ZACZYTANY, ZASŁUCHANY

ZACZYTANY, ZASŁUCHANY

Książki - niesamowita kopalnia wiedzy, odskocznia od codzienności, narzędzie wspierające kreatywność. Uwielbiam czytać książki - zarówno te w wydaniu drukowanym , elektronicznym jak i audio. W podaście "Zaczytany, Zasłuchany", możecie posłuchać co warto przeczytać i które książki warto dołączyć do własnej biblioteczki.

Episodes

April 15, 2022 4 min
Literatura biznesu i historie powstawania firm czy też pewnych nowych trendów w światowej gospodarce, to jedne z moich ulubionych książek. Kilka tygodni temu wpadła w moje ręce książka „Bogowie Bitcoina”, której autorem jest Ben Mezrich.
Jest to historia tego jak powstawały kryptowaluty, z czym się mierzyły oraz, a może przede wszystkim jak to wiara dwóch bliźniaków, którzy potknęli się o Facebooka, wyrośli na miliarderów w świecie...
Mark as Played
Gary John Bishop to jeden z moich ulubionych autorów. Jego język, sposób wyrażania tego co myśli jest unikalny i nie do podrobienia.
Gary wydał (do roku 2021) trzy książki, a tą o której opowiadam w niniejszym odcinku podastu „Zaczytany, Zasłuchany” jest „Mądry, że F*CK – proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe gównoburze”.
Książka, którą się czyta jednym tchem.
Książka, która wprost mówi Ci co i jak i nie owija tego w sr...
Mark as Played
Cześć! Dzień dobry!
Dziś mam dla Was książkę, którą powinien przeczytać każdy kto interesuje się komunikacją, marketingiem, czy też sprzedażą.
#podcast #Zaczytany #Marketing
Wykładowca akademicki, trener, podcaster, youtuber jakim jest Wojciech Bizub, zrobił kolejny krok w swoich działaniach i … wydał własną książkę.
„Odczaruj marketing internetowy”, gdyż taki ta książka nosi tytuł to lektura obowiązkowa dla marketerów, zarówno tych p...
Mark as Played
April 11, 2021 10 min
Ależ znalazłem doskonałą książkę! Jeśli lubicie czytać wywiady ze znanymi osobami, to mam dla Was perełkę. Książka „Liderzy”, której autorem jest David M. Rubinstein pojawiła się w Polsce w marcu 2021 roku. To zbiór 30 wywiadów z ludźmi ze świata polityki, mediów, muzyki, wojskowości, biznesu i sportu. Każdy z wywiadów mego interesujący i ciekawy, zresztą posłuchajcie sami co w tej książce znajdziecie

Książkę możecie kupić na stroni...
Mark as Played
Cześć! Dzień dobry!
Mam za sobą kolejna dobrą książkę. Tę pozycję polecił mi Wojciech Strózik z podcastu „Rozwój osobisty dla każdego”. To pierwsza książka, w której miałem do czynienie z tematyką duchowną .. no ok, w pewnym sensie duchowną. Autor miał w swoim życiu taki epizod, że trafił do klasztoru.
Posłuchajcie o czym jest książka „Zacznij myśleć jak mnich”, posłuchajcie kim jest autor Jay Shetty, a na koniec zróbcie sobie test ...
Mark as Played
February 28, 2021 7 min
Cześć! Dzień dobry!
Witam Was serdecznie w ósmym odcinku podcastu „Zaczytany, Zasłuchany”, w którym polecam Wam książki warte lektury. Zazwyczaj są to książki biznesowe, ale dziś mam dla Was reportaż. Książkę „Pod prąd” Arkadego Pawła Fiedlera” poleciła mi moja mama jakiś czas temu. Z rekomendacji skorzystałem i książka wylądowała w moich rękach.
Już od dłuższego czasu nie czytałem reportaży, a ta książka jest właśnie reportażem. Je...
Mark as Played
Cześć! Dzień dobry!
Dziś mam dla Was książkę, którą w 2019 roku wydał Gary John Bishop. Jej tytuł to „Skończ z tym sh*tem”. To już druga pozycja tego autora, którą przeczytałem w ostatnich miesiącach. Za wydanie tej książki odpowiada wydawnictwo Insignis.
Książkę czyta się szybko, ma ona 287 stron. Ja wziąłem się za wydanie drukowane, ale dostępny jest także ebook i audiobook. Dla każdego coś dobrego.

