Pan od Stresu

Pan od Stresu

Pan od stresu to miejsce gdzie chciałbym razem z Wami poszukać najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem, zarówno tych klasycznych jak i obecnie "na topie", zarówno tych oczywistych i trywialnych (ale przez większość bagatelizowanych) jak i tych bardziej specjalistycznych. Czym jest stres? Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać pomocy? Jakie może mieć konsekwencje przedłużająca się frustracja? Poszukajmy odpowiedzi. Jingiel zaczynający każdy odcinek Setuniman - Home time 1N40 na licencji CC - https://freesound.org/s/338377/

Episodes

May 8, 2022 22 min
Czy wysoka samoocena jest czymś co się po prostu ma lub nie ma? Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
A miałem nadzieję, że mogę wrócić do spokojnych tematów około psychologicznych... Jak poradzić sobie w obecnej kryzysowej sytuacji i okiełznać bezradność? Zapraszam.
Share
Mark as Played
Żyje i mam się całkiem dobrze :) Ta jesień i początek zimy były dla mnie bardzo wymagające i niosą ze sobą wiele zmian na przyszły rok. Podcast jednak nie umiera :) Chcę dalej nagrywać i pomagać wam się relaksować.
Dzisiaj trochę o optymizmie i roli akceptacji choroby/leczenia w poprawie jakości życia i (paradoksalnie) szybszym zdrowieniu :)
i na koniec życzenia:
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :D Obyśmy mogli bardziej re...
Share
Mark as Played
Pierwszy odcinek serii rozmów o etyce zawodowej :) Dzisiaj gościem jest Łukasz Niewczas, certyfikowany terapeuta uzależnień, oraz psychoterapeuta młodzieżowy. Zapraszam!
Share
Mark as Played
September 1, 2021 14 min
Odcinek na szybko :) Ostatnio często słyszę anegdoty o tym, że ktoś (z otoczenia opowiadającego) przeszedł psychoterapię i jest teraz taki asertywny i pewny siebie, że aż ciężko z nim się dogadać. Czy to na pewno jest właściwy i pożądany skutek psychoterapii?
Share
Mark as Played
Coraz częściej słychać głosy osób, które uważają się za ofiary psychoterapii. Zaczynają wprost mówić o nadużyciach, jakich dopuścili się wobec nich terapeuci. Wywołane przez ten temat refleksje zatrzymały mnie z nagrywaniem oraz publikowaniem nowych treści w ostatnim czasie. Mam duży dylemat co do odpowiedzialności jaka leży u podłoża mojego zawodu.
Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
Dzisiaj wyjątkowy odcinek :) Po raz pierwszy jest to rozmowa. Moim gościem jest Katarzyna Śmiłowska, psychoterapeutka, arteterapeutka, pracująca z dziećmi i młodzieżą, prowadząca także terapię rodzinną.
Poruszymy bardzo trudny temat rozwodów i tego jakie ich konsekwencje ponoszą dzieci niezależnie od wieku.
Posłuchajcie!
Share
Mark as Played
Cała branża około medyczna przeżywa od pewnego czasu wielki kryzys. Codzienne mierzenie się z trudami kontaktów i pomocy drugiemu człowiekowi wbrew pozorom potrafi dość szybko prowadzić do wypalenia zawodowego. Najgorsze jest to, ze ten kryzys dotyka w tej chwili wszystkie grupy zawodowe po kolei i każdy z nas (niezależnie od tego czym się zajmuje) mówi o przemęczeniu, zniechęceniu i poczuciu wszechogarniającej rezygnacji.
Share
Mark as Played
April 26, 2021 8 min
Witam was serdecznie po bardzo długiej przerwie :) Co dalej z Panem od Stresu? Żyje i próbuje zapanować nad swoim czasem i motywacją, aby powrócić do nagrywania.
Share
Mark as Played
February 26, 2021 28 min
Dzisiaj o ogólnopolskim dniu walki z depresją oraz o roli profilaktyki i edukacji w walce z problemami psychicznymi/emocjonalnymi. Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
February 12, 2021 17 min
Chaos, frustracja, bezradność i jeden wielki bałagan. Jak radzić sobie w obecnych czasach? Ja tego niestety nie wiem... ale wiem jak bardzo sobie nie radzimy i to jest przerażające...
Share
Mark as Played
January 29, 2021 28 min
Zastanówmy się czym tak właściwie jest dojrzałość. Czy można być "trochę" dojrzałym? Jakie cechy charakteryzują osobę dojrzałą? Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
January 15, 2021 27 min
W nowym roku kontynuujemy temat mitów odnośnie psychoterapii. Dlaczego psychoterapia nie jest lekiem na całe zło? I co będzie po terapii? Zapraszam.
Share
Mark as Played
December 18, 2020 9 min
Nadszedł czas kolejnych świąt. Sytuacja w naszym kraju niewiele się niestety przez te miesiące zmieniła. To będzie krótki świąteczny odcinek, w którym dziele się moimi drobnymi spostrzeżeniami oraz życzę wam wszystkiego co najlepsze :)
Share
Mark as Played
December 4, 2020 29 min
Kontynuujemy wątek psychoterapii. Jakie mity krążą w okół tego tematu? Co nam utrudnia podjęcie decyzji o pójściu na terapię? Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
Przyjrzyjmy się procesowi psychoterapii. Czego oczekiwać od psychoterapii? A kiedy można się rozczarować? Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
November 6, 2020 38 min
Nerwy w końcu puszczają każdemu... Odcinek, który jest moim osobistym wylaniem żalu na czasy, w których żyjemy.
Share
Mark as Played
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Czego można się spodziewać? Z jakimi problemami warto się zgłosić po pomoc? Postara się dzisiaj odpowiedzieć na te wszystkie pytania i mam nadzieję, przekonać niezdecydowanych do umówienia się na wizytę. Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
October 9, 2020 29 min
Śmierć najbliższej osoby nie jest jedynym rodzajem straty jakiego możemy doświadczyć. Utrata i żałoba może również dotyczyć rozpadu związku, zerwania kontaktu z przyjacielem, a także ciężkiej choroby bliskiej osoby, które go nam "zabiera" powoli. Posłuchajcie.
Share
Mark as Played
Strata bliskiej osoby jest czymś co każdego z nas kiedyś spotkało, albo kiedyś spotka. Jest to jednak też jedna z najsilniejszych traum jakich możemy doświadczyć. Żałoba jest bardzo złożonym i dynamicznym procesem, który każdy z nas przeżywa na swój sposób. Jak możemy sobie z nią radzić? Posłuchajcie.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.