Prawo dla Biznesu

Prawo dla Biznesu

Prawo dla Biznesu jest podcastem dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców. Dowiesz się z niego jak wykorzystywać przepisy prawne na swoją korzyść, aby jeszcze lepiej poruszać się w świecie biznesu. Każdy kolejny odcinek to porcja przydatnych informacji o tym jak przy użyciu prostych metod wykorzystać prawo dla rozwoju swojej Firmy! https://prawodlabiznesu.eu/ https://www.facebook.com/prawodlabiznesu/ https://kancelariakantorowski.pl/

Episodes

September 13, 2021 17 min
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy na temat prawnych aspektów sprzedaży w Internecie przez pryzmat LinkedIn. Z tego odcinka dowiesz się w szczególności:
- na czym, z prawnego punktu widzenia, oparta jest komunikacja handlowa na LinkedIn,
- czym jest informacja handlowa oraz kiedy należy uzyskać zgodę na jej przekazywanie,
- czy można wysłać informację handlową bez zgody odbiorcy.

Odcinek ten stanowi również promocję Akademii Gener...
Share
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o e-mail marketingu, który zdobywa obecnie coraz większe uznanie nie tylko wśród dużych firm, ale również tych, które są w początkowej fazie rozwoju. Najpopularniejszymi narzędziami e-mail marketingu są newslettery, o których dzisiaj szczegółowo porozmawiamy.

Z tego odcinka dowiesz się między innymi:
- jak stworzyć legalny newsletter,
- oraz czy można legalnie wysłać maila handlowego, nie posiadając ...
Share
Mark as Played
Ten odcinek podcastu Prawo dla Biznesu jest ostatnim z serii o nowoczesnych formach windykacji. Tym razem dowiesz się z niego czym są giełdy długów i jak można się na nich znaleźć.
Dowiesz się jednak także co robić, gdy Twoja firma została na taką giełdę wpisana dla szykany oraz dlaczego nie zawsze taki wpis będzie zgodny z prawem niezależnie od tego, czy przysługują w stosunku do Twojej firmy jakiekolwiek roszczenia.

Zapraszam do sł...
Share
Mark as Played
W kolejnym, drugim już odcinku dotyczącym nowoczesnych form windykacji porozmawiamy na temat specyficznych roszczeń, które przysługują w relacjach B2B, a które wynikają z samego faktury nieuregulowania faktury VAT w terminie.
Jeśli chcesz wiedzieć, czy i dlaczego (nie) powinieneś płacić 40 euro lub więcej za każde opóźnienie w zapłacie faktury VAT, a dodatkowo jeśli chcesz wiedzieć jakie jeszcze roszczenia przysługują w związku z n...
Share
Mark as Played
Temat nowych form windykacji jest ostatnio co raz bardziej popularny. Dla jednych możliwość skorzystania z pozasądwych form nacisku jest wybawieniem, dla innych jednak tego typu metody są nie do przyjęcia.
Co ważne, często na ich kanwie dochodzi do pewnych nadużyć, o których warto wiedzieć i to niezależnie od tego czy jest się stroną windykowaną, czy windykującą. W tym odcinku poza wiedza ogólną z zakresu nowych form windykacji dow...
Share
Mark as Played
Ten odcinek jest zapisem mojej rozmowy z Radkiem Budnickim w prowadzonym przez niego podcaście Po ludzku o pieniądzach. Radek przesypuje mnie na temat tego z jakimi prawnymi mitami spotykam się najczęściej i które z nich mogą zniszczyć biznes. Z tego odcinka dowiesz się, czy aby na pewno:
- optymalnie jest "robić koszty" żeby nie płacić podatków,
- posiadając spółkę z o.o. eliminujemy naszą odpowiedzialność,
- jeśli prowadzimy...
Share
Mark as Played
[7 najważniejszych prawnych kwestii w biznesie]

