Muzykalności

Muzykalności

W Muzykalnościach opowiadam o tym, jak możesz zamienić pasję do muzyki w sposób na życie lub realizować swoją muzyczną wrażliwość jako ciekawe hobby. Ja sam oraz zapraszani przeze mnie goście dzielimy się z Tobą naszymi muzycznymi i życiowymi doświadczeniami. Jeśli jesteś muzykiem lub interesuje Cię, jak nim zostać, lub chcesz zaistnieć w branży, gdzie muzyka jest obecna na stałe - to ten podcast jest właśnie dla Ciebie. Chcesz się ze mną skontaktować? Pisz na info@muzykalnosci.pl

Episodes

June 13, 2020 91 mins
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Marcinem Przybyłowiczem, który jest twórcą muzyki do gier wideo.
Marcin jest odpowiedzialny m.in. za muzykę do takich tytułów jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon” czy „Cyberpunk 2077”, gier ze studia CD Projekt RED.
Rozmawiamy o tym jak wygląda proces produkcyjny muzyki na potrzeby gier.
Opowiadamy jak przebiega współpraca z muzykami i innymi kompozytorami oraz
radzimy dlaczego warto, ab...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności zabieram Cię w podróż do USA🇺🇸, Szwecji🇸🇪, Szwajcarii🇨🇭, Niemiec🇩🇪 oraz Chin🇨🇳, aby z mieszkającymi tam muzykami z Polski porozmawiać m.in. o tym:

- Jak administracje rządowe poszczególnych państw, a nawet prywatne firmy ( jak np Spotify) pomagają muzykom przetrwać ten wyjątkowy czas.

- Kiedy i w jakiej formie różne kraje planują umożliwić muzykom koncertowanie na żywo i np. na jakich ...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz dwóch rozmów. W jednej z nich Michał Sołtan (gitarzysta i wokalista) opowiada o koncertach na balkonie, które dzień w dzień gra od momentu rozpoczęcia kwarantanny.
W drugiej rozmowie Maciej Czarnecki (perkusista, ratownik KPP) relacjonuje swój wolontariat, podczas którego pomagał zarażonym na koronawirusa pacjentom jednego ze szpitali.

Wspólnie odpowiadamy także m.in. na pytania:
-Jak ob...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz trzech rozmów o tym, jak w obecnej trudnej sytuacji radzą sobie zawodowi muzycy. Kasia Rościńska opowiada o wstrzymaniu produkcji programu The Voice of Poland i o tym, jak uchronić się przed muzycznymi naciągaczami. Maciek Wojcieszuk dzieli się sposobem, jak zorganizował uczenie gry na perkusji online, a Andrzej Frołow stara się przewidzieć, kiedy zostanie wypuszczony ze statku dryfują...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z MIKU czyli MIkołajem SIkorskim.
Rozmawiamy o tym, jak w jeden dzień możesz własnoręcznie zbudować instrument, który będzie miał unikalne brzmienie i niepowtarzalny wygląd.

Z tego odcinka dowiesz się także:
– Czym charakteryzuje się brzmienie Cigar Box Guitar?
– Jakie sprzęty codziennego użytku możesz wykorzystać do budowy cigar box guitar?
– Dlaczego nie opłaca się kupowanie...
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Kasią Dereń.
Rozmawiamy o śpiewaniu w chórkach i odpowiadamy na pytanie, czy jest to sposób na muzyczną karierę, czy tylko przystanek w drodze do występowania jako solista.

Z tego odcinka dowiesz się m. in.:
– Czy śpiewanie w chórkach jest tylko etapem w karierze?
– Jakie umiejętności są ważne w śpiewaniu chórków?
– Co charakteryzuje dobre chórki?
– Jak znaleźć profesjonalny ...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z ALTOholiczką Oliwią Kędziorą. Rozmawiamy o tym, czemu altowioliści są obiektem żartów oraz o tym, jak możesz poprowadzić swoją karierę, by wbrew stereotypom być wziętym altowiolistą i koncertować u boku uznanych muzycznych sław.

Z tego odcinka dowiesz się m. in.:
- Co odróżnia altówkę od skrzypiec?
- Jak powstały stereotypy dotyczące altówki i altowiolistów?
- Gdzie można zna...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Pauliną Łabą Torres i Tomkiem Torresem.
Rozmawiamy o tym, jak to jest być w związku z muzykiem. O tym, czy dwójce koncertujących muzyków łatwiej jest być w bliskiej relacji na co dzień, czy też lepiej jeśli jedno z partnerów zajmuje się czymś kompletnie nie-muzycznym. Opowiadamy też, co możesz zrobić, żeby nawiązać kontakt z muzykiem, który jest na celowniku Twoich uczuć.

Z t...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Miłoszem Brzezińskim.
Rozmawiamy o motywacji artystycznej. O tym, dlaczego niektórym osobom udaje się tworzyć rzeczy wyjątkowe i w opinii wielu – genialne. A także o tym, kim jest artysta o byciu oryginalnym w świecie gdzie „wszystko już było” i kiedy kształtuje się nasz gust muzyczny.

