All Episodes

September 15, 2020 71 min

Vašek Jareš je doslova ztělesněním pořekadla „ve správnou chvíli na správném místě“. Když se v roce 2015 přihlásil na neplacenou stáž v nově vznikajícím floridském startupu, neměl ani tušení, že jako founding CTO ShipMonku stráví na prosluněném americkém jihu další 4 roky. Dnes Vašek pomalu předává své CTO žezlo Davidu Pavlíkovi, aby se mohl opět věnovat milovanému programování a architektuře samotného systému. 

„Mnich Doručovatel“ je k nezastavení a raketově roste. Jeho technologická mysl a logistické končetiny museli jen během první poloviny tohoto roku najít způsob, jak místo 800 tisíc balíků měsíčně odesílat více než 2 miliony. Letos má ShipMonk nakročeno k tržbám na hranici 3 miliard korun, patří mezi 500 nejrychleji rostoucích privátně vlastněných amerických společností a jeho zakladatel Jan Bednář stoupá vzhůru po všech myslitelných žebříčcích.  

Hot Tech Stack: PHP, React, TypeScript, Kubernetes, RabbitMQ, GraphQL, Node.js, Jest 

Zajímají tě vychytávky ve skladech ShipMonku a vypečená přehlídka firemních failů? Tak se zaposlouchej do nové SCRIPTease epizody s neuvěřitelně upřímným Vaškem Jarešem. A když klikneš na tlačítko SUBSCRIBE, další svlíkačka za tebou přijede v dárkovém balení a úplně automaticky! 

Share
Mark as Played

Chat About SCRIPTease

Advertise With Us

Popular Podcasts

Crime Junkie
The Daily

The Daily

This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Stuff You Should Know

Stuff You Should Know

If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

For You

    Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

    Connect

    © 2021 iHeartMedia, Inc.