PODCAST NGO - WAŻNE NIEPILNE

PODCAST NGO - WAŻNE NIEPILNE

Rozmowy toczą się w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, gdzie członkowie i członkinie zespołu rozmawiają z sobą oraz zaproszonymi gośćmi na tematy związane z organizacjami pozarządowymi, animacją społeczną i życiem obywatelskim. Poruszamy wszystko to, co jest ważne, ale często brakuje nam na to czasu w codziennym działaniu.

Episodes

October 28, 2021 36 min
Jolanta Hofer, dziennikarka i producentka telewizyjna, rozmawiała z Lidią Korbus-Then z Fundacji BIS i Markiem Piątkowskim z Fundacji Los Polacos, od czego właściwie zacząć, gdy chce się założyć organizację i dlaczego warto poszukać pomocy w BIS-ie.
Share
Mark as Played
Pierwsze spotkanie z cyklu dotyczącego Ciał Dialogu Obywatelskiego w Krakowie w ramach projektu Skuteczny Dialog. Dajemy Ciałom Głos.
Z naszymi gośćmi rozmawiamy o tym, czym są Komisje Dialogu Obywatelskiego, jakie pełnią funkcje, jakie idee im przyświecają i jak w praktyce wygląda praca w Komisjach Dialogu Obywatelskiego.
Share
Mark as Played
August 27, 2021 31 min
Co się dzieje w organizacjach w wakacje? Czym się zajmują? Jakie mają plany? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadają Lidia Korbus-Then oraz Elżbieta Zadęcka-Cieślik.
Share
Mark as Played
Nasze pracowniczki Elżbieta Zadęcka Cieśclik oraz Olga Glińska rozmawiają o tym, jak rozwijać koncepcje na projekt, jak pracować z pomysłem i co zrobić, żeby nasze projekty rozwiązywały problemy na świecie? Zapraszamy do słuchania!
Share
Mark as Played
Joanna Czarnik i Agnieszka Matuszyńska-Dziewitek opowiadają o tym, skąd pojawił się pomysł na MAMy, czyli Miejsca Aktywności Mieszkańców.

Blog MAM dostępny jest na: https://mam.bis-krakow.pl
Zapraszamy też na:
https://www.facebook.com/mamchrzanow
https://www.facebook.com/mamnowysacz
https://www.facebook.com/MAMKrakowNaKozlowce
Share
Mark as Played
Odcinek, w którym nasze animatorki i koordynatorki projektów opowiadają o tym, jak zorganizować pracę psy tworzeniu wniosków projektowych, żeby przebiegała ona sprawnie i efektywnie, a żadna nasza praca się nie zmarnowała.
Share
Mark as Played
Nasze pracowniczki opowiadają o tym, kiedy zainteresowały się pracą społeczną. W rozmowie WAŻNE NIEPILNE pojawia się także rekomendowana lista kroków, jakie polecamy przejść przed podjęciem pracy w organizacji społecznej.
Share
Mark as Played
December 29, 2020 22 min
Dwie projektowe wymiataczki - Agnieszka Węgrzyn i Elżbieta Zadęcka-Cieśik opowiadają o tym, jak one podsumowują swoje projekty. Zdradzają najbardziej sprawdzone pomysły na spokój i uporządkowanie w czasie przygotowywania podsumowania. Zapraszamy na tę pasjonującą i pełną praktycznych porad rozmowę w podkaście NGO - WAŻNE NIEPILNE
Share
Mark as Played
Z Lidią Korbus-Then rozmawiamy o tym, co robić, żeby nie dać się zmęczeniu i wypaleniu. Czy można się uchronić przed chronicznym zmęczeniem w pracy społecznej? Co robić, żeby zapobiegać, a nie leczyć. W Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych rozmawiamy o tym, co ważne, a na co często brakuje nam czasu. Posłuchaj nas!
Share
Mark as Played
Naszym gościem jest Małgorzata Leśniak z Firmy Alexander Mann Solutions. Rozmawiamy o tym, co w naszej współpracy jest ważne, co sprawia, że się lubimy i dlaczego chcemy realizować razem projekty. Jest też kilka pomysłów na to, jak można połączyć wolontariat pracowniczy z działaniem w organizacji pozarządowej.
Share
Mark as Played
Joanna Czarnik i Ela Dudek rozmawiają o tym, jakich nowych rzeczy dowiedziały się o prowadzeniu działań społecznych w czasie pandemii, co dało im siłę, by przerwać czas całkowitej izolacji i czego spodziewają się w przyszłości.
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Bob Saget's Here For You

  BOB SAGET’S HERE FOR YOU is a podcast that is like no other— For one, this podcast has guests who are friends of Bob’s, or just really interesting people who many of you know and love. Secondly, this podcast is unique because it goes inside Bob Saget’s mind, and then quickly filters out through his mouth. Bob has a way of calming people he has conversations with as well as being entertaining and often informative. Bob talks with his guests with genuine empathy and humor, while reaching his unusually diverse audience that he talks to as a friend, Bob is the dad with great advice, the irreverent funny guy who’s always there when you need a laugh, and the free-associative Bob who goes off on crazy tangents then returns to the subject at hand, as serious or as comedic as it may be, to wrap up each episode in a way only Bob can do. Because he really does believe, “He’s here for you."

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  The MLK Tapes

  According to the official story, on April 4th, 1968, a lone gunman assassinated Dr. Martin Luther King Jr. at the Lorraine Motel in Memphis, Tennessee. That man, James Earl Ray, pled guilty and for most people the case was closed. The MLK Tapes, a new true crime podcast from the creators of Atlanta Monster and Monster: DC Sniper, explores rare recordings of eye-witness testimony and new interviews with people who were there to reveal the true story of the plot to kill Dr. King.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices