Pan od Stresu

Pan od Stresu

Pan od stresu to miejsce gdzie chciałbym razem z Wami poszukać najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem, zarówno tych klasycznych jak i obecnie "na topie", zarówno tych oczywistych i trywialnych (ale przez większość bagatelizowanych) jak i tych bardziej specjalistycznych. Czym jest stres? Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać pomocy? Jakie może mieć konsekwencje przedłużająca się frustracja? Poszukajmy odpowiedzi. Jingiel zaczynający każdy odcinek Setuniman - Home time 1N40 na licencji CC - https://freesound.org/s/338377/

Episodes

November 12, 2022 56 mins
Zapraszam na rozmowę z Anną Ryczek, instruktorką i nauczycielką metody Butejki. Rozmawiamy o prawidłowym oddechu, mitach na temat oddychania oraz o założeniach pracy z oddechem metodą Butejki. Zapraszam :)
Mark as Played
Z racji moich własnych doświadczeń pracy z oddechem oraz zgłębianej przeze mnie od pewnego czasu wiedzy i doświadczeń z metodą Butejki, chciałem się z wami tą wiedzą podzielić :) Praca z oddechem metodą Butejki sprawdza się zarówno w przypadku problemu somatycznych, jak astma czy bezdech senny, jak i w problemach natury emocjonalnej, jak zaburzenia depresyjno-lękowe, czy też napady paniki.
Mark as Played
May 8, 2022 22 mins
Czy wysoka samoocena jest czymś co się po prostu ma lub nie ma? Posłuchajcie.
Mark as Played
A miałem nadzieję, że mogę wrócić do spokojnych tematów około psychologicznych... Jak poradzić sobie w obecnej kryzysowej sytuacji i okiełznać bezradność? Zapraszam.
Mark as Played
December 23, 2021 18 mins
Żyje i mam się całkiem dobrze :) Ta jesień i początek zimy były dla mnie bardzo wymagające i niosą ze sobą wiele zmian na przyszły rok. Podcast jednak nie umiera :) Chcę dalej nagrywać i pomagać wam się relaksować.
Dzisiaj trochę o optymizmie i roli akceptacji choroby/leczenia w poprawie jakości życia i (paradoksalnie) szybszym zdrowieniu :)
i na koniec życzenia:
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :D Obyśmy mogli bardziej re...
Mark as Played
Pierwszy odcinek serii rozmów o etyce zawodowej :) Dzisiaj gościem jest Łukasz Niewczas, certyfikowany terapeuta uzależnień, oraz psychoterapeuta młodzieżowy. Zapraszam!
Mark as Played
September 1, 2021 14 mins
Odcinek na szybko :) Ostatnio często słyszę anegdoty o tym, że ktoś (z otoczenia opowiadającego) przeszedł psychoterapię i jest teraz taki asertywny i pewny siebie, że aż ciężko z nim się dogadać. Czy to na pewno jest właściwy i pożądany skutek psychoterapii?
Mark as Played
Coraz częściej słychać głosy osób, które uważają się za ofiary psychoterapii. Zaczynają wprost mówić o nadużyciach, jakich dopuścili się wobec nich terapeuci. Wywołane przez ten temat refleksje zatrzymały mnie z nagrywaniem oraz publikowaniem nowych treści w ostatnim czasie. Mam duży dylemat co do odpowiedzialności jaka leży u podłoża mojego zawodu.
Posłuchajcie.
Mark as Played
Dzisiaj wyjątkowy odcinek :) Po raz pierwszy jest to rozmowa. Moim gościem jest Katarzyna Śmiłowska, psychoterapeutka, arteterapeutka, pracująca z dziećmi i młodzieżą, prowadząca także terapię rodzinną.
Poruszymy bardzo trudny temat rozwodów i tego jakie ich konsekwencje ponoszą dzieci niezależnie od wieku.
Posłuchajcie!
Mark as Played
Cała branża około medyczna przeżywa od pewnego czasu wielki kryzys. Codzienne mierzenie się z trudami kontaktów i pomocy drugiemu człowiekowi wbrew pozorom potrafi dość szybko prowadzić do wypalenia zawodowego. Najgorsze jest to, ze ten kryzys dotyka w tej chwili wszystkie grupy zawodowe po kolei i każdy z nas (niezależnie od tego czym się zajmuje) mówi o przemęczeniu, zniechęceniu i poczuciu wszechogarniającej rezygnacji.
Mark as Played
April 26, 2021 8 mins
Witam was serdecznie po bardzo długiej przerwie :) Co dalej z Panem od Stresu? Żyje i próbuje zapanować nad swoim czasem i motywacją, aby powrócić do nagrywania.
Mark as Played
February 26, 2021 28 mins
Dzisiaj o ogólnopolskim dniu walki z depresją oraz o roli profilaktyki i edukacji w walce z problemami psychicznymi/emocjonalnymi. Posłuchajcie.
Mark as Played
February 12, 2021 17 mins
Chaos, frustracja, bezradność i jeden wielki bałagan. Jak radzić sobie w obecnych czasach? Ja tego niestety nie wiem... ale wiem jak bardzo sobie nie radzimy i to jest przerażające...
Mark as Played
January 29, 2021 28 mins
Zastanówmy się czym tak właściwie jest dojrzałość. Czy można być "trochę" dojrzałym? Jakie cechy charakteryzują osobę dojrzałą? Posłuchajcie.
Mark as Played
January 15, 2021 27 mins
W nowym roku kontynuujemy temat mitów odnośnie psychoterapii. Dlaczego psychoterapia nie jest lekiem na całe zło? I co będzie po terapii? Zapraszam.
Mark as Played
December 18, 2020 9 mins
Nadszedł czas kolejnych świąt. Sytuacja w naszym kraju niewiele się niestety przez te miesiące zmieniła. To będzie krótki świąteczny odcinek, w którym dziele się moimi drobnymi spostrzeżeniami oraz życzę wam wszystkiego co najlepsze :)
Mark as Played
December 4, 2020 29 mins
Kontynuujemy wątek psychoterapii. Jakie mity krążą w okół tego tematu? Co nam utrudnia podjęcie decyzji o pójściu na terapię? Posłuchajcie.
Mark as Played
Przyjrzyjmy się procesowi psychoterapii. Czego oczekiwać od psychoterapii? A kiedy można się rozczarować? Posłuchajcie.
Mark as Played
November 6, 2020 38 mins
Nerwy w końcu puszczają każdemu... Odcinek, który jest moim osobistym wylaniem żalu na czasy, w których żyjemy.
Mark as Played
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Czego można się spodziewać? Z jakimi problemami warto się zgłosić po pomoc? Postara się dzisiaj odpowiedzieć na te wszystkie pytania i mam nadzieję, przekonać niezdecydowanych do umówienia się na wizytę. Posłuchajcie.
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Dan Bongino Show

  He’s a former Secret Service Agent, former NYPD officer, and New York Times best-selling author. Join Dan Bongino each weekday as he tackles the hottest political issues, debunking both liberal and Republican establishment rhetoric.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2023 iHeartMedia, Inc.