Z tego odcinka dowiesz się o 7 najważniejszych prawnych kwestii związanych z prowadzeniem biznesu, które pozwolą Ci uniknąć błędów, które mogą kosztować więcej niż myślisz !!!
Musisz jednak wiedzieć, że na tych 7 błędach problemy w biznesie się nie kończą, a takich „pułapek” jest znacznie więcej …. jednak dzięki temu, że w tym odcinku „przepytuje” mnie wprawiony przedsiębiorca - Bartosz...
Share
Mark as Played
W jubileuszowym, setnym odcinku podcastu Prawo dla Biznesu będzie nieco wiedzy tajemnej ! Tym razem opowiem o tym jak z wykorzystaniem adresów e-mail pozyskanych w związku ze sprzedażą usług lub produktów można wysyłać maile sprzedażowe !
Z tego odcinka dowiesz się w szczególności:
1) czym jest informacja handlowa i kiedy nie można jej wysyłać bez zgody,
2) kiedy trzeba mieć zgodę na marketing bezpośredni,
3) jaka informacja nie stano...
Share
Mark as Played
Ten odcinek jest zapisem drugiej edycji konferencji Marketing tu i teraz, która tym razem dotyczyła chyba najważniejszego w biznesie zagadnienia, czyli sprzedaży ! W ramach całej konferencji miałem niezwykłą przyjemność opowiedzieć kilka słów na temat prawnych aspektów online marketingu i właśnie o tym dowiesz się z tego odcinka ! Przedstawię Ci w nim w szczególności:
1) jak wybrać nazwę dla swojego biznesu żeby można się nią legaln...
Share
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się rzeczy z pozoru niebiznesowych. Jeśli jednak posłuchasz go do końca dowiesz się, że także prowadząc biznes warto wiedzieć kiedy i na jakich zasadach można wykorzystywać swoje związki z danym samorządem lokalnym, czy też regionem. Z tego odcinka dowiesz się:
1) czy przedsiębiorcy mogą wykorzystywać nazwy miast,
2) czy herb jest chroniony prawami autorskimi,
3) czy samorząd lokalny ma dobra osobiste, które moż...
Share
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się przede wszystkim jakie działania możesz podjąć jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w ramach spółki komandytowej, a po objęciu jej CIT widzisz potrzebę dokonania w tym zakresie zmian.
W odcinku powiem o:
1) zmianach podatkowych, które dotknęły spółki komandytowe,
2) jak zmiany w spółce komandytowej mogą zostać dokonane w celu optymalizacji podatkowej,
3) jak przekształcić spółkę komandytową w spółkę z ogr...
Share
Mark as Played
Ten odcinek to zapis live, który odbył się w zamkniętej grupie dla kursantów kursu dla podcasterów prowadzonego przez Marka Janowskiego z podcastu Mała Wielka Firma - PodcastPro VIP, w którym miałem przyjemność wziąć udział jako gość !
Z tego odcinka dowiecie się wszystkiego tego, co realnie interesuje każdego twórcę internetowego, a w szczególności:
- czy można zastrzec nazwę (tytuł) kanału ?
– czy można wykorzystać pomysł, który sto...
Share
Mark as Played
January 18, 2021 27 min
1 stycznia 2021 r. doszło do bardzo istotnych zmian w prawie, które dotyczą w zasadzie wszystkich przedsiębiorców, ale największe znaczenie mają dla rynku e-commerce ! Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój regulamin sklepu internetowego jest dostosowany do nowych przepisów, a w szczególności:
1) kto będzie mógł odstąpić od umowy,
2) jakie są skutki braku aktualizacji regulaminu,
3) czy wszystkie postanowienia regulaminu będą wiążące
4) oraz ...
Share
Mark as Played
Cóż, wszystko co dobre w końcu się kończy! Kończy się też cykl o IT, który wraz z tym odcinkiem ma już dziesięć części! To dobre kilka godzin kontentu, którego puentą powinny być swoiste "smaczki"!
Dlatego też z dzisiejszego odcinka dowiesz się o:
- zasadach korzystania z wolnych licencji,
- sankcjach za nieprzestrzeganie zasad korzystania z wolnych licencji,
- co to jest smart contract,
- do czego może być wykorzystywany smart...
Share
Mark as Played
Tym razem odcinek poświęcę przede wszystkim życzeniom świątecznym, zmianom w prawie, które wejdą w życie od 1 stycznia 2021 r. oraz zmianom w podcaście Prawo dla Biznesu, które będą miały miejsce wraz z początkiem 2021 r. O zmianach w podcaście dowiesz się, słuchając tego odcinka, a jeśli chodzi o zmiany w prawie to po raz kolejny przedstawię Ci kilka kwestii, które zmienią się w roku 2021, a dotyczą::
1) sprzedawców e-commerce,
2) w...
Share
Mark as Played
Tym razem coś specjalnego!
Rozmowa z Krzysztofem Wojewodzicem – założycielem i CEO Escola S.A.
Escola to kolejny już biznes Krzysztofa.
Poprzednie sprzedał za naprawdę znaczące kwoty!
W tej rozmowie, prócz przewodniego wątku wywiadów w ramach podcastu Prawo dla Biznesu, którym jest to, jakie wyzwania prawne stają przed przedsiębiorcą, gdy rozwija on swój biznes, Krzysztof opowie także o tym:
- jaka cecha była najważniejsza w biznesie...
Share
Mark as Played
Ten odcinek to zapowiedź kolejnego odcinka podcastu Prawo dla Biznesu, ale też tipy i wydarzenia ! Tym razem, prócz zapowiedzi będą jednak głównie informacje dotyczące zmian w przepisach i tak jeśli chcesz wiedzieć jakie kwestie zmienią się dla:
1) sprzedawców e-commerce,
2) wszystkich przedsiębiorców,
3) właścicieli spółek komandytowych,
4) estoński CIT
i od kiedy zmiany te będą miały miejsce koniecznie słuchaj tego odcinka !

