Radykalne Wybaczanie

Radykalne Wybaczanie

Rozmowy o Radykalnym Wybaczaniu. Zapraszamy do słuchania opowieści o potężnej metodzie Radykalne Wybaczanie. Niemal każdy człowiek nosi w sobie jakąś ranę, poczucie krzywdy lub lęk. Ból emocjonalny lub ból ciała przypomina o dawnych historiach. Poczucie krzywdy zakłóca naszą radość życia. A przecież wystarczy wybaczyć. Jednak nie tak powierzchownie, ale radykalne, dogłębnie. A jeśli się na to zdecydujesz, to w nagrodę czeka na ciebie ulga i radość życia. Bo wybaczanie ma moc uzdrawiania.

Episodes

May 23, 2022 38 min
“Wygrywa ten kto, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”. Napoleon Hill

Zawsze jest dobry moment, aby nauczyć się stawiać właściwe cele i kreować dzięki inteligencji duchowej.
Colin Tipping opracował świetne materiały i narzędzia pomagające w procesie manifestowania swoich celów i marzeń.
Wszechświat jest polem nieograniczonej obfitości, a my możemy czerpać z niego nieskończone możliwości. Jeśli chcesz u...
Share
Mark as Played
„Uzasadniona duma idzie w parze z głęboką pokorą“ — Nicolás Gómez Dávila

Duma w potocznym rozumieniu, jest często określana jako coś „dobrego”. Jednak jeśli przyjrzymy się jej dokładnie, zobaczymy, że posiada też tę ciemną stronę, która może zawładnąć człowiekiem i zniszczyć.
Porzekadło mówi, aby być bardzo ostrożnym w przypadku ludzi przepełnionych dumą. Dlaczego? Jest też jasna strona dumy i o tym też wspominamy.

O tym usłyszys...
Share
Mark as Played
“Potrafię obudzić się rano przed wyjściem na plan myśląc: nie dam rady, jestem oszustką.” Kate Winslet

Jeśli wykorzystując swoje umiejętności, wiedzę, doświadczenie, talenty osiągasz sukces, ale w głowie zamiast dumy i satysfakcji kołata się myśl: po prostu miałem szczęście, udało mi się - to właśnie jest to stan, jakim jest syndrom oszusta (SO).

Według ostatnich badań psychologicznych, na każde pięć osób, które osiągnęły sukces, dwi...
Share
Mark as Played
April 4, 2022 38 min
Zazdrość to nieopłacalna forma wyrażania uczuć. Autor nieznany.
Zazdrość to uczucie pojawiające się w sytuacji frustracji, gdy obserwujemy u kogoś to, co sami chcielibyśmy mieć. Uważana zazwyczaj za uczucie negatywne, choć w łagodnej formie może być bodźcem do pozytywnej konkurencji i realizacji własnych aspiracji. Chorobliwa zazdrość (np.zespół Otella) wiąże się z brakiem zaufania, potrzebą kontroli. W skrajnych przypadkach może wi...
Share
Mark as Played
“Od człowieka, którego nie cierpimy, nie lubimy przyjmować upomnień, choćbyśmy wiedzieli, że są dobre”. François Fénelon

Dlaczego nie słuchamy rad innych? A dlaczego mamy poczucie, że powinniśmy je dawać? Dlaczego nawet w trudnych momentach tak łatwo przychodzi nam pouczanie innych jak mają żyć, pomagać?

O tym usłyszysz w tym odcinku:
- Jakie mechanizmy nie pozwalają nam przyjąć rady
- Dlaczego jest ważne, kto daje nam radę
- Jakie war...
Share
Mark as Played
March 7, 2022 34 min
„Korzenie złości tkwią w naszym braku zrozumienia samych siebie oraz braku zrozumienia głębszych i bezpośrednich przyczyn tego przykrego stanu.“ — Thích Nhất Hạnh

Złość jest sygnałem, że coś jest nie ok. Jakieś granice zostały przekroczone lub niezaspokojona potrzeba. To najczęściej powodowana strachem reakcja emocjonalna. Boimy się złości, bo kojarzy się z brakiem kontroli, a tu już blisko do agresji słownej lub fizycznej.
Filozof...
Share
Mark as Played
February 21, 2022 34 min
„Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał”. Edward Stachura.

Samotność to subiektywny, emocjonalny stan odczuwania izolacji społecznej lub poczucia odcięcia od innych.
To cierpienie z powodu braku bliskiej relacji. Zaburza poczucie bezpieczeństwa, wpływa na wiele obszarów naszego życia. Samotność dotyka zarówno młodych, jak i starszych, tych, którzy szukają swojej drugiej połówki, ale również t...
Share
Mark as Played
February 7, 2022 40 min
Pod wpływem toksycznego wstydu, wyrzekamy się siebie.
Wstyd sam w sobie nie jest niczym złym. To normalne, ludzkie uczucie. Określa nasze granice, jest niezbędne w rozwoju. Niestety czasami rozwija się to w złą stronę.
Toksyczny wstyd jest udręką. Zmusza człowieka do ukrywania siebie. Wstydzimy się własnego wstydu. Rodzi to poczucie izolacji i osamotnienia. Sytuacja się zapętla. Tak rodzi się fałszywe Ja.

Skąd się bierze i jak uzdr...
Share
Mark as Played
January 24, 2022 35 min
“Czy to zawsze jest takie proste? Proste - tak. Łatwe - nie”. Gary Chapman.

W relacjach intymnych, rodzinnych, przyjacielskich naturalnie używamy języków miłości. Robimy to najczęściej nieświadomie. Warto to jednak poznać 5 języków miłości, które zdiagnozował i opracował Gary Chapman, pastor i doradca małżeński.

O czym usłyszysz w tym odcinku?
- jak tworzą się te języki? Czy są wrodzone?
- jakie mamy rodzaje języków?
- jak rozpoznać sw...
Share
Mark as Played
Posiadanie własnej historii i kochanie siebie poprzez ten proces to najodważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobimy. - Brené Brown

W poprzednim odcinku omawiałyśmy powody i źródła trudności w kochaniu siebie.

Ten odcinek podcastu to druga część tematu i skupiamy się w nim na praktyce: podajemy wam sprawdzone narzędzia i sposoby na ćwiczenie “mięśnia kochania siebie”.

O czym usłyszysz w tym odcinku?
- czym są trzy biznesy i dlaczego ...
Share
Mark as Played
To tak można? To ja mogę być najważniejszą osobą dla siebie? Przecież to takie…egoistyczne?
Jeśli słysząc to zdanie "pokochaj siebie” ogarnia cię irytacja, bo nie wiesz co to oznacza - posłuchaj tego odcinka. Do tego stanu można dojść. To proces, ale możliwy.

Ten odcinek podcastu to pierwsza część tego tematu. Tematu wyświechtanego, a jednocześnie najmniej zrozumianego, czyli…kochania siebie.

O czym usłyszysz w tym odcinku?
- ską...
Share
Mark as Played
Kiedy obie osoby tworzące związek mają style tzw. pozabezpieczne: jedno jest lękowym, drugie unikowym - to relacja nie jest łatwa. Raczej staje się to burzliwą podróżą niż bezpieczną przystanią. Jedna osoba pragnie bliskości, druga włącza system dezaktywujący, gdy staje się zbyt blisko. Jest to jak próba połączenia ognia z wodą. Jak pułapka: łatwo się w nią wpada, trudniej wyjść.

Ale zamiast cierpieć, dowiedz się, jak możesz sobie p...
Share
Mark as Played
Bycie przyjemnie blisko to cel i marzenie każdego związku. Balsamem są osoby o bezpiecznym stylu przywiązania.
Osoby takie są stałe w uczuciach, można na nich polegać, nie unikają bliskości, nie mają obsesji na temat swoich związków.
Mówi się, że w populacji takich osób jest ok. 50%. To sporo. Dodatkowo to są te osoby, które mogą wpływać łagodząco na pozostałe style pozabezpieczne.

Posłuchaj i poznaj styl bezpieczny oraz dowiedz s...
Share
Mark as Played
Straconego czasu nigdy nie odzyskasz i szkoda marnować go na ludzi, dla których jesteś tylko jedną z opcji.” Rafał Wicijowski

Każdy styl ewoluował, by zwiększyć szanse ludzi na przetrwanie. Zdobywanie nowych terytoriów, ekstremalnie trudne warunki wykształciły styl unikowy. To taki samotny kowboj jadący w dal. Ale ten styl nie sprawdza się w czasach pokoju. Dobrze jest go rozpoznawać i umieć z taką osobą postępować. Mniej jest wówcz...
Share
Mark as Played
“Całe szczęście albo nieszczęście zależy od jakości obiektu, z którym łączy nas miłość”.
Tak wyraził się filozof Baruch Spinoza. To jak się czujesz w relacji miłosnej, bardzo zależy od tego, z kim się zwiążesz. Stawka jest wysoka, szczególnie dla osób o stylu lękowym. Takie osoby, jeśli nie są świadome, jak funkcjonują style przywiązania, ryzykuje, że w relacji będą cierpieć. Jak temu zapobiec?

Posłuchaj i poznaj styl lękowym i jak...
Share
Mark as Played
“The Work” (Praca) Byron Katie- jest doskonałym uzupełnieniem narzędzi Radykalnego Wybaczania. Te dwie metody połączone razem dają spektakularne efekty.
Posłuchaj tego odcinka, aby dowiedzieć się, jak dekodować niewspierające przekonania, które najczęściej nieświadomie sterują naszym życiem.
“Dla tego, kto pokonał umysł, jest on najlepszym przyjacielem; ale komu się to nie powiodło, temu własny umysł będzie największym wrogiem”. Bh...
Share
Mark as Played
Jak to jest, że są osoby, które potrafią stworzyć stabilny i zdrowy związek, a inni w bliskich relacjach codziennie walczą?

Są takie osoby, które gdy dostaną w relacji to czego chcą, to okazuje się, że nie wiedzą, czego chcą i...odsuwają się.

Często te zachowania i reakcje są dla nas zupełnie niezrozumiałe.

Style przywiązania (inaczej teoria więzi), to termin w psychologi, który powstał w latach 60-tych XX wieku stworzony przez John...
Share
Mark as Played
„Trauma nie jest tym, co ci się przydarza. Trauma to to, co dzieje się w tobie w wyniku tego, co ci się przydarza” - pięknie powiedział Dr Gabor Mate.

Trauma to niewidzialna siła, która mocno kształtuje nasze życie. Wpływa na to jak żyjemy, kochamy, jaki nadajemy światu sens. W tym odcinku rozmawiamy o niej, bo jest tak powszechna w naszym życiu, a jak mówi chińskie przysłowie „Zamknięcie oczu nie złagodzi bólu”.

O czym usłyszysz w t...
Share
Mark as Played
“Bycie autentycznym to manifestowanie na zewnątrz tego kim jestem wewnątrz, bez kalkulowania ryzyka, jakie to za sobą pociąga.”
Te słowa Efrata Shani są myślą przewodnią tego odcinka.

Zatracamy swoją autentyczność pod wpływem wychowania, reguł środowiska, ludzi, którzy stają na naszej drodze życia. Ponosimy duże koszty nie bycia sobą, ale na szczęście w każdej chwili możemy zacząć wracać “do siebie”.

W tym nagraniu podajemy Wam wska...
Share
Mark as Played
Toksyczna miłość potrafi trwać wieki. Zatruwać nam po kolei każdą chwilę, dzień, myśl. Najczęściej dopiero po jakimś czasie rozumiemy, że straciliśmy panowanie nad własnym ja i oddaliśmy władzę nad sobą drugiej osobie.
Ten odcinek to kontynuacja tematu toksycznych ludzi. Tym razem omawiamy sytuacje gdy bliska ci osoba jest toksyczna.

O czym usłyszysz w tym odcinku?
- jakie są czerwone flagi
- jak wychodzić z kręgu zależności
- jak uczy...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Morbid: A True Crime Podcast

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.