Ryzykonomia

Ryzykonomia

dr Jerzy Podlewski o ryzyku i zarządzaniu ryzykiem dla biznesu i obywatela/ki szaraka... Show More

Episodes

W odcinku dowiesz się co to jest framework, struktura ramowa w zarządzaniu ryzykiem i każdej zmianie organizacyjnej zgodnej z dobrą praktyką project management. Wyjaśniamy cykl Deminga PDCA i jego zastosowanie we wdrażaniu procesu zarządzania ryzykiem zgodnie ze standardem ISO 31000 i nie tylko...

Share
Mark as Played
May 7, 2019 38 min

Co nowego na ryzykonomicznym radarze, o edukacji, klęsce nauczycieli i nas wszystkich, Europie, podcastingu i bloggingu, życiu z ryzykiem i bez, Now it can be told, podobieństwie sierpniowych salw, CFO i HR, odwagach RM, ludziach zwolnionych przez automaty i nie tylko.

Share
Mark as Played

Przewaga strategiczna Sztucznej AI. Jakimi mocami będzie dysponowała sztuczna inteligencja. Dlaczego będzie chciała zniszczyć lub kontrolować ludzi? Czy są szanse na współpracę? Jak kontrolować AI. Dżiny, Wyrocznie i suwereny. Lepiej późno niż...wcześniej ! Drugi odcinek miniserii o AI.

Share
Mark as Played
March 30, 2019 47 min

Sztuczna Superinteligencja oznacza Zagładę? Czy Automatus Sapiens zastąpi Homo Sapiens? Opowiadamy o książce Nicka Bostroma, zapraszamy do wypowiedzi roboty, wspominamy Stanisława Lema, jaka była historia AI i kiedy pojawi SIA. Formy i manifestacje Super Sztucznej, źródła JEJ przewagi strategicznej i Prędkość Odejścia, której nie znacie. Część Pierwsza miniserii na koniec gościnnie Terminator.

Share
Mark as Played

Weekendowa gawęda ryzykonomiczna o sztucznej inteligencji, książce Harariego, geniuszu Lema, myśleniu kisielem, Bostromie, Dicku, znaczeniu edukacji, strajku nauczycieli i mniam mniam Telesfora.

Share
Mark as Played
March 6, 2019 27 min

10 "szoków" przyszłości, geopolityczne przesunięcia sił Małych i dużYCH, spojrzenie wstecz na wybrane ryzyka w podsumowaniu naszej opowieści o Raporcie Global Risk 2019.

Share
Mark as Played

Kolejny odcinek Mega serii Mapa Ryzyka 2019 poświęcony analizie raportu Global Risk Światowego Forum Ekonomicznego z Davos. Czarne chmury zbierają się na finansowym horyzoncie...

Share
Mark as Played
February 11, 2019 37 min

Raport Global Risk 2019 World Economic Forum w Davos w kolejnym odcinku mini serii Ryzykonomii poświęconej analizie szerokiego krajobrazu ryzyk globalnych i lokalnych Mapa ryzyka 2019.

Share
Mark as Played

Mapa Ryzyka 2019. Część pierwsza cyklu poświęcona przeglądowi ryzyk 2019. Omawiamy raporty i analizy najważniejszych ryzykonomicznych think tanków, organizacji profit i non-profit i innych źródeł. Na początek 10 ryzyk z Eurasiagroup.

Share
Mark as Played

Odcinek poświęcony ryzykom 2018. Czy można je było przewidzieć? Zapowiedziane i spełnione ? Analizujemy ryzyka w kapeluszach de Bono, czytamy Norwida i cytujemy dyskutantów.

Share
Mark as Played

Sztuczna inteligencja w procesach biznesowych niesie za sobą nowe ryzyka - szanse i zagrożenia.

Share
Mark as Played

Co wzmacnia a co zabija zarządzanie ryzykiem w organizacji ? Co to jest NIMTOF i EGAP? Lepsze są best practice, czy compliance? W najnowszym 6-tym odcinku Podcastu Ryzykonomia pomagamy zrozumieć co zrobić aby Wam się udało z risk menadżmentem i biznesem w ogóle.

Share
Mark as Played
September 7, 2018 32 min

Jak radzić sobie z ryzykiem politycznym? Cz. II podcastu poświęconego temu tematowi.

Share
Mark as Played

Ryzyko polityczne jest obecnie największym wyzwaniem wśród ryzyk biznesowych dla przedsiębiorstw i innych organizacji na całym świecie. W odcinku 1 Podcastu Ryzykonomia definiujemy pojęcie ryzyka politycznego, omawiamy jego najważniejsze cechy i mówimy na temat krajobrazu ryzyk politycznych świata.

Share
Mark as Played

Złote zasady efektywnego zarządzania ryzykiem, dotyczą także zarządzania - w ogóle. Objaśniamy porady ze standardu ISO 31000 Zarządzanie ryzykiem - ale nie tylko.

Share
Mark as Played

Share
Mark as Played
May 31, 2018 7 min

Jedziemy do Holandii, małego kraju pełnego rowerów, gdzie zarządza się ryzykiem

Share
Mark as Played

Chat About Ryzykonomia

Popular Podcasts

The Ron Burgundy Podcast
The Ron Burgundy Podcast
Will Ferrell reprises his role as Ron Burgundy in his brand new Ron Burgundy Podcast! Each episode has a different theme in which Ron engages in conversation with another notable person on the topic at hand.
Atlanta Monster / Monster: The Zodiac Killer
Atlanta Monster / Monster: The Zodiac Killer
Atlanta Monster / Monster: The Zodiac KillerFrom Tenderfoot TV and HowStuffWorks, 'Monster: The Zodiac Killer' dives into one of the most notorious, unsolved serial killing sprees in history.
The Joe Rogan Experience
The Joe Rogan Experience
Joe Rogan's Weekly Podcast