Marketing Prawniczy w Praktyce

Marketing Prawniczy w Praktyce

“Marketing prawniczy w praktyce” to podcast, o tym jak tworzyć nowoczesne kancelarie prawne. W rozmowach z gośćmi skupiam się na marketingu, zarządzaniu, technologii oraz skutecznym realizowaniu usług czyli tym co sprawia, że biznes prawniczy jest po prostu lepszy. Żeby nie przegapić kolejnych odcinków dołącz do newslettera pod adresem www.MarketingPrawniczy.com/podcast Nazywam się Jacek Stanisławski. Na co dzień zajmuję się strategią i zarządzaniem w agencji TOMCZAK STANISŁAWSKI MARKETING. Specjalizujemy się w marketingu dla wymagających kancelarii i innych firm świadczących usługi profesjonalne. Więcej o tej działalności znajdziesz na www.tomczak-stanislawski.pl. Tymczasem zapraszam do kontaktu na LinkedIn (Jacek Stanisławski), Instagramie (@jacstanislawski) albo mailowo pod adresem podcast@tomczak-stanislawski.pl.

Episodes

November 27, 2022 55 min
Moim dzisiejszym gościem jest Monika Bobrowicz - Dyrektor HR i Administracji oraz Partner w kancelarii Brysiewicz Bokina Sakławski i Wspólnicy. W swojej codziennej pracy Monika koordynuje takie obszary działania firmy jak finanse, administracja, komunikacja oraz employer branding. Odpowiada także za kluczowe sprawy organizacyjne i kadrowe. 

W tym wywiadzie, który jest kolejnym spotkaniem z cyklu LEGAL MARKET Stories rozmawiamy m.in....
Mark as Played
Moim gośćmi są dzisiaj 3 osoby: 

* Dagmara Księżyk-Ryczko - radczyni prawna, która na co dzień współpracuje z Kancelarią Radców Prawnych JGA oraz JGA IT Solutions.

* Mateusz Piech - doradca podatkowy, współpracujący z JGA Doradztwo Podatkowe i JGA IT Solutions.

* Wojciech Ryczko - programista z 12-letnim stażem, prywatnie mąż Dagmary.


Poza swoim normalnym zawodowym życiem są też praktykami legal techu. 
Nie tylko zostali laureatami L...
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku z serii „Prawo do emocji” rozmawiamy o emocjach, jakie pieniądze budzą wśród prawników.

Rozmawiamy m.in. o tym:
💡 dlaczego przeżywamy emocje, gdy pojawia się temat pieniędzy?
💡 jakie mogą być przekonania związane z pieniędzmi i co z tych przekonań wynika?
💡 jakie wzorce zachowań dotyczących pieniędzy czerpiemy od swoich szefowych, szefów, rodziców i innych ludzi z naszego otoczenia?
💡...
Mark as Played
Dzisiaj zapraszam na spotkanie z Agatą Kowalską – radczynią prawną i partnerką zarządzającą kancelarią Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy.

Agata poza działalnością prawniczą aktywnie angażuje się w działalność Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, którego jest wiceprezeską. 
W roku 2021 otrzymała prestiżowy tytuł Filantropa Krakowa oraz znalazła się na liście 25 najwybitniejszych prawniczek magazynu Forbes.

Do tego przez ponad 3 lata była cz...
Mark as Played
Każdy zna się na projektowaniu graficznym, tak samo jak na leczeniu i skokach narciarskich. No dobra, teraz bardziej znamy się na tenisie. Jeśli jednak postanowisz oddać komuś projektowanie materiałów dla swojej kancelarii albo firmy doradczej to są rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Moimi dzisiejszymi gośćmi są: Aleksandra Jurek, Margarita Suchomłynowa i Przemysław Tomczak.

Ten odcinek to jeden z pięciu, w którym opowiadamy o tym...
Mark as Played
Prawnicy potrafią pisać jak mało kto. To stwierdzenie jest jednocześnie prawdziwe i fałszywe. Jeśli piszesz opinie prawne albo pozwy to świetnie. Jednak tworzenie komunikacji marketingowej to zupełnie inna bajka.

