İksir

İksir

Esra Tüzün ile Sağlıklı Hayat!

Episodes

April 17, 2020 30 min
Cinsel Sağlık Eğitim Derneği Başkanı Psikoterapist Doktor Cem Keçe Korona günlerinde aşk, seks ve evliliklere dair Esra Tüzün'ün sorularını yanıtladı.
Mark as Played
Saç ve sakal virüsün bulaşmasını kolaylaştırıyor, en sağlıklısı beyaz sabun. Karantina günlerinde en iyi kürleri anlatan dermotolog Ahmet Günay, “Karantinadan yararlanıp botoks yaptırmak için ısrar eden hastaları geri çeviriyoruz” diyor.

Cildimizden Covid-19’u temizleme yöntemlerini Cilt Hastalıkları Uzmanı Doktor Ahmet Günay’dan dinleyelim.
Mark as Played
İksir'in konuğu sağlık çalışanları için sanal psikoterapi yapan Psikiyatrist Doktor Gülbahar Cömert.
Mark as Played
Uzman Psikolog Zaza Yurtsever Kovid-19 günlerinde ruh sağlığımızı koruma yollarını anlattı…
Mark as Played
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Operatör Doktor Ali Rahimi Kovid-19’dan korunmanın gerçek formülünü veriyor.
Mark as Played
Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Doktor Bilgehan Bilge koronavirüs vakalarını ve Türkiye’deki durumu değerlendirdi:
Mark as Played
Dermatolog Doktor Emine Erkan sosyete uyuzdan korunma yollarını anlatıyor.
Mark as Played
February 29, 2020 36 min
Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Doktor Bilgehan Bilge stresli günlerde üzüntülerden ve salgınlardan sağlığımızı koruma yollarını anlattı:
Mark as Played
February 21, 2020 40 min
Twitter sansür uyguladı, Çin gazetecileri sınır dışı etti, Türkiye’de soruşturmalar başlatıldı… Dünya medyasının manşetinde bir aydır yer alan koronavirüs haberleriyle ilgili medya sınıfta mı kaldı, bir ülkenin ekonomisini dağıtmak için gazeteciler silah olarak mı kullanıldı, yoksa halk sağlığı için yapılan haberler virüsün elini kolunu mu bağladı?  

Sağlık İletişim Uzmanı Meltem Depecik, medyanın koronovirüs salgınıyla ilgili günah...
Mark as Played
Esra Tüzün, Psikoterapist Uzman Doktor Gül Bahar Cömert ile konuştu.
Mark as Played
Türkiye’nin son dönemde başına gelen deprem, çığ ve uçak kazası senaryoları kader mi ihmal mi? Akut’un kurucularından Tanyel Yılmaz felaket durumlarında mucize yaratmanın yollarını anlatıyor.
Mark as Played
Virüslere karşı vücudumuzu güçlendirmenin tek yolu mutfaktan geçiyor. Ünlü diyetisyen Güney Aksüs kış aylarında hastalıklardan korunmak için diyet önerileri verdi.
Mark as Played
Dünya Sağlık Örgütü’nün alarm ilan ettiği Koronavirüsü ile ilgili Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Dr. Bilgehan Bilge İksir'in konuğuydu.
Mark as Played
Soğuklarda hastalıklarla başa çıkmanın en kolay yollarını anlatan ünlü Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Ali Rahimi, “Ben grip aşısı yaptırmadım, riskli kişiler dışında herkesin bu aşıyı yaptırması gerekli değil” diyor. İksir'de dinleyebilirsiniz.
Mark as Played
İç Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanı Doktor Yusuf Yıldırım dünyayı alarma geçiren Koronavirüsü anlatıyor: Çin de ortaya çıkan Koronavirüsle ilgili önlemler abartılıyor mu yoksa aynı gerilim filmlerindeki gibi bir anda dünyaya yayılıp milyonlarca kişiyi öldüren bir virüs olabilir mi?
Mark as Played
Çocukları adına her şeyi yapan ‘helikopter’ denen anneler yüzünden çocukların motor becerileri gelişmiyor.

Doktor Vural Kartal “Telefon şarjı bitince hayatı durduran çocukların tedavisi gerekiyor. İzole çocuklar otizme sürükleniyor” diyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Vural Kartal sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirme yollarını anlatıyor.

Sağlıklı çocuk; hiç hastalanmamayı başaran mıdır, yoksa hastalıkları kolayca atlatab...
Mark as Played
İksir'e bu hafta pek çok kanser hastasının idolü olan Özlem Gükrer konuk oldu.
Mark as Played
2020 yılına girerken doktorların kendilerini sosyal medya üzerinden kanıtlamaları da gerekiyor çünkü hastaların yarısı doktorlarının yazdığı ilacı internetten sorguladığını açıklıyor. Üstelik on hastadan dördü  internette inanarak ilaç almayı bıraktığını itiraf ediyor.

İnternet hastaları kandırıyor mu, kurtarıyor mu, sorusuna sosyal iletişim uzmanı Meltem Depecik yanıt verdi.
Mark as Played
İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Metin Okucu 2019 sağlık gündemini Ahval için değerlendirdi.
2019 yılında aşı karşıtları için ülkeler önlem almaya başladı 2020 yılında önü kesilecek mi, yoksa büyük salgınlar mı bekleniyor?
Mark as Played
December 20, 2019 28 min
Tıpta mucizelere az rastlanır ama Binnaz Ada’nın anneliği de hayatı da mucize olarak tıp literatürüne giren vakalardan biri oldu. 

13 yaşından 20 yaşına kadar onu kurtaracak birini bekledi. Hastane odalarında, vücudunda hortumlar takılı olarak yaşayabildi. Dokuz yaşında bir çocuk onun meleği oldu. İkinci hayatına 20 yaşında başlayan Binnaz Ada ölümü göze alarak kredi çekerek anne oldu ve hayat onu yeni bir bebekle ödüllendirdi. Onun...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Piketon Massacre

  The most notorious mass murder in Ohio’s history happened on the night of April 21, 2016 in rural Pike County. Four crime scenes, thirty-two gunshot wounds, eight members of the Rhoden family left dead in their homes. Two years later a local family of four, the Wagners, are arrested and charged with the crimes. As the Wagners await four back-to-back capital murder trials, the KT Studios team revisits Pike County to examine: crime-scene forensics, upcoming legal proceedings, and the ties that bind the victims and the accused. As events unfold and new crimes are uncovered, what will it mean for all involved? What will it mean for Pike County?

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.