PODCAST NGO - WAŻNE NIEPILNE

PODCAST NGO - WAŻNE NIEPILNE

Rozmowy toczą się w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, gdzie członkowie i członkinie zespołu rozmawiają z sobą oraz zaproszonymi gośćmi na tematy związane z organizacjami pozarządowymi, animacją społeczną i życiem obywatelskim. Poruszamy wszystko to, co jest ważne, ale często brakuje nam na to czasu w codziennym działaniu.

Episodes

October 17, 2022 40 min
HR (human resources) – termin, który oznacza po polsku zarządzanie zasobami ludzkimi – na dobre wpisał się w świat biznesu. Czego możemy się z niego nauczyć? Całkiem sporo! Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, z jakimi mierzą się organizacje pozarządowe zatrudniające pracowników (37% organizacji w Polsce), ruszamy z cyklem rozmów HR w NGO, w którym proponujemy Wam nowatorskie podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach poz...
Mark as Played
Mark as Played
Mark as Played
October 28, 2021 36 min
Jolanta Hofer, dziennikarka i producentka telewizyjna, rozmawiała z Lidią Korbus-Then z Fundacji BIS i Markiem Piątkowskim z Fundacji Los Polacos, od czego właściwie zacząć, gdy chce się założyć organizację i dlaczego warto poszukać pomocy w BIS-ie.
Mark as Played
Pierwsze spotkanie z cyklu dotyczącego Ciał Dialogu Obywatelskiego w Krakowie w ramach projektu Skuteczny Dialog. Dajemy Ciałom Głos.
Z naszymi gośćmi rozmawiamy o tym, czym są Komisje Dialogu Obywatelskiego, jakie pełnią funkcje, jakie idee im przyświecają i jak w praktyce wygląda praca w Komisjach Dialogu Obywatelskiego.
Mark as Played
August 27, 2021 31 min
Co się dzieje w organizacjach w wakacje? Czym się zajmują? Jakie mają plany? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadają Lidia Korbus-Then oraz Elżbieta Zadęcka-Cieślik.
Mark as Played
Nasze pracowniczki Elżbieta Zadęcka Cieśclik oraz Olga Glińska rozmawiają o tym, jak rozwijać koncepcje na projekt, jak pracować z pomysłem i co zrobić, żeby nasze projekty rozwiązywały problemy na świecie? Zapraszamy do słuchania!
Mark as Played
Joanna Czarnik i Agnieszka Matuszyńska-Dziewitek opowiadają o tym, skąd pojawił się pomysł na MAMy, czyli Miejsca Aktywności Mieszkańców.

Blog MAM dostępny jest na: https://mam.bis-krakow.pl
Zapraszamy też na:
https://www.facebook.com/mamchrzanow
https://www.facebook.com/mamnowysacz
https://www.facebook.com/MAMKrakowNaKozlowce
Mark as Played
Odcinek, w którym nasze animatorki i koordynatorki projektów opowiadają o tym, jak zorganizować pracę psy tworzeniu wniosków projektowych, żeby przebiegała ona sprawnie i efektywnie, a żadna nasza praca się nie zmarnowała.
Mark as Played
Nasze pracowniczki opowiadają o tym, kiedy zainteresowały się pracą społeczną. W rozmowie WAŻNE NIEPILNE pojawia się także rekomendowana lista kroków, jakie polecamy przejść przed podjęciem pracy w organizacji społecznej.
Mark as Played
December 29, 2020 22 min
Dwie projektowe wymiataczki - Agnieszka Węgrzyn i Elżbieta Zadęcka-Cieśik opowiadają o tym, jak one podsumowują swoje projekty. Zdradzają najbardziej sprawdzone pomysły na spokój i uporządkowanie w czasie przygotowywania podsumowania. Zapraszamy na tę pasjonującą i pełną praktycznych porad rozmowę w podkaście NGO - WAŻNE NIEPILNE
Mark as Played
Z Lidią Korbus-Then rozmawiamy o tym, co robić, żeby nie dać się zmęczeniu i wypaleniu. Czy można się uchronić przed chronicznym zmęczeniem w pracy społecznej? Co robić, żeby zapobiegać, a nie leczyć. W Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych rozmawiamy o tym, co ważne, a na co często brakuje nam czasu. Posłuchaj nas!
Mark as Played
Naszym gościem jest Małgorzata Leśniak z Firmy Alexander Mann Solutions. Rozmawiamy o tym, co w naszej współpracy jest ważne, co sprawia, że się lubimy i dlaczego chcemy realizować razem projekty. Jest też kilka pomysłów na to, jak można połączyć wolontariat pracowniczy z działaniem w organizacji pozarządowej.
Mark as Played
Joanna Czarnik i Ela Dudek rozmawiają o tym, jakich nowych rzeczy dowiedziały się o prowadzeniu działań społecznych w czasie pandemii, co dało im siłę, by przerwać czas całkowitej izolacji i czego spodziewają się w przyszłości.
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Around the NFL

  NFL.com's "Around the NFL" crew (Gregg Rosenthal, Dan Hanzus and Marc Sessler) break down the latest football news, with a dash of mirth.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.