Jeśli postanowisz powierzyć komuś komunikację swojej kancelarii albo firmy doradczej to są rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Moimi dzisiejszymi gośćmi są: Emilia Kołsut, Agnieszka Guźniczak-Beim i Ola Małecka.

Ten odcine...
Mark as Played
Strona internetowa niejedno ma imię. Są nawet prawnicy, którzy potrafią stworzyć stronę samodzielnie. Są też zwyczajni Kowalscy, którzy potrafią napisać pozew. Podobnie jak w przypadku dochodzenia swoich praw, samodzielne tworzenie strony internetowej nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową dla swojej kancelarii albo firmy doradczej, albo chcesz zmienić tę stronę, która już masz to są rzeczy, na...
Mark as Played
Prawnicy dzielą się na tych, którzy nie wyobrażają sobie prowadzenia kancelarii bez biura i tych, którzy, delikatnie mówiąc, mają do własnego biura ambiwalentny stosunek. Jeśli chcesz mieć dobre miejsce do pracy poza domem to ta rozmowa jest dla Ciebie👇

Zapraszam na spotkanie z ludźmi, którzy na temat projektowania wnętrz, także tych kancelaryjnych, wiedzą bardzo dużo.

Moimi gośćmi w 70. odcinku podcastu „Marketing prawniczy ...
Mark as Played
Moim gościem jest Joanna Lubecka – adwokat, założycielka kancelarii Lubecka.Law. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, w tym spółek prawa handlowego, umowach gospodarczych i sprawach transgranicznych.

Asia jest też autorką e-booka „Wycena usług prawnych”. Link do niego znajdziesz w notatkach do odcinka. Serdecznie polecam lekturę, ale najpierw posłuchaj :)

Generalnie rzecz biorąc prawnicy nie lubią publicznie mówić o p...
Mark as Played
Zaprosiłem Bartka do rozmowy, bo słuchając niektórych prawników, mam wrażenie, że przeoczyli pojawienie się podpisu elektronicznego, a jeśli już wiedzą, co to jest, to bronią się przed tym rozwiązaniem rękoma i nogami.
Bartek łączy w sobie 3 światy: prawniczy, biznesowy i technologiczny, dlatego uważam, że jest świetną osobą, żeby rozmawiać właśnie o czymś, co nazwałem „zderzeniem prawników z podpisem elektronicznym”.
Miłośników regu...
Mark as Played
Dzisiaj wracamy do rozmowy o tym jak kancelarie mogą zorganizować swoje działania marketingowe. W odcinku 47. rozmawialiśmy z Marcinem Tomczakiem na temat tego, że prawnicy nie muszą zajmować się marketingiem. Kancelaria może m.in. stworzyć własny dział marketingu albo korzystać z pomocy z zewnątrz.

Dzisiaj skupiamy się na tym drugim modelu, czyli na outsourcingu działań marketingowych - zarówno na poziomie strategii, jak i w sprawa...
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku z serii „Prawo do emocji” kontynuujemy rozmowę o relacjach w pracy prawnika. 

Dzisiaj rozmawiamy m.in. o tym:
💡 jak układać relacje z klientami, w tym, w jaki sposób ustalać granice współpracy?
💡 jak radzić sobie, gdy w relacji z klientem coś poszło źle?
💡 co zrobić, gdy klient jest toksyczny dla twojego zespołu?
💡 jak mogą wyglądać relacje z sądem?
💡 w jaki sposób kształtować...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Marek Gnusowski - doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu ze specjalnością: zarządzanie usługami, z wykształcenia prawnik, a obecnie adiunkt w Katedrze Badań Rynku i Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Autor ponad 30 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych w języku polskim i angielskim.

Marek od 12 lat bada rynek prawniczy, skupując się na konkurencyjności oraz zarządza...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Maciej Gawroński - radca prawny i partner zarządzający kancelarii Gawroński & Partners. Od blisko trzydziestu lat zajmuje się prawem gospodarczym. Reprezentował Rzeczpospolitą Polską w międzynarodowych sporach arbitrażowych o ochronę inwestycji (BIT) o wartości dochodzącej do dziesięciu miliardów złotych, reprezentował klientów przed Sądem Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej w Paryżu,...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Mat Jakubowski – człowiek, który porzucił tradycyjną karierę prawniczą i założył Silvertown Legal – firmę konsultingową, w której doradza firmom i kancelariom w zakresie legal ops i legal tech.

