Ultra Życie

Ultra Życie

Ultra Życie to nie kolejny podcast o bieganiu, ani nawet kolejny podcast o wege stylu życia. Nie będzie to też podcast o minimalizmie, stoicyzmie, czy rozwoju osobistym. Będzie to natomiast podcast o życiu, które najlepiej ocenia się patrząc na nie z ultra perspektywy, czyli długiego dystansu. Podcast prowadzimy my, czyli Agnieszka i Piotr Kantorowscy i absolutnie nie rościmy sobie prawa do tego, że to co powiemy w tym podcaście jest czymś więcej niż naszą obserwacją aktualną na chwilę, gdy o niej rozmawiamy. Niemniej jednak, w dłuższej perspektywie, mamy nadzieję, że nasze rozmowy będą dla Ciebie inspiracją, która pozwoli Ci spojrzeć na Twoje życie w dłuższej perspektywie co być może da Ci nowy punkt odniesienia. Dla dopełnienia podcastu zapraszamy Cię też na naszą stronę www.ultrazycie.com.pl , gdzie znajdziesz jeszcze więcej naszych treści.

Episodes

March 18, 2021 17 min
Ten odcinek jest .... ostatnim odcinkiem podcastu Ultra Życie !
Czy definitywnie i na zawsze ?
A może to koniec dopiero pierwszego sezonu ?
Dlaczego to już koniec ?

Tego wszystkiego dowiecie się słuchając tego odcinka, do którego słuchania serdecznie zapraszamy :)

Zapraszamy też na www.ultrazycie.com.pl
Mark as Played
O jodze można usłyszeć wiele rzeczy. Od tego, że jest szkołą życia i zmienia wszystko, przez to, że lepiej już wybrać jakiś "prawdziwy sport" niż udawać, że się coś robi, a kończąc i na takich twierdzenia, że bardziej niemęskiego zajęcia nie znajdziesz !

Ten odcinek z całą pewnością nie będzie "prawdą objawioną" o jodze, a jedynie naszymi prywatnymi poglądami, ale może być on o tyle ciekawy, że "na samym początku...
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się o 13 biznesowych i życiowych powodach, które powinny Cię skłonić do uprawiania sportu jeśli jeszcze tego nie robisz ! Jeśli natomiast już teraz uprawiasz sport to być może część z tych powodów będzie dla Ciebie pomocne w tych chwilach, w których będziesz wątpić czy warto zrobić trening !!

Pamiętaj, że te powody to nie triceps, biceps i uda, a kwestie jednak znacznie bardziej - finalnie - istotne, więc kon...
Mark as Played
Tym razem rozmawiamy o tym co pomaga nam w życiu osiągnąć większą równowagę życiową przy jednoczesnym zwiększeniu chęci do działania ! W tym odcinku podajemy 13 takich rzeczy, z których jesteśmy pewni, że przynajmniej znaczna część będzie przydatna także dla Ciebie ! Na pewno dowiesz się z tego odcinka dlaczego medytujemy, dlaczego uprawiamy sport, ale ... dowiesz się z niego jeszcze innych 11 rzeczy, które warto wprowadzić do codz...
Mark as Played
Tym razem rozmawiamy na temat multitaskingu. Z pozoru można by postawić tezę, że jeśli jesteś w stanie robić kilka rzeczy na raz to globalnie wszystkie zrobisz szybciej. Na ile taka teza jest jednak zgodna z rzeczywistością to inna sprawa. Czy jednak w "normalnym życiu" da się działać inaczej ? Czy lepiej mieć tylko jeden cel, czy jednak kilka i czy to też można nazwać multitaskingiem ?

O tym i jeszcze kilku innych kwestiac...
Mark as Played
Tym razem solowy odcinek Piotr, w którym opowie o tym jakie wnioski wyciągnął z trwającej już niemal 5 miesięcy kontuzji, która uniemożliwia mu bieganie. Wnioski te nie będą jednak ograniczone wyłącznie do biegania, a także do innych sytuacji w życiu. Nie o samych wnioskach zresztą będzie w tym odcinku. Piotr powie też o tym, jak sobie radzić w takich sytuacjach, a przynajmniej co jemu osobiście najbardziej pomaga !

