İksir

İksir

Esra Tüzün ile Sağlıklı Hayat!

Episodes

April 17, 2020 30 min
Cinsel Sağlık Eğitim Derneği Başkanı Psikoterapist Doktor Cem Keçe Korona günlerinde aşk, seks ve evliliklere dair Esra Tüzün'ün sorularını yanıtladı.
Share
Mark as Played
Saç ve sakal virüsün bulaşmasını kolaylaştırıyor, en sağlıklısı beyaz sabun. Karantina günlerinde en iyi kürleri anlatan dermotolog Ahmet Günay, “Karantinadan yararlanıp botoks yaptırmak için ısrar eden hastaları geri çeviriyoruz” diyor.

Cildimizden Covid-19’u temizleme yöntemlerini Cilt Hastalıkları Uzmanı Doktor Ahmet Günay’dan dinleyelim.
Share
Mark as Played
İksir'in konuğu sağlık çalışanları için sanal psikoterapi yapan Psikiyatrist Doktor Gülbahar Cömert.
Share
Mark as Played
Uzman Psikolog Zaza Yurtsever Kovid-19 günlerinde ruh sağlığımızı koruma yollarını anlattı…
Share
Mark as Played
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Operatör Doktor Ali Rahimi Kovid-19’dan korunmanın gerçek formülünü veriyor.
Share
Mark as Played
Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Doktor Bilgehan Bilge koronavirüs vakalarını ve Türkiye’deki durumu değerlendirdi:
Share
Mark as Played
Dermatolog Doktor Emine Erkan sosyete uyuzdan korunma yollarını anlatıyor.
Share
Mark as Played
February 29, 2020 36 min
Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Doktor Bilgehan Bilge stresli günlerde üzüntülerden ve salgınlardan sağlığımızı koruma yollarını anlattı:
Share
Mark as Played
February 21, 2020 40 min
Twitter sansür uyguladı, Çin gazetecileri sınır dışı etti, Türkiye’de soruşturmalar başlatıldı… Dünya medyasının manşetinde bir aydır yer alan koronavirüs haberleriyle ilgili medya sınıfta mı kaldı, bir ülkenin ekonomisini dağıtmak için gazeteciler silah olarak mı kullanıldı, yoksa halk sağlığı için yapılan haberler virüsün elini kolunu mu bağladı?  

Sağlık İletişim Uzmanı Meltem Depecik, medyanın koronovirüs salgınıyla ilgili günah...
Share
Mark as Played
Esra Tüzün, Psikoterapist Uzman Doktor Gül Bahar Cömert ile konuştu.
Share
Mark as Played
Türkiye’nin son dönemde başına gelen deprem, çığ ve uçak kazası senaryoları kader mi ihmal mi? Akut’un kurucularından Tanyel Yılmaz felaket durumlarında mucize yaratmanın yollarını anlatıyor.
Share
Mark as Played
Virüslere karşı vücudumuzu güçlendirmenin tek yolu mutfaktan geçiyor. Ünlü diyetisyen Güney Aksüs kış aylarında hastalıklardan korunmak için diyet önerileri verdi.
Share
Mark as Played
Dünya Sağlık Örgütü’nün alarm ilan ettiği Koronavirüsü ile ilgili Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Dr. Bilgehan Bilge İksir'in konuğuydu.
Share
Mark as Played
Soğuklarda hastalıklarla başa çıkmanın en kolay yollarını anlatan ünlü Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Ali Rahimi, “Ben grip aşısı yaptırmadım, riskli kişiler dışında herkesin bu aşıyı yaptırması gerekli değil” diyor. İksir'de dinleyebilirsiniz.
Share
Mark as Played
İç Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanı Doktor Yusuf Yıldırım dünyayı alarma geçiren Koronavirüsü anlatıyor: Çin de ortaya çıkan Koronavirüsle ilgili önlemler abartılıyor mu yoksa aynı gerilim filmlerindeki gibi bir anda dünyaya yayılıp milyonlarca kişiyi öldüren bir virüs olabilir mi?
Share
Mark as Played
Çocukları adına her şeyi yapan ‘helikopter’ denen anneler yüzünden çocukların motor becerileri gelişmiyor.

Doktor Vural Kartal “Telefon şarjı bitince hayatı durduran çocukların tedavisi gerekiyor. İzole çocuklar otizme sürükleniyor” diyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Vural Kartal sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirme yollarını anlatıyor.

Sağlıklı çocuk; hiç hastalanmamayı başaran mıdır, yoksa hastalıkları kolayca atlatab...
Share
Mark as Played
İksir'e bu hafta pek çok kanser hastasının idolü olan Özlem Gükrer konuk oldu.
Share
Mark as Played
2020 yılına girerken doktorların kendilerini sosyal medya üzerinden kanıtlamaları da gerekiyor çünkü hastaların yarısı doktorlarının yazdığı ilacı internetten sorguladığını açıklıyor. Üstelik on hastadan dördü  internette inanarak ilaç almayı bıraktığını itiraf ediyor.

İnternet hastaları kandırıyor mu, kurtarıyor mu, sorusuna sosyal iletişim uzmanı Meltem Depecik yanıt verdi.
Share
Mark as Played
İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Metin Okucu 2019 sağlık gündemini Ahval için değerlendirdi.
2019 yılında aşı karşıtları için ülkeler önlem almaya başladı 2020 yılında önü kesilecek mi, yoksa büyük salgınlar mı bekleniyor?
Share
Mark as Played
December 20, 2019 28 min
Tıpta mucizelere az rastlanır ama Binnaz Ada’nın anneliği de hayatı da mucize olarak tıp literatürüne giren vakalardan biri oldu. 

13 yaşından 20 yaşına kadar onu kurtaracak birini bekledi. Hastane odalarında, vücudunda hortumlar takılı olarak yaşayabildi. Dokuz yaşında bir çocuk onun meleği oldu. İkinci hayatına 20 yaşında başlayan Binnaz Ada ölümü göze alarak kredi çekerek anne oldu ve hayat onu yeni bir bebekle ödüllendirdi. Onun...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices