Marketing Prawniczy w Praktyce

Marketing Prawniczy w Praktyce

“Marketing prawniczy w praktyce” to podcast, o tym jak tworzyć nowoczesne kancelarie prawne. W rozmowach z gośćmi skupiam się na marketingu, zarządzaniu, technologii oraz skutecznym realizowaniu usług czyli tym co sprawia, że biznes prawniczy jest po prostu lepszy. Żeby nie przegapić kolejnych odcinków dołącz do newslettera pod adresem www.MarketingPrawniczy.com/podcast Nazywam się Jacek Stanisławski. Na co dzień zajmuję się strategią i zarządzaniem w agencji TOMCZAK STANISŁAWSKI MARKETING. Specjalizujemy się w marketingu dla wymagających kancelarii i innych firm świadczących usługi profesjonalne. Więcej o tej działalności znajdziesz na www.tomczak-stanislawski.pl. Tymczasem zapraszam do kontaktu na LinkedIn (Jacek Stanisławski), Instagramie (@jacstanislawski) albo mailowo pod adresem podcast@tomczak-stanislawski.pl.

Episodes

November 28, 2023 76 mins
Czasem jedno pytanie może zmienić patrzenie na biznes i na zespół.
Jeśli zależy Ci na budowaniu zaangażowanego zespołu albo chcesz w takim pracować - koniecznie posłuchaj 👇

Moim gościem w 100. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Marcin Dakowski - członek zespołu zarządzającego w InPost, były członek zarządów w eBilet i Grupie OLX. Od lat wspierający Prezesów i Zarządy rozmaitych spółek w obszarze budowania efektyw...
Mark as Played
Czy to zgodne z zasadami etyki, żeby influencer promował zawód zaufania publicznego? Dotarcie do szerokiego grona odbiorców jest na pewno zgodne ze zdrowym rozsądkiem 👇

Moim gościem w 99. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Tomasz Palak - radca prawny, influencer i recydywista jeśli chodzi o wystąpienia na konferencji “I love marketing”.

Rozmawiamy m.in. o:
💡 skąd wziął się pomysł na współpracę samorządu radcowski...
Mark as Played
Co może sprawić, że będąc inhouse’m postanowisz założyć własną kancelarię?
Jak rozwijać biznes prawniczy na własnych zasadach?

Zapraszam👇

Moim gościem w 98. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Barbara Wacht - partnerka zarządzająca w kancelarii Rubicon Legal.

Rozmawiamy m.in. o:
💡 stworzeniu specjalistycznej kancelarii po byciu in-housem,
💡 wąskiej specjalizacji - jej blaskach i cieniach pod kątem biznesowym i marke...
Mark as Played
Wyobraź sobie kancelarię, w której każdy ma czuć się bezpiecznie. Różnorodność to siła i warto ją wykorzystać i ty też możesz to zrobić 👇

Moim gościem w 97. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Cezary Żelaźnicki - partner zarządzający w PwC Legal Polska i EMEA Legal Business Solutions Leader oraz CEE Inclusion & Diversity Leader.

Rozmawiamy m.in. o:
💡 gender diversity - czym jest i jak ją budowa
💡 wykorzystaniu...
Mark as Played
Biznes otwarty na początku pandemii, wąska specjalizacja, ciekawy pomysł na budowanie marki osobistej i ogromna konsekwencja. To wszystko z uśmiechem, choć łatwo nie było. Ta rozmowa to studnia inspiracji 👇

Moim gościnią w 96. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Elżbieta Niezgódka - adwokatka i założycielka kancelarii Women Labour Matters.

Rozmawiamy m.in. o:
💡 otwarciu kancelarii na początku pandemii i tym dlacze...
Mark as Played
Niektórym trudne wydaje się przejście z jednej kancelarii do drugiej. Zatem co można powiedzieć odejściu z prokuratury po 8 latach i założeniu własnej kancelarii adwokackiej? 👇

Moim gościem w 95. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Michał Szałas - adwokat, założyciel kancelarii Szałas Legal i … były prokurator.

