Dietetyka Praktyczna

Dietetyka Praktyczna

Cześć, tu Adrianna :-) Jestem dietetykiem klinicznym oraz edukatorem żywieniowym. W moim podcaście poruszam tematy związane z dietetyką od strony praktycznej, pokazuję jak w prosty sposób poprawić żywienie rodziny, a od czasu do czasu opowiadam o macierzyństwie na emigracji. Weź głęboki oddech i zrelaksuj się. Ten czas jest dla Ciebie :-).

Episodes

October 27, 2021 74 min
Czy możesz wyobrazić sobie podcast, który byłby nagrany na totalnym luzie, z rozbrajającą szczerością, a przy tym profesjonalnie i merytorycznie? Dobra wiadomość – nie musisz już sobie tego wyobrażać, bo taki odcinek właśnie powstał! Nagrałam go z wyjątkową gościnią – Natalią Ligenzą, która okazała się idealną rozmówczynią do tego tematu.

W dzisiejszym odcinku opowiedziałyśmy swoje historie, podzieliłyśmy się naszymi spostrzeżeniam...
Share
Mark as Played
Cześć, tu Adrianna :-)

Dzisiejszy odcinek jest wyjątkowy. Powstał na bazie przeprowadzonego przeze mnie ostatnio na Instagramie Live'a. Jakość dźwięku jest więc nieco inna niż zwykle, choć w trakcie montażu starałam się to poprawić.

A temat jest bardzo ważny, bo stanowi kontynuację wątku podjętego przeze mnie w poprzednim odcinku. Opowiadam o kolejnych błędach żywieniowych rodziców, które nie powinny mieć miejsca, a które rzucił...
Share
Mark as Played
Cześć, tu Adrianna :-)

Ten odcinek nagrałam całkiem spontanicznie, z potrzeby chwili.

Nastało lato, a wraz z nim, rodzinne wycieczki w plener. Na świeżym powietrzu nasze dzieci szybciej robią się głodne, a rodzice chętniej sięgają po wygodne rozwiązania, takie jak fast-foody i przekąski. Czy chcesz wiedzieć, jakie są najczęstsze błędy żywieniowe popełniane latem przez rodziców małych dzieci? Koniecznie wysłuchaj tego odcinka!

Weź głę...
Share
Mark as Played
January 11, 2021 45 min
Cześć, tu Adrianna :-)

Ten odcinek jest napakowany ciekawostkami!

Dziś zmierzę się z różnymi odmianami diet wegetariańskich i pseudowegetariańskich oraz podzielę się moimi przemyśleniami na temat różnych sposobów żywienia. Jeżeli więc zastanawiasz się czym się różni wegetarianizm od weganizmu a frutarianizm od fleksitarianizmu, koniecznie wysłuchaj tego odcinka!

Dowiesz się z niego między innymi:

Czy ryba to mięso?
Czy probiotyki są ...
Share
Mark as Played
Cześć, tu Adrianna :-)

W dzisiejszym odcinku poruszam temat mega ważny dla zdrowia Twojego i Twojego dziecka. O związku dysbiozy jelitowej z metabolizmem człowieka mówi się coraz więcej, a mikrobiota ludzka coraz częściej staje się przedmiotem badań naukowców. Nie wiesz kompletnie o czym mowa? Wysłuchaj podcastu, a rozjaśni Ci się w głowie :-)

Jeżeli w trakcie słuchania przyjdą Ci do głowy jakieś pytania, pisz śmiało w komentarzu pod...
Share
Mark as Played
Cześć, tu Adrianna :-)

W tym odcinku staram się odpowiedzieć na pytanie spędzające sen z powiek wielu rodzicom. Czy to prawda, że dzieci nie lubią warzyw? A może nie chcą ich jeść z jakiegoś innego powodu? Jaka może być przyczyna tego, że Twoje dziecko odmawia próbowania nowych smaków? I jak to naprawić?

Ten odcinek jest sensacyjny! W tym odcinku zdradzam sekrety swojego dzieciństwa, przyznaję się do błędów wychowawczych, a dla najba...
Share
Mark as Played
Witaj :-) W tym odcinku biorę pod lupę temat kontrowersyjny – temat, który swego czasu zajmował mnie do tego stopnia, że postanowiłam napisać o nim moją pracę magisterską. Temat ten to – UWAGA – dieta matki karmiącej :-).

Czego dowiesz się z tego podcastu:

Dlaczego zajęłam się tym tematem?
Czy dieta mamy karmiącej powinna być lekkostrawna?
Czy podczas karmienia piersią należy unikać nabiału?
Czy podczas laktacji możesz jeść sery pleśnio...
Share
Mark as Played

Popular Podcasts

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Daily

  This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

  Dateline NBC

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Ben Shapiro Show

  Tired of the lies? Tired of the spin? Are you ready to hear the hard-hitting truth in comprehensive, conservative, principled fashion? The Ben Shapiro Show brings you all the news you need to know in the most fast moving daily program in America. Ben brutally breaks down the culture and never gives an inch! Monday thru Friday.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2021 iHeartMedia, Inc.

  • Help
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • AdChoicesAd Choices