All Episodes

January 28, 2021 72 min

Honza nám hned na úvod odhalil, že Škodovka je se svými více než 1100 interními ajťáky největším IT zaměstnavatelem v Česku, a on z pozice „Head of Enterprise Architecture and Cloud“ pomáhá velkou část tohoto ansámblu směřovat vstříc cloudu a technologiím budoucnosti. 

Zajímá vás, jak škálovat více než 200 různých aplikací v cloudu na extrémní situace, jakými jsou třeba nápor zvědavců přicházejících po autosalonech nebo Skandinávci snažící se naráz vytopit svá promrzlá auta? 😀 Honza nám vše barvitě popíše a zavzpomíná také na dobu, kdy celý web Škoda Auto obsluhoval jediný server na platformě i486! 😲 Nechybí ani aktuální trendy jako lowcode a citizen development, díky kterým mohou i běžní zaměstnanci ve Škodovce automatizovat a modernizovat svoji práci, aniž by tím firmu jakkoliv ohrozili. 

 Hot Tech Stack: AWS, MS Azure, Java, .NET, MS Power Apps, OutSystems

Nalaďte se na aktuální SCRIPTease s Honzou Mračkem, který vás sice nepřepraví z bodu A do bodu B, ale rozhodně vás posune vstříc většímu pochopení. Třeba toho, jak těžký život má IT v automobilce v době, kdy i ten poslední šroub v autě je online 24/7. 🙂

Share
Mark as Played

Chat About SCRIPTease

Advertise With Us

Popular Podcasts

Crime Junkie
The Daily

The Daily

This is what the news should sound like. The biggest stories of our time, told by the best journalists in the world. Hosted by Michael Barbaro. Twenty minutes a day, five days a week, ready by 6 a.m.

Stuff You Should Know

Stuff You Should Know

If you've ever wanted to know about champagne, satanism, the Stonewall Uprising, chaos theory, LSD, El Nino, true crime and Rosa Parks then look no further. Josh and Chuck have you covered.

For You

    Music, radio and podcasts, all free. Listen online or download the iHeartRadio App.

    Connect

    © 2021 iHeartMedia, Inc.