Rozmawiamy m.in. o tym:

💡 jak wyglądała droga Michała od prokuratora do adwokata?
💡 dlaczego przeszedł n...
Mark as Played
Ludzi mówiących i piszących na temat legal tech w Polsce jest coraz więcej. Praktyków, a w dodatku prawników, który widzieli w tym zakresie dużo jest garstka. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z jednym z nich.

Moim gościem w 94. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Tomasz Zalewski - partner w kancelarii Bird & Bird, ekspert w zakresie prawa zamówień publicznych, nowych technologii i prawa własności intelektualne...
Mark as Played
Czy w todze można pójść na wigilię? Czy toga może być różowa? Czy wilk jest zawsze zły? No i kto może pomóc w trudnej sytuacji?

Zapraszam na opowieść o nietypowej, niezwykle ciekawej i przeprowadzonej z rozmachem akcji wizerunkowej samorządu adwokackiego. Dzisiaj posłuchasz o Bajecznych Adwokatach i o pewnym dzielnym Misiu.

Moimi gośćmi w 93. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” są Ewa Ruszkiewicz i Dariusz Lipski. W tej...
Mark as Played
Moim gościem w 92. odcinku podcastu „Marketing prawniczy w praktyce” jest Tessa Manuello - założycielka Legal Creatives i propagatorka legal design na świecie.

Rozmawiamy m.in. o:

💡 czego prawnicy oczekują od legal design i jak wygląda rzeczywistość?
💡 jakie elementy legal design są niedoceniane?
💡 jak powiązać ciągłe uczenie i pomyłki w legal design z nieomylnością, której oczekują od siebie prawnicy?
💡 jak wdrażać zmiany na linii ...
Mark as Played
Właścicielki i właściciele kancelarii mają wiele obaw związanych z prowadzeniem swoich biznesów. Często te obawy dotyczą działań marketingowych.

Dzisiaj rozmawiamy o tych obawach i o tym jak sobie z nimi radzić. Lata niedoskonałych regulacji samorządowych, powtarzane półprawdy i mieszanie pojęć przyczyniły się do tego, że w wielu kancelariach marketing to nadal terra incognita.

Ta niepewność sprawia też, że od ponad 10 lat obserwuję ...
Mark as Played
Jeśli myślisz, że dotychczasowy model działania kancelarii to wszystko co jest potrzebne klientom to… możliwe, że jesteś w błędzie.

Posłuchaj o tym czego oczekują nowocześni klienci biznesowi.

Moim gościem w 90. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Aleksandra Bańkowska - adwokat, partner w PwC Legal Żelaźnicki sp. k., gdzie się sprawami regulacyjnymi dotyczącymi strukturyzowania działalności bankowej w Polsce, takim...
Mark as Played
Mimo wielu zawirowań na rynku są ludzie, którzy konsekwentnie rozwijają się w jednej kancelarii. Zapraszam na opowieść o 25-letniej drodze od asystenta prawnego do partnera zarządzającego.

Moim gościem w 89. odcinku podcastu “Marketing prawniczy w praktyce” jest Marcin Macieszczak - partner zarządzający w kancelarii GESSEL.

Z Marcinem rozmawiamy m.in. o tym:
💡 jak wyglądał jego początek w kancelarii
💡 jakie kompetencje powinien mieć ...
Mark as Played
10 lat w marketingu to tak samo długo jak 10 lat w prawie. Dzisiaj rozmawiamy o projekcie marketingowym, który jest rozwijany nieprzerwanie od 10 lat. To robi wrażenie.

Moim gościem jest Maciej Kiełbus - wspólnik w kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners i redaktor naczelny czasopisma internetowego PrawoDlaSamorzadu.pl

Czasopismo to przede wszystkim portal internetowy, który odwiedziły już miliony użytkowników i który jest świe...
Mark as Played
Mówią, że małe jest piękne. Co w takim razie można powiedzieć o mikro? Dzisiaj rozmawiamy o mikrokancelariach czyli niewielkich i zwinnych biznesach prawniczych.

Moim gościem jest Arkadiusz Steć - adwokat, który po latach pracy w międzynarodowej korporacji oraz renomowanych kancelariach prawnych, w 2018 roku otworzyłem własną kancelarię w Warszawie.