Jeśli popadliście w codzienną ru...
Mark as Played
February 14, 2021 12 min
Cześć! Dzień dobry!
Zapraszam na szósty odcinek podcastu „Zaczytany, Zasłuchany”, w którym opowiadam o książkach, które miałem przyjemność przeczytać. Czytanie, to wspaniały nawyk, wspiera kreatywne myślenie, wyobraźnię, uczy cierpliwości i wielu innych przydatnych rzeczy.
Dziś mam dla Was książkę o … czytaniu i to szybkim czytaniu. Oto kilka jej danych technicznych:
Autor: Robert Buszta
Tytuł: Czytaj książki tak szybko, jak myślisz. S...
Mark as Played
February 7, 2021 11 min
Cześć! Dzień dobry!
Kolejny tydzień za nami i kolejna książka, a w zasadzie to kilka książek, ale w podcaście, aby zachować porządek, mówię tylko o jednej z nich. Dziś na warsztat wziąłem „Kompetencje jutra” Bartosza Sobotki.
Poczułem się jak ponad 20 lat temu kiedy studiowałem. Książka napisana w sposób akademicki, choć nie jest podręcznikiem. Mnóstwo wiedzy od VUCA począwszy, przez rewolucje przemysłowe na sposobach nauki w przysz...
Mark as Played
Cześć!
Witam Was serdecznie w czwartym odcinku podcastu „Zaczytany, Zasłuchany”. Dziś na warsztat biorę ostatnio przesłuchany audiobook, czyli „Nawyki Bogatych i Biednych”, którą to książkę napisali Tom Corley, Michael Yardney.
O jakich nawykach warto pamiętać aby się bogacić? Czy warto tę książkę przeczytać? Co stanowiło podstawę jej napisania? Na te pytania odpowiadam w podcaście.
Zapraszam!

Omawiana książka: Nawyki Bogatych i Biedny...
Mark as Played
January 24, 2021 10 min
Trzeci tydzień stycznia minął dość szybko, a wraz z nim połknąłem kolejną książkę. Tym razem przeczytałem trzecią już pozycję w której to swoimi radami i komentarzem podzielił się nie kto inny jak Dariusz Puzyrkiewicz. Ta omawiana, w tym odcinku książka, to świeżutka jeszcze (wydanie z roku 2021, a odcinek ten nagrany został 24 stycznia 2021) „Siła Lucyfera”.
Książka kontrowersyjna, ale wciągająca. Poruszająca temat sprzedaży, ale ...
Mark as Played
Jak się mówi A, to należy powiedzieć i B. Zapraszam do wysłuchania podcastu „Zaczytany, Zasłuchany”. Tym razem to już drugi odcinek podcastu, któremu dałem tytuł „O tym jak agenci FBI czytają ludzi”. Skąd taki tytuł? No cóż – jest on podyktowany książką, którą właśnie skończyłem czytać i … słuchać. Tak – zrobiłem taki mix po raz pierwszy, czyli z jednej strony czytałem tradycyjne drukowane wydanie książki, a z drugiej strony słucha...
Mark as Played
January 11, 2021 10 min
No to i jest!
Zaczytany, Zasłuchany to podcast o książkach, ebookach i audiobookach. Jeśli interesuje Was czytanie, jeśli lubicie czytać, jeśli chcecie otrzymywać rekomendacje ciekawych lektur, to zapraszam do stałego słuchania tego podcastu.
A już dziś mam dla Was historię rodem ze Skandynawii. Nie jest to mroczny polityczny thriller, ani krwawy kryminał, ale historia pewnej marki. Jakiej? SPOTIFY!
Poradnia K wydała w roku 2020 znako...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  SmartLess

  New episodes come out every Monday for free, with 1-week early access when you join Amazon Music or 1-week early and ad-free for Wondery+ subscribers "SmartLess" with Jason Bateman, Sean Hayes, & Will Arnett is a podcast that connects and unites people from all walks of life to learn about shared experiences through thoughtful dialogue and organic hilarity. A nice surprise: in each episode of SmartLess, one of the hosts reveals his mystery guest to the other two. What ensues is a genuinely improvised and authentic conversation filled with laughter and newfound knowledge to feed the SmartLess mind.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2023 iHeartMedia, Inc.