Zapraszamy też d...
Mark as Played
W tym odcinku podcastu rozmawiamy na temat problemów. Problem bowiem przede wszystkim w tym, że nie problem uznać, że problemów nie ma. Znacznie większy problem przyjąć realnie problematyczne założenie, że problemy są.
A mówiąc poważnie - czy nastawienie zmienia rzeczywistość ? Czy określenie problemu wyzwaniem rozwiązuje go ? A może jest zupełnie inaczej ? O tym i o kilku innych kwestiach rozmawiamy w tym odcinku podcastu Ultra Życ...
Mark as Played
Z tego odcinak Ultra Życie dowiesz się co myślimy na temat odpoczynku. Wiadomym jest, że jeśli w Excelu rozpisać 24h/7 jako godziny pracy to z pewnością da się tak ująć więcej zadań niż w przypadku rozpisania tych godzin tylko 8 dzienne. Czy jednak im więcej pracujemy tym jesteśmy bardziej efektywni ? A może jest tak, że jednak powyższej pewnego pułapu godzin pracy nasza efektywność spada ?
O tym i o paru innych kwestiach rozmawiam...
Mark as Played
W tym odcinku rozmawiamy o pieniądzach. Ponoć dżentelmeni o nich nie rozmawiają, ale cóż - czasem trzeba ! Czy aby na pewno jest tak, że warto pracować więcej żeby mieć więcej pieniędzy ? A może prawdziwa jest anegdota o rybaku i biznesmenie, w której rybak stwierdza, że nie musi budować całej floty statków rybackich aby móc wypłynąć dla przyjemności w morze i złowić ryby dla na kolacje dla swojej rodziny ? O tym i jeszcze innych k...
Mark as Played
W tym odcinku Ultra Życie rozmawiamy o .... no właśnie, czy aby o zarządzaniu czasem ? Chyba to jednak nie to będzie przedmiotem naszej rozmowy, ale co konkretnie nim będzie tego dowiesz się dopiero wtedy, gdy włączysz i przesłuchasz cały odcinek !

Zapraszamy też na www.ultrazycie.com.pl
Mark as Played
Dziś rozmawiamy o uważności. Jeśli więc zamierzasz słuchać tego odcinka, to z całą pewnością powinieneś zrobić to ... uważnie ! A będąc bardziej poważnym, tego odcinka szczególnie warto posłuchać ponieważ dowiesz się z niego, że praktyki uważności są dostępne dla każdego, a co więcej przynoszą naprawdę wymierne rezultaty i to we wszystkich obszarach życia ! Jakie konkretnie ? Posłuchaj, a sam się dowiesz !

Zapraszamy też na www.ultr...
Mark as Played
Jeśli słuchasz tego odcinka w dniu premiery, albo niedługo po niej to zakładam, że masz swoje postanowienia noworoczne i jak pewnie większość osób lekkie obawy, czy w tym roku uda się im sprostać, czy też już 1 stycznia zostaną odroczone na rok następny !

Jeśli chcesz wraz z nami zmierzyć się z wyzwaniami jakie stawia nam życie zapraszamy do słuchania !

Zapraszamy też na www.ultrazycie.com.pl !
Mark as Played
Tym razem odcinek świąteczny i raczej skoncentrowany na tym co możesz zrobić żeby bieżący czas przeżyć lepiej, głębiej i świadomiej ! Rzecz jasna prócz wskazówek, rad i przemyśleń usłyszysz także życzenia!

Zapraszamy Cię też na stronę www.ultrazycie.com.pl
Mark as Played
Tym razem rozmawiamy o tym co się dzieje jeśli nie dokonujesz zmian w swoim życiu, nie zmieniasz nawyków, nie obierasz nowych kierunków w życiu. Czy brak zmian w sobie oznacza brak zmian w życiu ? Czy brak zmian w życiu oznacza brak zmian w sobie ?
O tym i kilku innych tematach rozmawiamy w tym odcinku Ultra Życie !

