrzewką i próbą generalną przed kolejnymi, już pełnowymiarowymi. Wyszedłem z założenia, że jeśli w pracy dość często wypuszczamy produkt czy usługę w modeli MVP czyli minimum viable product, a zatem coś c... Read more

Share
Mark as Played

Chat About Mocny Podcast

Popular Podcasts

Stuff You Should Know
Stuff You Should Know
If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.
The Joe Rogan Experience
The Joe Rogan Experience
Joe Rogan's Weekly Podcast
Crime Junkie
Crime Junkie
Crime Junkie is a weekly podcast dedicated to giving you a true crime fix. Every Monday, Ashley Flowers will tell you about whatever crime she’s been obsessing over that week in a way that sounds like you're sitting around talking crime with your best friends. The storytelling is straightforward and free of rabbit holes so the cases stay suspenseful and are easy to follow. If you can never get enough true crime... Congratulations, you’re a Crime Junkie! You’ve found your people.