Rozmawiamy m.in. o tym:
💡 czym jest mikrokancelaria i czy to wybór dla każdego prawn...
Mark as Played
Patrząc na prawniczy rynek pracy można podsumować to krótko: “widać ruch w interesie”. Okienko transferowe trwa cały rok. Równocześnie w kancelariach coraz większy nacisk kładzie się dobry onboarding czyli wdrożenie nowej osoby do zespołu.

Dzisiaj rozmawiam z Agnieszką Guźniczak-Beim, która od kilku lat pracuje z prawnikami, a w naszej agencji pełni role HR Business Partnerki oraz specjalistki ds. komunikacji.

Rozmawiamy m.in. o tym...
Mark as Played
Dzisiejsza rozmowa jest specjalna, bo poza tym, że ty możesz wyciągnąć z niej dla siebie wiedzę i inspirację to skorzystali też podopieczni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak - to właśnie ten odcinek wylicytowała firma doradcza CMT Advisory w ramach 31. Finału Orkiestry.

Moim gościem jest dr Przemysław Grobelny - partner w CMT Advisory, który specjalizuje się w sporządzaniu opinii eksperckich na potrzeby sporów sądowych i ar...
Mark as Played
Dzisiaj zapraszam na pogranicze Czech, Polski i Słowacji. O międzynarodowym biznesie prawniczym rozmawiam z Adamem Świerczkiem i Piotrem Adamczykiem z kancelarii HAJDUK & Partners, która prowadzi 6 biur w 3 krajach naszego regionu. Rozmawiamy m.in. o tym:

💡 czym różni się mentalność ludzi biznesu w Polsce i Czechach?
💡 jakie są wyzwania w budowaniu międzynarodowego zespołu?
💡 jak wygląda rynek prawniczy u naszych południowych s...
Mark as Played
Dzisiejszą rozmowę można by podsumować hasłem “jak zarządzać prawnikami?” Tak dobrze słyszysz: prawnikami, a nie kancelarią albo projektami prawnymi.

Dużą częścią naszego zawodowego życia jest działanie jako zewnętrzny dział marketingu dla kancelarii i firm doradczych. Zarówno tych bardzo dużych, gdzie zespoły liczą ponad 100 osób, jak i tych, o których za oceanem mówią “small but mighty”.

W naszym podcastowym studio spotkałem się z...
Mark as Played
Dzisiejsza rozmowa to nietypowe połączenia prawa karnego, budowania zespołu, zarządzania i… miłości do komiksów.

Będzie też o marketingu szeptanym w prawie karnym, zdecydowanej zmianie założeń i sprawdzonych sposobach na komunikację kryzysową w zespole.

Moim gościem jest Paweł Sawicki - Szef Działu Prawa Karnego i Compliance w Kancelarii Kopeć Zaborowski. Paweł jest też współzałożycielem i Prezesem Stowarzyszenia Praktyków Complianc...
Mark as Played
Dzisiaj zapraszam cię na opowieść o projekcie, który łączy edukację, inspirację, świetny design, nowoczesność, prawo, technologię i klasyczną formę. Brzmi niewiarygodnie?

Tym czymś jest Magazyn Prawniczy - czasopismo skierowane do wszystkich osób pracujących w branży prawniczej. Całość jest zaprojektowana i wydrukowana jak ekskluzywny magazyn modowy. Niektórzy mówią, że można się w nim zakochać.

Ta rozmowa składa się 2 części. W pie...
Mark as Played

Popular Podcasts

  Current and classic episodes, featuring compelling true-crime mysteries, powerful documentaries and in-depth investigations.

  Crime Junkie

  If you can never get enough true crime... Congratulations, you’ve found your people.

  The Dan Bongino Show

  He’s a former Secret Service Agent, former NYPD officer, and New York Times best-selling author. Join Dan Bongino each weekday as he tackles the hottest political issues, debunking both liberal and Republican establishment rhetoric.

  Stuff You Should Know

  If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks, then look no further. Josh and Chuck have you covered.

  The Bobby Bones Show

  Listen to 'The Bobby Bones Show' by downloading the daily full replay.

Advertise With Us
Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeart App.

Connect

© 2023 iHeartMedia, Inc.