All Episodes

October 20, 2020 71 min

Na počátku všeho Bůh řekl „Alexo, budiž světlo“. Tahle šikovná holka z Amazonu dala echo do MS Azure, kde leží backend elektrotechnického giganta Schneider Electric. Králíček RabbitMQ následně se zprávou o velkém rozsvěcení dohopkal směrem do řídící jednotky u pánaboha doma, včelky ze Zigbee ji roznesly na celou oblohu a bylo světlo. Takhle nějak to určitě bylo, ale publisher Starého zákona na poslední chvíli zakázal product placement. 

A jak s tím vším souvisí náš dnešní host? Marek Provalil už třináct let pracuje ve vývojovém oddělení české pobočky Schneider Electric, která se specializuje na domovní automatizaci. Vypínače, stmívače, senzory a čidla jsou jeho denním chlebem. Z pozice ředitele výzkumu a vývoje dohlíží na novinky v chytrých domácnostech a stará se o to, aby inovace měly smysl i pro koncové uživatele. 

Hot Tech Stack: Zigbee, KNX, C/C++, Alexa, RabbitMQ, Stomp, Azure, Kubernetes, Yaml 

Zajímá vás, jak se v roce 2020 programuje na čipy s pár kilobajty paměti a proč u sebe doma Marek rozsvěcuje (slovy kluka ze Zlína: rožíná) raději vypínačem? Tak se pořádně zaposlouchejte, tato SCRIPTease show vás zaručeně osvítí. A nezapomínejte nás odebírat  😉

Share
Mark as Played

Chat About SCRIPTease

Advertise With Us

Popular Podcasts

Crime Junkie
The Daily

The Daily

This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Stuff You Should Know

Stuff You Should Know

If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

For You

    Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

    Connect

    © 2021 iHeartMedia, Inc.