Ważne zmia...
Share
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się tego co powinieneś wiedzieć o podatkach prowadząc software hosue ! Przedstawie Ci podstawowe informacje dotyczące:
- IP BOX i możliwości zastosowania stawki 5% w podatku dochodowym,
- KUP 50% i możliwości uznania kosztów uzyskania przychodów na poziomie 50% tego przychodu !

Jeśli działasz w IT to ta wiedza będzie dla Ciebie niekiedy ważniejsza niż wynegocjowanie nieco wyższej stawki, niż ta którą zwyczajowo ...
Share
Mark as Played
Tym razem w tipach, wydarzeniach i zapowiedzi nie będzie niestety zapowiedzi żadnych wydarzeń, ale będzie garść porządnej wiedzy na temat korzystania z usług ADS ! Z tego odcinka dowiesz się bowiem:
- czy pozycjonowanie na cudzą markę jest dopuszczalne,
- czy pozycjonowanie na cudzą markę jest dopuszczalne także w przypadku podróbek,
- czy dopuszczalnym jest pozycjonowanie na cudzą firmę !

Wiedza niezbędna dla wszystkich, którzy działa...
Share
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się jakie kwestie są istotne w umowach, które software house podpisuje ze zleceniodawcą. Dowiesz się w szczególności:
- od czego można uzależnić przeniesienie praw autorskich,
- czy zawsze warto przenosić prawa autorskich do kodu źródłowego,
- czy kara umowna zawsze zabezpieczy wszystkie Twoje umowne interesy,
- jakie rozliczenia umowne można wprowadzić w umowie w IT,
i wielu, wielu innych rzeczy, które będą dla C...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

 • If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

 • The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

 • Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

 • Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

 • Fake Doctors, Real Friends with Zach and Donald

  You know what's long, tedious and boring? Surgery. You know what isn't? This new podcast! Join Scrubs co-stars and real-life best friends Zach Braff and Donald Faison for a weekly comedy podcast where they relive the hit TV show, one episode at a time. Each week, these BFFs will discuss an episode of Scrubs, sharing behind-the-scenes stories and reminiscing on some of their favorite memories from filming. They’ll also connect with Scrubs super fans and feature beloved show cast members for exclusive interviews.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

Connect

© 2021 iHeartMedia, Inc.