Mat stworzył także popularną serię TikTok przedstawiającą "człowieka stojącego za prawnikiem”. Seria nazywa się #LegallyTikTok.

W przeszłości Mat pracował dla Thomson Reuters i innych firm zajmujących się rozw...
Mark as Played
W dzisiejszym odcinku z serii „Prawo do emocji” rozmawiamy o relacjach w pracy prawnika.

To temat bardzo rozległy i często niedoceniany, a jak mówi współprowadzący Adam Sornek: „Od relacji zaczyna się wszystko. Szczególnie od relacji ze sobą”.

Rozmawiamy m.in. o
💡 3 rodzajach relacji: ze sobą, ze wspólnikami oraz z innymi członkami zespołu,
💡 o mechanizmach, które występują w relacjach w kancelarii oraz szerzej w naszym...
Mark as Played
👤 Moim dzisiejszym gościem jest Maria Kobryń - radca prawny i założycielka kancelarii Blueshell - specjalizującej się w obsłudze przedsiębiorców, w której hołduje się zasadzie, że zadowolony pracownik to zadowolony klient.

Rozmowa, którą zaraz usłyszysz była dla mnie bardzo odświeżająca, ponieważ o Tik-Tok’u wiedziałem tylko tyle co przeczytałem albo powiedzieli mi znajomi.
Możesz pomyśleć: taki marketingowiec i nie zna się...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Anna Atanasow - Adwokatka, Członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, posiada ponad 17-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w renomowanych kancelariach prawnych i firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Obecnie Head of Legal w gamingowej spółce Huuuge Games odpowiada za sprawy prawne spółek grupy na świecie.

Ania ma bardzo ciekawe spojrzenie na branżę prawniczą z wielu stron. Po tym jak nagraliśmy tę roz...
Mark as Played
Moim dzisiejszym gościem jest Dariusz Kwiatkowski - radca prawny, doradca restrukturyzacyjny, a także golfista. 👤

Znamy się od kilku lat, ale to pierwsza taka rozmowa, którą dzielimy się publicznie.

Darek dzieli się nie tylko zmianami, które przeszedł w swojej karierze, ale opowiada także o tym jak:

💡przebiegło rozstanie ze wspólnikiem, z którym współpracują do dziś
💡poradzić sobie ze zmianą oraz wyborem nowej s...
Mark as Played
Dzisiejsza rozmowa to kolejna odsłona serii “Prawo do emocji”. We wcześniejszych rozmowach poruszaliśmy tematy poważne, czasem trudne. Dostajemy jednak feedback, że mówienie o emocjach w pracy prawnika jest potrzebne.


Tym razem postanowiliśmy porozmawiać o czymś przyjemniejszym, a mianowicie o … satysfakcji. 


Rozmawiamy m.in. o

💡 źródłach satysfakcji,

💡 tym czy satysfakcja zawsze wiąże się z sukcesem,

💡 tym czy s...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Piketon Massacre

  The most notorious mass murder in Ohio’s history happened on the night of April 21, 2016 in rural Pike County. Four crime scenes, thirty-two gunshot wounds, eight members of the Rhoden family left dead in their homes. Two years later a local family of four, the Wagners, are arrested and charged with the crimes. As the Wagners await four back-to-back capital murder trials, the KT Studios team revisits Pike County to examine: crime-scene forensics, upcoming legal proceedings, and the ties that bind the victims and the accused. As events unfold and new crimes are uncovered, what will it mean for all involved? What will it mean for Pike County?

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  Morbid

  It’s a lighthearted nightmare in here, weirdos! Morbid is a true crime, creepy history and all things spooky podcast hosted by an autopsy technician and a hairstylist. Join us for a heavy dose of research with a dash of comedy thrown in for flavor.

Advertise With Us

For You

  Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

  Connect

  © 2022 iHeartMedia, Inc.