Z tego odcinka dowiesz się m. in.:
- Kim jest artysta i kto ma predyspozycje, by nim być?
- ...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Pauliną Łabą Torres.
Rozmawiamy o tym, jak zostać aktorką/aktorem musicalowym i co możesz zrobić, byś na castingu do nowej roli wypadł jak najlepiej. Paulina opowiada o swojej drodze do występów w musicalach, które przyciągnęły kilkusettysięczną publiczność takich jak Mamma Mia czy Piloci. Rozmawiamy też o tym, jak wygląda standardowy dzień pracy, kiedy występujesz regularnie ...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Piotrem Pielaszkiem.
Instrumenty smyczkowe autorstwa Piotra są doceniane przez jurorów na konkursach oraz klientów z różnych zakątków świata.
Klienci nierzadko czekają ponad rok, by dostać zamówiony w pracowni Piotra instrument, co, jak się okazuje, jest raczej normą, kiedy chcesz zamówić dla siebie instrument „szyty na miarę”.

Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
- Kim dziś są l...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Piotrem Olszewskim.
Piotr i zespół jego pracowni są jednymi z nielicznych twórców instrumentów, którzy mogą pochwalić się, że na instrumentach ich autorstwa grał m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, Prezydent RP Andrzej Duda oraz wielu innych prezydentów z Europy i całego świata.

Instrumenty z pracowni Piotra są kupowane przez klientów z całego świata m.in. z Filipin, Indii, Af...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Hubertem Grygielewiczem. Rozmawiamy o fotografii koncertowej. Hubert opowiada o tym, co z perspektywy fotografa bezwzględnie warto zabierać ze sobą na sesję zdjęciową na koncercie, jak umówić swoją pierwsza sesję na większym festiwalu muzycznym i dostać akredytację.

Rozmawiamy też o tym, jak nawiązać współpracę z fotografem koncertowym, jeśli chcesz mieć profesjonalne zdjęci...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Gniewomirem Tomczykiem. Rozmawiamy o jam session i przełamywaniu własnych obaw i barier na scenie. Jak się okazuje pomyłka na występie może być bardzo ważną lekcją dla Ciebie jako muzyka.

Z odcinka dowiesz się między innymi: co to jest jam session i co możesz zyskać uczestnicząc w nim jako muzyk, jak możesz ocenić, kiedy jesteś gotowy, żeby zagrać na jam session i czemu warto...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Cezarym Konradem, który był uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum, nieprzerwanie przez 25 lat😲😲.
Na dokładkę w 2014 roku razem z zespołem Włodka Pawlika otrzymał nagrodę Grammy.
Z odcinka dowiesz się między innymi: jaka jest recepta by zostać perkusistą... i muzykiem w ogóle, czy “klasyczna” edukacja muzyczn...
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Andrzejem Molendą, który jako trębacz na pogrzebach towarzyszy swoim klientom aż do końca ich ziemskiej wędrówki.
Z odcinka dowiesz się między innymi: jaka jest rola muzyka i muzyki podczas ceremonii pogrzebowej, jakie trudności możesz spotkać grając podczas ceremonii pogrzebowej i jak sobie z nimi poradzić.

Pełny odcinek wraz z transkrypcją i notatkami znajdziesz na:
https:...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z kierowcą zespołów i właścicielem firmy transportowej Maciejem Kornkiem. Maciej od przeszło 20 lat obsługuje zespoły oraz wydarzenia artystyczne w Polsce i za granicą.
Z odcinka dowiesz się między innymi, czy wożenie artystów to łatwy kawałek chleba, jak wygląda współpraca z gwiazdami i kiedy warto pomyśleć o wynajęciu kierowcy dla siebie i swojego zespołu?

Pełny odcinek wraz ...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności opowiadam o bardzo ciekawym projekcie: warsztatach "Blues Ray", które zorganizowałem wraz ze znajomymi i z wsparciem Unii Europejskiej dla osób niewidomych i słabowidzących kilka lat temu. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznawali się z instrumentami, mogli wybrać jeden, na którym później uczyli się grać. Poznaj efekty tego projektu, a może sam nabierzesz ochoty, by pomóc innym w nietypowy spos...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z kompozytorem muzyki współczesnej Arturem Zagajewskim.
Z odcinka dowiesz się, jak to jest być kompozytorem muzyki współczesnej i czy można z tego "wyżyć", co to jest ta enigmatyczna muzyka współczesna i czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do jej słuchania.

Pełny odcinek wraz z transkrypcją i notatkami znajdziesz na:
https://www.muzykalnosci.pl/10

Linki do stron i osó...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z klawiszowcem Kamilem Barańskim.
Z odcinka dowiesz się, jaka jest różnica między klawiszowcem a pianistą, posłuchasz, czy do bycia klawiszowcem niezbędna jest edukacja muzyczna i jakie instrumenty klawiszowe warto mieć w swoim “arsenale”.

Pełny odcinek wraz z transkrypcją i notatkami znajdziesz na:
https://www.muzykalnosci.pl/09

Linki do stron i osób wymienionych w tym odcinku...

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Dan Bongino Show

  He’s a former Secret Service Agent, former NYPD officer, and New York Times best-selling author. Join Dan Bongino each weekday as he tackles the hottest political issues, debunking both liberal and Republican establishment rhetoric.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2023 iHeartMedia, Inc.