Zapraszamy też na www.ultrazycie.com.pl !
Mark as Played
Jak to jest z tą zmianą ? Z jednej strony tak często jej pożądamy, a z drugiej ... odważmy się to powiedzieć ! Jeszcze częściej po prostu się jej boimy ! A gdyby tak przełamać lęk przed zmianą ? Jak to jednak zrobić i czy to w ogóle możliwe ? Finalnie, czy to na pewno ma sens, bo przecież skoro "wszyscy tak mają" to być może "tak właśnie powinno być".
Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi w tym odcinku podcas...
Mark as Played
Kolejna rozmowa na temat zmian i o tym czy warto je wprowadzać w naszym życiu ! Nie od dziś wiadomo, że zmienić nawyk najłatwiej jest zawsze z dobrego na gorszy, ale jeśli chcemy tę tendencję odwrócić to poziom trudności nagle zaczyna wzrastać. W tym odcinku rozmawiamy natomiast o tym czy warto jest zmieniać nawyki, czy wszystkie nawyki warto zmieniać, a finalnie jak robić to skutecznie !

Zapraszamy też na www.ultrazycie.com.pl !
Mark as Played
Ten odcinek to pierwszy z cyklu dotyczących zmianie. Na temat zmian napisano już chyba tyle, że jeśli chcieć by to wszystko przeczytać to człowiek kompletnie nie miałby czasu na zmiany. Z drugiej strony, nawet jeśli niczego o zmianach nie czytamy to niewątpliwie i tak się zmieniamy. Jeśli jednak chcemy świadomie się zmieniać to dobrym pomysłem będzie zacząć zmianę od ustalenia jakie mamy w tym zakresie przekonania oraz które z nich...
Mark as Played
Z tego odcinka dowiesz się przede wszystkim jak radzić sobie w wczasach takich jak te. Z całą pewnością jeśli "jesteś w Internecie" to masz swoją "bańkę informacyjną" jednak jaka by to nie była bańka to w chwili obecnej na pewno nie dzieją się w niej same dobre rzeczy. Obecnie świat tak przyspieszył, a zarazem tak bardzo się zmienił do tego co pamiętamy jeszcze z początku 2020 r. niekiedy czujemy przytłoczenie, a na...
Mark as Played
Czy odczekujesz od życia żeby było spektakularne ? Aby zaskakiwało Cię na każdym kroku, aby wszystko co się w nim wydarza było niezwykłe ? Czy takie jest życie innych osób ? Czy to co widzimy w social mediach to realna codzienność ? O tym, czy słusznym jest oczekiwać od życia, że będzie spektakularne zastanawiamy się na przykładzie nas samych, a do poznania naszych wniosków zapraszamy Cię do tego odcinka ! :)

Zapraszamy też na www.u...
Mark as Played
Co to znaczy być dorosłym ? Czy dorosłym stajemy się kończąc 18 lat ? A może dorosłym stajemy się dopiero, gdy życie nas sprawdzi ? Czy żeby być dorosłym trzeba wykazać się odwagą, a może jest to przymiot, który po prostu zyskuje się z wiekiem ?
Na to i wiele więcej pytań będziemy szukać odpowiedzi w tym odcinku podcastu Ultra Życie do którego słuchania serdecznie Cię zapraszamy !

Zapraszamy też na stronę www.ultrazycie.com.pl
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Bone Valley

  Bone Valley is a 9-episode true crime podcast. New episodes are available for free every Wednesday. In 1987, 18-year-old Michelle Schofield was found dead in a phosphate pit in Florida. Two years later, her husband Leo was convicted and sentenced to life in prison. Fifteen years later, previously unidentified fingerprints matched Jeremy Scott--a violent teenager who lived nearby. Jeremy has since confessed to Michelle’s murder. Yet Leo Schofield remains behind bars. In this groundbreaking podcast, Bone Valley host Gilbert King uncovers startling new evidence that Jeremy is responsible for a string of murders. King is the author of the Pulitzer Prize-winning book, Devil in the Grove, which led to the exonerations of four innocent men. Bone Valley is a production of Lava for Good Podcasts in association with Signal Co. No1.

  All There Is with Anderson Cooper

  Anderson Cooper takes us on a deeply personal exploration of loss and grief. He starts recording while packing up the apartment of his late mother Gloria Vanderbilt. Going through her journals and keepsakes, as well as things left behind by his father and brother, Cooper begins a series of emotional and moving conversations about the people we lose, the things they leave behind, and how to live on - with loss, with laughter, and with love.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.